"Ніякої любові до глядачів і кіно": Дені Вільнев приєднався до критики Warner Bros.

"Ніякої любові до глядачів і кіно": Дені Вільнев приєднався до критики Warner Bros.

"Ніякої любові до глядачів і кіно": Дені Вільнев приєднався до критики Warner Bros.

10 грудня режисер фільмів "Той, що біжить по лезу 2049" і "Дюна" Дені Вільнев написав емоційний лист у кіновиданні Variety, у якому ретельно пояснив, чому не згоден з рішенням компанії з випуску фільмів одночасно в кінотеатрах і на стримінг-платформі HBO Max.

За словами Вільнева, своїми діями конгломерат AT&T, який володіє WarnerMedia, "пограбувала" одну з найбільш шанованих і важливих студій в історії кіно. Режисер зазначив, що в цьому рішенні немає ніякої любові ні до кіно, ні до глядачів – на його думку, мова йде тільки про виживання гігантської компанії з боргом в більш ніж 150 мільярдів доларів.

"Дюна" – це про кіно і глядачів, а AT & T - про власне виживання на Уолл-стріт. Оскільки запуск HBO Max досі не вдався, AT & T вирішила пожертвувати всіма фільмами Warner Bros. за 2021 рік у відчайдушній спробі привернути увагу аудиторії.
Дені Вільневрежисер

Вільнев зазначив, що стримінг – це позитивне і потужне доповнення до екосистеми кіно і телебачення, однак, на його думку, такі сервіси не зможуть підтримувати кіноіндустрію в такому вигляді, якою ми її знали до пандемії.

Режисер підкреслив, що безпека людей для нього понад усе. Саме тому, за його словами, він підтримав рішення відкласти вихід "Дюни" майже на рік, коли стало відомо про другу хвилю поширення Covid-19. У завершальній частині листа Дені Вільнев говорить про підтримку інших режисерів, роботу над "Дюною", а також пояснює, чому вважає кіно особливою формою мистецтва.

""Дюна" – безумовно, найкращий фільм, який я коли-небудь створював. Моя команда і я присвятили понад три роки нашого життя тому, щоб зробити його унікальним досвідом на великому екрані. Зображення і звук нашого фільму були ретельно розроблені для того, щоб їх можна було оцінити в кінотеатрах", – доповнив режисер.

Що відомо

  • У 2021 році Warner Bros. випустить всі фільми свого виробництва водночас у кінотеатрах і на стримінговому сервісі HBO Max. Причиною незвичної моделі дистрибуції стала напружена ситуація через пандемію Covid-19. Warner Bros. стала першою великою кіностудією, яка зважилася на такий крок.
  • Серед фільмів, які вийдуть від Warner Bros. у 2021 році – "Матриця 4", "Диво-жінка 1984", "Дюна".
  • За даними Statista, станом на середину березня світова кіноіндустрія зазнала збитків у розмірі 7 мільярдів доларів, а вже під кінець травня цифра збільшилась до 10 мільярдів. Фестивалі, вихід фільмів та серіалів, зйомки — всі ці складні та витратні процеси відміняются та переносяться.
  • 7 грудня режисер Крістофер Нолан ("Початок", "Тенет", "Дюнкерк") у коментарі виданню The Hollywood Reporter назвав HBO Max "найгіршим стримінговим сервісом", на який тепер доведеться працювати всім партнерам WB.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше