2700 доручень цьогоріч отримали адвокати Центру безоплатної правової допомоги на Закарпатті

2700 доручень цьогоріч отримали адвокати Центру безоплатної правової допомоги на Закарпатті

2700 доручень цьогоріч отримали адвокати Центру безоплатної правової допомоги на Закарпатті Суспільне Закарпаття

2700 доручень отримали адвокати Регіонального центру безоплатної правової допомоги на Закарпатті за цей рік. Про це нині повідомила заступниця директора Лариса Фучко. Центр працює в Україні вже майже 8 років.

У нашій області є один регіональний в Ужгороді (він надає допомогу в кримінальних справах) і 3 місцеві: в обласному центрі, Мукачеві та Хусті. Там безкоштовно консультують у цивільних та адміністративних справах. Такі ж послуги надають в 11 бюро краю.

2700 доручень цьогоріч отримали адвокати Центру безоплатної правової допомоги на ЗакарпаттіСуспільне Закарпаття

Андрій Степанов – учасник АТО. До місцевого центру "Безоплатної правової допомоги" в Ужгороді вперше звернувся у 2015 році після отримання статусу інваліда війни.

"Так, як це було пов’язано із отриманням пільг через зміну статусу, тобто ті, які ми маємо — це пільги в санаторному лікуванні чи в загальному лікуванні, — розповів Андрій Степанов. — Ми, як учасники бойових дій, можемо отримати земельні наділи для ведення сільськогосподарської діяльності та отримати під індивідуальне будівництво, тобто і такі звернення були. Також були й особисті питання, пов’язані з Пенсійним фондом і з особистим життям".

У місцевих центрах кожна людина може отримати первинну правову допомогу адвоката. Її проконсультують із цивільних та адміністративних питань. Вторинну допомогу надають не всім.

2700 доручень цьогоріч отримали адвокати Центру безоплатної правової допомоги на ЗакарпаттіСуспільне Закарпаття

Заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги Лариса Фучко пояснила: "Вторинна – це коли особі потрібна правова допомога з представлення її інтересів. Це може бути малозабезпечена особа, право мають внутрішньо переміщені особи, всі діти, також їхні опікуни, якщо вони звертаються в їхніх інтересах, а також учасники бойових дій та особи, котрі зазнали домашнього насильства".

За словами Лариси Фучко, до Регіонального центру можуть звертатися правоохоронці та затримані або їхні родичі. Там діє цілодобовий відділ із прийому повідомлень, працюють позмінно чотири людини. Один із них — старший інструктор Сергій Клименко.

"Під час чергування ми приймаємо повідомлення від правоохоронних органів Закарпатської області про затримання осіб в кримінальних й адміністративних правопорушеннях, — розповів Сергій Клименко. — Упродовж однієї години ми маємо викликати адвоката на місце затримання. Це фіксується належним чином, як на комп’ютері, так і в паперовому вигляді".

У таких центрах надання безоплатної правової допомоги, каже юрист Василь Попович, є і переваги, і недоліки.

"Характеризуючи такі центри, скажемо, це є позитивне явище, оскільки сприяє утвердженню реалізації прав людини і громадянина від свавілля правоохоронних органів, — пояснив юрист. — Відповідно, в деяких позиціях може бути негатив, але виключно з боку людського фактору. Тобто десь працівники чи окремі адвокати можуть через певні обставини не надати кваліфіковану допомогу або інші аспекти".

Загалом за 8 років роботи Регіонального центру на Закарпатті адвокати одержали, за словами заступниці директора, майже 20 000 доручень.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди