У Херсоні з'явилась перша в місті станція вимірювання якості атмосферного повітря

У Херсоні з'явилась перша в місті станція вимірювання якості атмосферного повітря

У Херсоні з'явилась перша в місті станція вимірювання якості атмосферного повітря Суспільне Херсон

У Херсонському гідрометеорологічному технікумі з’явилась перша у місті станція вимірювання якості атмосферного повітря. Суспільне дізналось, які екологічні проблеми обласного центру вона дозволить вирішити.

У Херсонському гідрометеорологічному технікумі студенти разом з викладачами давно шукали способи поліпшити екологічну ситуацію у місті. Подібні станції вимірювання якості повітря використовують у Києві. Херсонці вирішили долучитися до соціальної програми, - розповідає директорка технікуму Світлана Кіріяк:

"Нас підтримали колеги в Києві, і як для студентів, для майбутніх фахівців-екологів, для того, щоб ми пізнавали і досліджували разом, вони запропонували нам цю станцію і подарували. І ось на сьогодні ця станція в режимі онлайн працює для нас, для наших викладачів, студентів і для мешканців нашого міста, але ж цього замало, щоб покрити проблеми нашого міста. І казати про якісь наслідки, результати. Хотілося, щоб цього було більше".

Важко сказати, які саме підприємства у Херсоні найбільше забруднюють повітря, говорить Світлана Кіріяк. Подібні станції, розташовані на будівлях міста, дозволять скласти карту та об’єктивно оцінити рівень забрудненості. Сама станція невелика, її вартість майже 2000 гривень. Проводити тестування та аналізувати ситуацію можуть студенти під час занять.

У Херсоні з'явилась перша в місті станція вимірювання якості атмосферного повітряСуспільне Херсон

Світлана Букарєва - викладачка екологічних дисциплін Херсонського гідрометеорологічного технікуму:

"Показники цієї станції може спостерігати кожна людина. В будь-який час – ввечері, зранку, коли зручно. Є посилання на нашому сайті – сайт Херсонського гідрометеорологічного технікуму, під інформацією про станцію і коли заходите за посиланням, одразу бачите показники, які ми бачили щойно на карті. Або можна користуватися чат-ботом, який має назву Сейв-екобот. Там нас запитують місце розташування наше. Де ми знаходимося. Нам вискакує перелік найближчих станцій. З’являється перша наша станція на Віктора Гошкевича. І нам вискакує якість атмосферного повітря на теперішній час".

У Херсоні з'явилась перша в місті станція вимірювання якості атмосферного повітряСуспільне Херсон

Наразі на базі технікуму є обладнання для тестування екологічної ситуації в місті, - говорить Світлана Кіріяк.

Проблема з забрудненням повітря у місті цього року особливо гостра, - говорить керівниця Центру екологічної інформації при бібліотеці ім. Гончара Юлія Тищенко. Херсонці неодноразово скаржилися на сморід, збирали акції та писали листи у міську раду.

"Одна із відповідей, вона трохи сумна, як на мене – враховуючи вищевкладене, у разі, якщо ви володієте інформацією щодо джерела неприємного запаху для вирішення даного питання було рекомендовано звернутися з заявою до державної екологічної інспекції, але яким чином можемо ми знати джерело забруднення повітря? Ми не маємо таких можливостей, саме цю проблему може вирішити отака мережа громадського моніторингу, яка дозволить вчасно зрозуміти, що з повітрям не так, можливо, це не одразу буде управлінське рішення, але в той же час ви можете закрити вікна, менше гуляти на свіжому повітрі, і захистити своїх дітей і власну родину".

У Херсоні з'явилась перша в місті станція вимірювання якості атмосферного повітряСуспільне Херсон

Найближчим часом ще одна станція вимірювання якості повітря ЛУН місто Air з’явиться у Таврійському мікрорайоні.

Олена Протопопова, Ігор Педченко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди