Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню заявив, що найближчі роки Німеччині та Франції, можливо, доведеться ухвалити низку рішень щодо колективної оборони та безпеки. На це також вплинуть США, де до влади прийде Дональд Трамп.
Про це чиновник сказав під час брифінгу міністрів оборони Франції та Німеччини.
Два міністри зустрілися в Парижі ввечері 6 листопада на прохання міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса, щоб обговорити наслідки переобрання Трампа. Вони вважають, що це може нести потенційні наслідки для безпеки Європи та майбутнього НАТО.
У своїй заяві Лекорню сказав, що перша потреба у Європи — продовжувати переозброєння. За цього словами, Франція для цього виділила 413 мільярдів євро, що є "історичним бюджетом", каже міністр оборони Франції.
"Дотримання цієї військової програми є обов'язковим, усвідомлюючи, що вона є фундаментом. Очевидно, що в найближчі роки нам, можливо, доведеться ухвалити низку рішень", — сказав Лекорню.
Він закликав європейські країни продовжувати свої зусилля з переозброєння, включно з його власним, який стикається з серйозними бюджетними обмеженнями. Він сказав, що Париж буде наполягати на тому, щоб НАТО ретельніше дивилася на фактичний військовий внесок союзників — військові літаки, військові кораблі, війська — замість лише двовідсоткової цифри.
Пісторіус додав, що Сполучені Штати залишатимуться важливим союзником, але підкреслив, що Європа не може дозволити собі "зростати розрив у військовій спроможності".
"Увага Вашингтона, ймовірно, більше зосередиться на Індо-Тихоокеанському регіоні, де Китай розглядається як ключовий стратегічний суперник. Таким чином вони зможуть робити менше в Європі. Нам потрібно заповнити цю прогалину, щоб бути більш надійними з погляду стримування", — сказав Пісторіус.
Обидва міністри закликали європейські країни залишатися єдними та оголосили, що незабаром запросять своїх італійських, польських та британських колег зустрітися в Берліні.
Пісторіус заявив, що найбільший ворог Європи сидить у Москві і ЄС має докласти більше зусиль, для допомоги Україні.
Трамп пообіцяв "дуже швидко" припинити війну в Україні, якщо виграє вибори, завдяки своїм самопроголошеним "дуже хорошим відносинам" із російським лідером Путіним, що викликало побоювання, що він змусить Київ укласти невигідну мирну угоду з Москвою.
Що відомо про вибори США 2024 року
5 листопада у США відбулися вибори — президентські та до обох палат Конгресу. За посаду президента змагалися колишній президент, республіканець Дональд Трамп та чинна віцепрезидентка, демократка Камала Гарріс. Як свідчить проміжний підрахунок Associated Press, Трамп набрав 277 голосів виборників із 270 мінімально необхідних для перемоги. Він вже оголосив про свою перемогу.
Остаточних підрахунків голосів за президента ще немає в кількох штатах, також тривають підрахунки результатів на виборах у Сенат (там республіканці вже гарантували собі більшість) та Палату представників Конгресу.
Стежте за виборами у США на спеціальній сторінці на сайті Суспільного з мапою голосів, де в режимі реального часу оновлюються результати.