Cтворює адвент-календарі. Людмила Лаврентюк. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Cтворює адвент-календарі. Людмила Лаврентюк. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Cтворює адвент-календарі. Людмила Лаврентюк. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ
Суспільне Житомир

Житомирянка Людмила Лаврентюк створює адвент-календарі, які показують скільки часу лишилося до Різдва. Майстриня показала процес створення календаря у формі ялинки кореспондентам Суспільного.

Людмила Лаврентюк розповідає, що для створення адвент-календаря використовує тубуси, які є основою виробу.

"Тубуси можна брати різні в діаметрі, можна брати різну висоту. Я беру тубуси з паперових рушничків, туалетного паперу, з-під скотчу, зі стаканчиків з-під йогуртів та стаканчиків з-під сметани. Тубуси склеюю між собою, таким чином склеюється ялиночка. Ця ялиночка вже зроблена, тут всередині вже є цукерки".

Житомирянка створює адвент-календарі, які показують скільки лишилося до Різдва
Житомирянка створює адвент-календарі, які показують скільки лишилося до Різдва. Суспільне Житомир

Різдвяні ялинки та будиночки із спеціальними віконцями за традицією потрібно відчиняти у певний день календаря, каже Людмила Лаврентюк:

"Прийшло до нас це з Європи, 10-20 років тому. Ця традиція – католицька, але православні теж роблять адвент-календарі. Слово "адвент" означає очікування Різдва. Очікуючи Різдво, люди готуються до нього і в них є 24 дні – з 1 по 24 грудня, щоб дитині щодня зробити якийсь даруночок. Ось ці цифри на виробі – це дати. Згідно дати дитина відкриває віконечко, де є маленька цукерочка, горішок, маленький даруночок, є також завдання намалювати ялиночку, вирізати сніжиночку, прикрасити будинок до свята. Багато хто кладе витяги із Писання щодо народження Ісуса Христа".

Авторка: Наталія Дехтієвська

Камера: Ігор Грач

На початок