Львівський органний зал презентує невідомі симфонічні твори

Львівський органний зал презентує невідомі симфонічні твори

Львівський органний зал презентує невідомі симфонічні твори Суспільне Львів

У Львівському органному залі представлять три концерти із творів українських композиторів. Це симфонічні прем'єри Туркевич та Людкевича. Вони досі ніколи не лунали зі сцени.

Аби оркестр міг виконати композиції Стефанії Туркевич та Станіслава Людкевича, їх адаптовували з рукописів. Нотні тексти на короткий час передали родичі композиторів та музеї. Перший із концертів відбувся 11 грудня. Наступний запланували на 23 грудня.

Львівський органний зал презентує невідомі симфонічні твориСуспільне Львів

Львівський органний зал презентує невідомі симфонічні твори

Цифрову копію рукопису Стефанії Туркевич надіслали родичі композиторки із Великої Британії. А ноти до двох творів Станіслава Людкевича передали з музею композитора.

"Це важливо для історії української музики, тому що протягом радянського часу багато композиторів були фізично знищені, багато були заслані в Сибір, а багато композиторів були з родин священників, особливо на Галичині, і про них просто не можна було говорити під страхом смерті, багато емігрувало. Тобто цілий великий пласт української музики випав з нашої історії", — розповідає директор Львівського органного залу Іван Остапович.

Окрім творів Туркевич та Людкевича звучатимуть твори й інших композиторів.

"Вперше зазвучать твори Рудницького, Придаткевича. Вони, а також Туркевич та Людкевич — це композитори першого порядку української музики, які є дуже важливі в світовому контексті. І, власне, вперше їхні твори прозвучать, але залишаться в цій культурі назавжди", — додає заступник директора Львівського органного залу Тарас Демко.

Перед цим усі рукописи адаптували для сучасного оркестру.

"Щоби з рукопису до видання, такого нотного збірника, з якого можна працювати оркестрантам і диригенту, щоб до цього дійти, потрібно дуже багато роботи. Потрібно здійснити нотний набір, редакцію, розшифровку, і тоді вже виконавці можуть дозволити собі таку розкіш як інтерпретацію виконання, а ми можемо записувати і публікувати", — каже Тарас Демко.

Усі твори із трьох концертів запишуть та згодом їх можна буде почути у мобільному додатку Львівського органного залу.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше