Харківська облрада VIII скликання обрала головою депутата "Слуги народу"

Харківська облрада VIII скликання обрала головою депутата "Слуги народу"

Харківська облрада VIII скликання обрала головою депутата "Слуги народу"
Суспільне Харків

Депутати Харківської обласної ради нового скликання підтримали кандидатуру Артура Товмасяна на посаді голови Харківської облради. Вперше з 2008 року обласну раду очолюватиме не Сергій Чернов.

Як голосували

Результати таємного голосування за кандидатуру голови облради на першій сесії 11 грудня озвучив голова лічильної комісії, депутат облради Віталій Панов, повідомляє кореспондент Суспільного. У голосуванні взяли участь 90 депутатів.

  • За — 73
  • Проти — 15
  • Невикористаних — 30
  • Визнані недійсними — 2 бюлетені
  • Зіпсованих — 0

За рішенням фракції, не голосували представники "Блоку Світличної Разом!", повідомила Суспільному керівниця фракції в обласній раді Вікторія Белявцева.

"Ми не знаємо, як працює ця людина. У нас немає достатньої інформації, щоб зробити висновки. Напевно, він має шанс показати себе. Але наразі ми не можемо зробити цей вибір", — сказала Белявцева.

Не планували голосувати представники "Європейської солідарності", сказав Суспільному керівник фракції Олександр Скорик.

У фракції "Опозиційна платформа — За життя", за словами депутата Володимира Скоробагача, кожен визначався самостійно.

"У нас не було установки голосувати за чи проти. Розуміння у кожного депутата своє", — сказав Скоробагач.

Що сказав новий голова облради

Під час обговорення кандидатури голови облради у своєму виступі Артур Товмасян висловив задоволення роботою депутатів попереднього скликання.

"Переконаний, те, що ефективно працює, доцільно продовжувати та розвивати. І разом з тим, час диктує нам нові завдання. І ми, як вищий представницький орган Харківської області, маємо активно ініціювати зміни та ефективно координувати програмі завдання", — сказав Товмасян.

Пріоритетом роботи він назвав боротьбу з коронавірусом та комплексне вирішення проблем медицини.

Особливу увагу голова облради обіцяє приділяти питанням соціального захисту людей, які постраждали внаслідок пандемії. "Державної підтримки потребують малий та середній бізнес", — сказав Товмасян.

Харківська облрада VIII скликання обрала головою депутата "Слуги народу"
Суспільне Харків

Голова облради також вважає за необхідне підтримувати аграрний сектор, вирішувати проблеми екології.

"Актуальною є підтримка становлення влади районного рівня та об'єднаних територіальних громад. Реформи мають якнайшвидше приносити позитивний результат", — зазначив Товмасян.

"Екзамен" на сесії

Єдине питання до Товмасяна під час обговорення його кандидатури поставила депутатка "Блоку Світличної "Разом!" Вікторія Белявцева. Вона попросила його відповісти, скільки на Харківщині ОТГ, скільки з них у Харківському районі, та скільки програм діють в регіоні.

Харківська облрада VIII скликання обрала головою депутата "Слуги народу"

Це питання викликало занепокоєння в рядах соратників Товмасяна. Спочатку він не хотів відповідати, але зробив це і відповів правильно: "Вікторіє, ми якщо ставитимемо такого роду питання, ми підемо кудись у рівень... Дивіться, 56 об'єднаних територіальних громад, сім районів має Харківська область новостворена, і у Харківському районі, якщо я не помиляюсь, 14 об'єднаних громад".

Читайте також: "Нормально, це життя": Чернов — про підтримку Товмасяна

Овації для Чернова

Сергій Чернов, який тривалий час очолював Харківську обласну раду, подякував усім депутатам V-VII скликань та побажав наснаги новообраним депутатам.

"Хочу сказати сьогодні, може, пробачення, може, щирі слова своїй родині, що за ці роки я не зміг приділити їй уваги в тій кількості, якій я приділяв роботі. Бо ця робота вимагає багато часу, енергії, здоров'я", — сказав Чернов.

Він висловив сподівання, що нові депутати згуртуються навколо нового голови і його заступників.

"Ми не можемо відстоювати права Харківщини на рівні центральної влади в питаннях підтримки підприємництва, бізнесу, великих підприємств, бо за рік валовий внутрішній продукт зменшився на 7%. Потребує захисту велика кількість людей, які працюють на цих підприємствах. Бо сьогодні заборгованість по заробітній платі на Харківщині сягнула понад 500 млн грн. І, я вважаю, це спільне завдання ради, адміністрації, проявити логічну позицію, щоб завантажити ці підприємства роботою", — висловився Чернов.

Виступ ексголови облради депутати зустріли оплесками стоячи. Товмасян подарував Чернову букет.

Що відомо

  • 39-річний Артур Товмасян з Донеччини. Навчався в юридичній академії Ярослава Мудрого, Академії міського господарства та регіональному інституті державного управління. На початку 2000-х працював юрисконсультом у Маріуполі. Товмасян був радником голови Харківської обласної державної адміністрації із забезпечення діяльності голови та заступників голови, коли адміністрацією керував Ігор Балута. 3 2017 Товмасян почав працювати в різних управліннях юстиції, доки у квітні цього року не очолив Харківську райдержадміністрацію.
На початок