У Рівному намагалися продати стару будівлю 14-ї школи. Люди хочуть там дитсадок

У Рівному намагалися продати стару будівлю 14-ї школи. Люди хочуть там дитсадок

Ексклюзивно
У Рівному намагалися продати стару будівлю 14-ї школи. Люди хочуть там дитсадок Суспільне Рівне

Аукціон, на якому намагалися продати старе приміщення школи № 14 в районі Басового Кута у Рівному, не відбувся. Причина – відсутність учасників. Цей об'єкт на продаж управління комунальної власності виставляє вже вдруге і з тим же результатом.

Частина жителів сусідніх із об'єктом вулиць проти торгів. Вони хочуть, щоб тут звели дитячий садочок – єдиний в районі.

Приміщення школиСуспільне Рівне

Людмила Камінська, жителька Басового Кута, як вона сама каже – у третьому поколінні. Жінка стоїть у старому приміщенні 14-ї школі на вулиці Залізнична. Тут навчалася вона та її мама.

"Це був кабінет біології. За стінкою була бібліотека дуже класна. Але тоді, коли я навчалася в цій школі, не був ще Басів Кут такий великий", – розповідає Людмила Камінська.

Приміщення школиСуспільне Рівне

Вона – серед тих жителів Басового Кута, які проти продажу приміщення старої школи на аукціоні. Частина опитаних журналістами Суспільного басівкутців бачить на цьому місці комунальний дитсадок. Адже найближчий до цієї вулиці ДНЗ – за три кілометри.

Приміщення школиСуспільне Рівне

"Побудувалася 14 школа. Ця школа вимагала капітального ремонту. Зацікавленості влади її привести до пуття не було. І оце такий результат, що її почали розтягувати. Ми повинні думати, де наші діти будуть отримувати початкову освіту, де будуть початкові садочки. Бажаючих на землю знайдеться, а де ми будемо потім будувати садочки?", – каже житель Басового Кута Микола Сидорук.

Cтаном на 11 грудня на онлайн-платформі торгів "ProZorro. Продажі" мав відбутися аукціон. За ці приміщення без землі управління комунальною власністю просило майже 5 мільйонів 300 тисяч гривень.

Втім, аукціон не відбувся, бо не було учасників. Його проводили вже вдруге.

Приміщення школи

Приміщення школиСуспільне Рівне

– Чи не задорого для таких приміщень? (запитує журналістка)

– Це ринкова вартість, по-іншому ми не можемо, – каже начальниця управління комунальною власністю Рівного Наталія Поліщук.

– Але, можливо, тому і не з'явилися учасники?

– Можливо, це дорого. Адже для того, щоб збудувати там приватний дошкільний заклад, ці приміщення, по ідеї, потрібно знести.

Приміщення школиСуспільне Рівне

Як вказано у "ProZorro", одна із умов продажу цих об'єктів – обов'язкове зведення приватного дошкільного закладу без зміни цільового призначення.

Приміщення школиСуспільне Рівне

Крім цього, частина приміщення, що побудували у 1911 році, входить у перелік пам'яток місцевого значення, тож покупець має певні зобов'язання.

Приміщення школиСуспільне Рівне

"Є обов'язок нового власника – укласти охоронний договір. Для майбутнього власника утруднює напрям використання, адже він повинен пам'ятку цю зберігати, тобто всі роботи, пов'язані із реконструкцією, він повинен узгоджувати з відповідним органом охорони культурної спадщини", – додає Наталія Поліщук.

Приміщення школиСуспільне Рівне

Питання побудови дитсадочка на місці старої школи у міськраді лобіює депутат із цього округу Микола Бляшин. Він подав проєкт рішення про скасування продажу об'єкту на вулиці Залізнична, 34.

Приміщення школиСуспільне Рівне

"Якби громада міста справедливо це хотіла продати, то продавати потрібно із землею. Тоді буде інша ціна і тоді той, хто купить, буде розуміти, що він став власником всього об'єкту і він може щось дійсно планувати. Але умови продажу виписані так, що продаються лише старенькі будівлі, землю надалі треба буде брати в оренду. Під які ціни? під які ставки? Абсолютно незрозуміло. Тому оця непрозорість – це і є ризик цього аукціону", – розповів депутат Микола Бляшин.

Приміщення школиСуспільне Рівне

Округ, на якому знаходиться приміщення старої школи, у міськраді також представляє депутат Анатолій Чугуєвець. Він вважає продаж цього об'єкту способом вирішити проблему району.

Приміщення школиСуспільне Рівне

"Не треба зупиняти будівництво нового дитячого садочка. Виходячи з реальностей нашого міського бюджету, то я хотів би, щоб навіть комерційний, але там був дитячий садочок. Якщо говорити про платіжну спроможність мешканців Басів Кута, я думаю, вони точно є. Головне – щоб той садочок був", – сказав Анатолій Чугуєвець.

Приміщення школиСуспільне Рівне

Поки в управлінні комунальною власністю Рівного аукціону не проводитимуть. Чекатимуть на рішення сесії.

"Ми хочемо, щоби тут був комунальний садочок. Люди не віддадуть, просто не віддадуть, розумієте?", – сказала жителька Басового Кута Людмила Камінська.

Дискусія щодо долі приміщення у студії Суспільного виникла між депутатами Рівненської міської ради Анатолієм Чугуєвцем та Миколою Бляшиним.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди