Бізнес та влада: про що говорили підприємці та голова ОДА на першій зустрічі?

Бізнес та влада: про що говорили підприємці та голова ОДА на першій зустрічі?

Бізнес та влада: про що говорили підприємці та голова ОДА на першій зустрічі? undefined

Зустрічі з представниками бізнесу започаткував голова Хмельницької облдержадміністрації Дмитро Габінет. За словами голови правління Агенції сталого розвитку "Астар" Олега Демчука, в такому форматі влада Хмельниччини та бізнес ще не зустрічалися. Першу зустріч голова ОДА провів з представниками підприємств легкої промисловості Хмельниччини. На неї запросив швейників обласного центру, де знаходиться один із найбільших речових ринків України. Кілька підприємців на зустріч прийшли.

Втриматися та захопити ще більшу частину світових ринків – такої допомоги нині очікують від влади, каже виробниця весільних суконь Катерина Марковська. Та додає: спеціальна державна програма компенсації участі у міжнародних виставках дуже б їм допомогла.

"Якщо це фінансувати за допомогою держави, так як це роблять інші держави, так як це робить Туреччина. Туреччина своїм виробникам, які їдуть на виставку до 90% компенсує. Наші виробники змушені їздити за свої кошти. Ці кошти вони могли б залишити тут у державі, могли би збільшити рівень працівників, покращити їм умови, закупити якесь обладнання, яке би було більш конкурентним ще з іншими державами, яким допомагають і збільшити виробництво набагато".

Виробник дитячого одягу Едуард Марчук виділяє три проблеми, які вони сподіваються вирішувати разом із владою.

"Відтік робочої сили, потенційних наших працівників, колег, друге – фінансування, доступне фінансування, тобто недорогий фінансовий ресурс для того, щоб ми могли створювати конкурентну продукцію. Третє інформатизація і можливо підтримка маркетингу чи рекламування нашого внутрішнього виробника".

Вперше за останні 5 років влада починає ставати більш відкритою до бізнесу, вважає бізнес-консультант швейної галузі області Дмитро Василенко.

"На початку було враження мені здається бізнес сприйняв це як ще одні чергові збори, але насправді потім коли зрозуміли, що дійсно є бажання щось змінювати, почалося активне обговорення і я думаю, що будуть конструктивні результати".

Раз на місяць зустрічатися із представниками бізнесу, що працюють у різних галузях промисловості, обіцяє голова Хмельницької обласної адміністрації Дмитро Габінет.

"Сьогоднішньою зустріччю ми розпочинаємо серію зустрічей з представниками бізнесу, тому що має дійсно бути справжнє партнерство влади і тих, хто виробляють певну продукцію в нашій області основне питання познайомитися, почути про основні проблеми, які є на сьогодні і започаткувати такі зустрічі, щоб, по-перше отримати інформацію про те, в чому треба допомогти , а потім, зустрівшись, прозвітувати, кожен зі своїх сторін, що ми зробили, і почути нові проблеми, які виникли за цей проміжок часу".

"За моєї пам'яті це вперше керівництво області зустрічається з легкою промисловістю. Я дуже сподіваюся, що хоча би раз на квартал буде така зустріч", - каже голова правління Агенції сталого розвитку "Астар" Олег Демчук.

За словами голови правління Агенції сталого розвитку "Астар" Олега Демчука, лише у Хмельницькому офіційно зареєстрований 291 виробник швейної продукції. У швейній галузі міста офіційно зайнято понад дві тисячі шістсот працівників. Статистики, скільки виробників швейної продукції нараховується в області, немає, додає Олег Демчук.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди