Збірна України виступатиме на Євро зі спортивної гімнастики без Верняєва. У чому причина

Збірна України виступатиме на Євро зі спортивної гімнастики без Верняєва. У чому причина

Ексклюзивно
Збірна України виступатиме на Євро зі спортивної гімнастики без Верняєва. У чому причина AP

Тренер пояснює причини відсутності Олега Верняєва, а також розповідає про готовність інших гімнастів.

Чоловіча збірна України зі спортивної гімнастики розпочинає виступи на чемпіонаті Європи у турецькому Мерсіні. Змагання триватимуть з четверга, 10 грудня, до неділі, 13 грудня.

Усього в чоловічому чемпіонаті Європи змагатимуться 127 гімнастів з 20 країн.

Склад збірної України на чемпіонат Європи серед дорослих та юніорів

  • Дорослі: Петро Пахнюк, Ігор Радівілов, Владислав Грико, Євген Юденков, Роман Ващенко.
  • Юніори: Ілля Ковтун, Іван Севрук, Володимир Костюк, Радомир Стельмах, Микита Мельников

На чемпіонат Європи збірна України поїхала без Олега Верняєва. Перед стартом турніру Суспільне Спорт поспілкувалося з головним тренером команди, Геннадієм Сартинським, про причини відсутності Верняєва, очікування від турніру та форму українських гімнастів.

  • Про Олега Верняєва
"По-перше, Олег закінчує дисертацію – йому потрібно захисти її. По-друге, у нього були мікротравми, тому він не поїхав з нами на чемпіонат Європи", - заявив Сартинський.

  • Про готовність команди

"Враховуючи, що був карантин і те, що важко без певних цілей тренуватися, то загалом я вважаю, що ми готові нормально. Маємо показати непоганий результат на окремих снарядах, також спробуємо командою поборотися. Сподіваюсь, що виступ буде вдалим. Уже випробували подіум усі, наче все гаразд. Є в нас двоє хлопців, які дебютуватимуть на такому рівні. А всі інші вже проходили, як світ, так і Європу", - додав головний тренер збірної України.

  • Завдання на чемпіонат Європи

"Якщо брати до уваги те, що не приїхало дуже багато країн через карантин, то звичної кількості учасників, як на Європі, немає. Все одно для спортсменів це життєво важливий етап, адже коли відсутні змагання, то втрачається сенс усієї підготовки та тренувань. Нам потрібно це пройти та закінчити рік вдало. Я думаю, що хлопці за медалі позмагаються в особистих і командних стартах".

  • Про лідерські функції в команді

"У командних змаганнях все буде залежати від кожного спортсмена. Ігор Радівілов, наприклад, буде виступати на двох снарядах, а для команди потрібно виступати на шести. Хоч їх лише два, але вони у нього дуже сильні. Всі інші хлопці будуть виступати у багатоборстві. Звичайно, тут якщо один виступить добре, а всі інші погано, то це нічого не дасть. Усі в непоганій формі, головне пройти рівно – тоді буде результат", - зазначив Сартинський.

  • Про конкуренцію

За словами Геннадія Сартинського, наразі складно говорити про те, хто в якій формі перебуває. Адже, карантин вніс корективи: хтось хворіє, хтось зміг приїхати, а хтось - ні.

"Найсвіжіший випадок – збірна Азербайджану приїхала на чемпіонат Європи, одразу в трьох виявили позитивні тести на COVID-19, тому всю команду ізолювали. Усе ж думаю, що господарі – команда Туреччини буде серед фаворитів, а також Румунія. Зрозуміло, що зараз усі не в тих кондиціях, як зазвичай. Складно стверджувати і прогнозувати, бо коли їдеш на такі змагання, ти вже знаєш бачиш та уявляєш, а зараз була довга перерва. Рвана підготовка через карантин", - резюмував наставник збірної України з гімнастики.

Розклад змагань на чемпіонаті Європи серед дорослих

  • Четвер, 10 грудня - кваліфікація у командних та особистих змаганнях
  • Субота, 12 грудня - командний фінал
  • Неділя, 13 грудня - особисті фінали
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів