Канада затвердила вакцину проти COVID-19 від Pfizer

Канада затвердила вакцину проти COVID-19 від Pfizer

Канада затвердила вакцину проти COVID-19 від Pfizer
Ілюстративне фото/Pixabay

Міністерство охорони здоров’я Канади надало дозвіл на використання вакцини проти COVID-19 від компаній Pfizer та BioNTech. Раніше Консультативний комітет Управління продовольства і медикаментів США (FDA) визнав вакцину ефективною та безпечною для застосування.

Про це 9 грудня повідомляється на сайті канадського уряду.

"Міністерство охорони здоров'я Канади отримало подання Pfizer 9 жовтня 2020 року та після ретельного незалежного аналізу доказів визначило, що вакцина Pfizer-BioNTech відповідає суворим вимогам Департаменту з безпеки, ефективності та якості для використання в Канаді", – йдеться у його тексті.

Також уряд Канади пообіцяв найближчим часом оприлюднити деталі про висновки міністерства охорони здоров’я країни та результати клінічних випробувань вакцини.

"Канадці можуть бути впевнені, що процес перевірки був суворим, і що у нас є надійні системи моніторингу. Міністерство охорони здоров'я Канади та Агентство суспільної охорони здоров'я Канади будуть уважно стежити за безпекою вакцини після того, як вона надійде на ринок, і без коливань вживуть заходів в разі виявлення будь-яких проблем з безпекою, – запевнили в уряді.

Як зазначається у повідомленні, дозвіл на використання препарату надали відповідно до Тимчасової постанови МОЗ Канади про ввезення, продаж та рекламу ліків для використання щодо COVID-19.

Що відомо

 • 8 грудня американський регулятор повідомив, що вакцина проти COVID-19 від Pfizer та BioNTech є ефективною та безпечною.
 • Велика Британія розпочала вакцинацію від COVID-19, першою її отримала 90-річна жінка.
 • Влада Португалії безкоштовно вакцинуватиме своїх громадян від COVID-19.
 • ВООЗ виступає проти примусової вакцинації від COVID-19.
 • 2 грудня Велика Британія затвердила вакцину Pfizer для широкого використання.
 • Вакцина від COVID-19 виробництва компанії Pfizer і BioNTech завершила випробування, проявивши ефективність у 90% випадків застосування. ЄС оголосив про готовність придбати 300 мільйонів доз.
 • Американська фармацевтична компанія BioNTech та її європейський партнер Pfizer звернулися до Європейського агентства з лікарських засобів для реєстрації вакцини від COVID-19 власного виробництва на території країн Європейського Союзу.
 • В американській біотехнологічній компанії Moderna заявили, що їхня вакцина повністю захищає від тяжкої форми COVID-19.
 • У Moderna заявили, що їхня вакцина від COVID-19 забезпечує імунітет щонайменше на 3 місяці.
 • Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко 16 жовтня повідомив, що в межах ініціативи COVAX Україна отримає вакцину від коронавірусу або безкоштовно або за зниженою ціною.
 • 70% українців вважають COVID-19 реальною загрозою особисто для себе та родини, а 79% опитаних підтримують ідею масового тестування населення. При цьому раніше "Рейтинг" оприлюднив результати дослідження, за якими, 40% українців відмовилися б від вакцини, навіть якби за неї не потрібно було платити.
 • Експерт Федір Лапій заявив, що в Україні навряд чи з’явиться вакцина від COVID-19 власного виробництва, однак не виключено, що влада закупить іноземну вакцину у квітні, ще до отримання державою препарату за програмою COVAX.

Читайте також

"Є три різні сценарії". Хто привезе в Україну вакцину від COVID-19 та як її зберігатимуть

Вибір редакції

На початок