Гуляйпільський краєзнавчий музей відзначає 60-річчя

Гуляйпільський краєзнавчий музей відзначає 60-річчя

Гуляйпільський краєзнавчий музей відзначає 60-річчя

Гуляйпільському краєзнавчому музею – 60 років. Датою його заснування містяни вважають день відкриття у 1960-му році в тодішньому будинку культури музею історії краю.

Самій будівлі гуляйпільського краєзнавчого музею – майже 120 років. Вона була зведена у 1901-му як банк Товариства взаємного кредиту. У 20-ті роки минулого століття тут розташовувалось єврейське колонізаційне товариство, в 30-ті - поліклініка, на початку сорокових – Свято-Троїцька релігійна громада, потім військовий шпиталь, і в повоєнні часи діяв районний будинок культури. Нині музей позиціює себе як сучасний заклад культури, котрий популяризує історію свого краю різноманітними способами – екскурсіями з сюрпризами, театральними постановками, просвітницькими заходами для молоді, зустрічами з творчими особистостями, диспутами, виставками, флешмобами.

Гуляйпільський краєзнавчий музей на Запоріжжі відзначає 60-річчя

Як розповіла керівниця закладу Світлана Мірзоєва, у містян користується популярністю акція "Подаруй музею артефакт". Таким чином з’явились тематичні експозиції, присвячені представникам старовинних гуляйпільских родин. Директорка наголосила, що особистість видатного земляка, ватажка повстанського руху на півдні України Нестора Махна, вочевидь, є головною точкою тяжіння численних туристів-відвідувачів Гуляйполя, адже йому присвячена значна частина музейної експозиції.

Гуляйпільський краєзнавчий музей на Запоріжжі відзначає 60-річчя

Нещодавно у музею з’явилась філія – "Хата Карпа",– розташована у будинку брата Нестора Махна. Зараз там триває реконструкція.

"Ми спілкувалися з його родичами, і родичі нам продали цю хату. Ми так її і назвали хатою Махна. Робимо її як філію нашого музею гуляйпільського. Ми навели там порядок, поприбирали, повиносили те, що вже не потрібно на тому подвір’ї. Куди люди зможуть завітать, подивитися, де був, де ночував колись наш Нестор Іванович, як жили його родичі", – каже міський голова Гуляйполя Сергій Ярмак.

Зараз у Гуляйполі реставрують історичний центр. Містяни сподіваються, що вже влітку наступного року вони прийматимуть гостей на черговий фестиваль «Вольниця», присвячений Нестору Махну.

Читайте також

Чому “куратор” одна з ключових фігур у мистецтві, та які кола треба подолати, щоб відкрити виставку

Мистецтво, створене для Інтернету та з Інтернету: що ми знаємо про нет-арт

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше