Виявили порушення: жителям багатоповерхівки у Хмельницькому відключили газ

Виявили порушення: жителям багатоповерхівки у Хмельницькому відключили газ

Виявили порушення: жителям багатоповерхівки у Хмельницькому відключили газ
Фото: Суспільне Поділля

У Хмельницькому понад тиждень сидять без газу мешканці будинку на вулиці Кам’янецька, 65. Будинок стоїть по сусідству з багатоповерхівкою, де понад місяць тому, від отруєння чадним газом загинули двоє дітей. Блакитне паливо, за словами директора управляючої муніципальної компанії "Проскурівська" Вадима Дудара, перекрили у зв'язку з рядом порушень, які зафіксували після планової перевірки.

Додає, планові перевірки проводять двічі на рік. Додає, у будинку на Кам’янецькій, 65 зафіксовано ряд порушень, які можна усунути самотужки або звернутися до служби вентиляції.

"Вони самі монтували у димові канали штучну вентиляцію, встановляли труби. Там нема великої проблеми, щоб це зняти і замість цієї труби поставити туди двері. Все буде теж залежати від мешканців, як тільки вони усувають всі проблеми, через день-два газ в них буде", - говорить Вадим Дудар.

Газ відключили після перевірки вентиляційних каналів понад тиждень тому, розповідає мешканець будинку Сергій Грищук. Каже, перевірку ініціювали після інциденту зі смертю двох дітей по сусідству.

"Перевіряли витяжки, вентиляційні шахти, і все, на цьому закінчилося. Компанія подала заявку до Хмельницькгазу, і нам відключили газ. Хоча сама управляюча муніципальна компанія "Проскурівська" мала усувати проблеми, тому що цей будинок у них на балансі. Сказали, буде добре, якщо до нового року ми будемо з газом, але це малоймовірно", - говорить житель будинку.

Сергій Грищук каже, більшість змушені були купувати електроплити. Його сусід Олександр додає, під час пандемії залишити людей без газу недоречно. І про те, хто і як має усунути порушення, ніхто людям не пояснив, говорить чоловік.

"Тільки сказали, що поки не будуть усунуті всі порушення, добро на підключення газу не буде. В нас є квартири, що зовсім люди не живуть у них. Там відключений газ. Кажуть, там перелік біля під’їзду є, усувайте самі. До кого звертатись, хто знає їх правила і норми?", - каже Олександр.

У будинку проводили планові роботи з обстеження димовентиляційної системи. Відповідно до висновків, дана система непридатна до подальшої експлуатації, пояснює головний інженер "Хмельницькгазу" Олександр Лоб. Додає, відповідальність за утримання в належному стані димовентиляційної системи лежить на балансоутримувачах або власника житла.

"Ми дали попередження мешканцям даного будинку і відключили газопостачання до усунення всіх порушень. Все це залежить від самих мешканців будинку, тому що вони порушують вимоги правил безпеки систем газопостачання і всіх нормативних актів, в частині встановлення примусової вентиляції та у частині замуровування очисних кишень, в частині приєднання газообладнання до димовентиляційної системи", - говорить Олександр Лоб.

Що відомо

Загалом в місті від газопостачання працівники Хмельницькгазу вимкнули 8 будинків міста до усунення недоліків. Перевірки димовентиляційних систем у будинках міста тривають.

На початок