SpaceX готується до тестового запуску "марсіанської" ракети

SpaceX готується до тестового запуску "марсіанської" ракети

SpaceX готується до тестового запуску "марсіанської" ракети
SpaceX

Компанія американського мільярдера Ілона Маска SpaceX готується здійснити перший тестовий запуск міжпланетного корабля Starship SN8, який у майбутньому планують використовувати для польотів на Марс.

Пряма трансляція події ведеться на YouTube. Ракета перебуває на стартовому майданчику на півдні Техасу, її запуск має відбутися до 17:00 за місцевим часом (01:00 10 грудня за київським часом), повідомляє Ars Technica.

Відповідно до планів компанії, модель багаторазового космічного корабля має здійнятися на 12,5 кілометра, після чого вона здійснить керовану вертикальну посадку назад на стартовий майданчик. Метою тесту є перевірка роботи двигунів ракети.

Раніше цього ж дня випробування були скасовані за секунду до старту ракети вже після початку роботи її двигунів.

Поки що невідомо, що саме викликало автоматичне скасування – причиною могли стати тиск або температура, які вийшли за межі припустимих значень, зазначає видання.

Що відомо

  • 6 грудня SpaceX запустила ракету Falcon 9 для доставки близько 3 тонн вантажів на Міжнародну космічну станцію (МКС).
  • Засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск назвав орієнтовні терміни першої космічної місії на Марс за участі астронавтів. За його словами, за сприятливих обставин люди зможуть досягти Червоної планети вже за 4 роки.
  • У листопаді SpaceX вивела на орбіту 60 супутників Starlink.
  • Ілон Маск став другою найбагатшою людиною у світі.
На початок