Буллінг у школі та перевірки на тестостерон. У Аргентині у жіночий футбол вперше грала трансгендер

Буллінг у школі та перевірки на тестостерон. У Аргентині у жіночий футбол вперше грала трансгендер

Буллінг у школі та перевірки на тестостерон. У Аргентині у жіночий футбол вперше грала трансгендер АР

Мара Гомес грає за "Атлетик Клуб Вілья Сан-Карлос".

В Аргентині відбулася історична подія: в складі команди "Атлетик Клуб Вілья Сан-Карлос" дебютувала дівчина, яка стала першою трансгендерною гравчинею в жіночому професійному футболі. Про це повідомив ESPN.

"Вілья Сан-Карлос" оголосив про підписання контракту з 23-річною Марою Гомес ще в січні цього року, проте потім дівчині довелося довести, що її минуле в ролі чоловіка не дає їй ніяких переваг у змаганнях з іншими леді.

Гомес під наглядом Аргентинської футбольної асоціації (AFA) здала кілька аналізів, в тому числі кров. Вона довела, що її рівень тестостерону знаходиться в межах параметрів, які встановив для трансгендерних спортсменів Міжнародний олімпійський комітет.

Мара дебютувала в складі своєї команди в понеділок, 7-го грудня - в грі проти "Лануса". Гра завершилася з рахунком 7:1 на користь останніх. Після гри суперниці вручили Маре футболку "Лануса" з її ім'ям на спині - футболістка не змогла стримати сліз.

У квітні тренер "Вільї" Хуан Крус Вітале, розмірковуючи про трансперехід Мари, заявив, що у неї немає ніяких переваг у порівнянні з іншими футболістками.

"Основні сумніви були пов'язані з тим, що Мара виявиться сильніше інших. Але в реальності все виявилося інакше: у мене є кілька дівчат, які сильніше", - зазначив Вітале.
  • Буллінг в школі і підтримка сім'ї

Закон про статеву ідентичність в Аргентині був прийнятий ще в 2012 році. Він дозволив трансгендерам змінювати посвідчення особи у віці 18 років.

Новим етапом стала їх інтеграція в суспільство без дискримінації, але в той час, коли Гомес робила перші кроки в спорті, аргентинське суспільство було куди менш толерантним.

"Коли я починала грати, на вулиці і в школі я часто стикалася з дискримінацією, відчуженням і образами. Хочу подякувати всім людям, які з самого спочатку підтримували і вірили в мене. Дякую тренеру, спасибі клубу, який надав мені таку можливість. Дякую сім'ї, яка завжди підтримувала мене і давала сили", - додала футболістка.

Як розповіла Гомес, футбол допоміг їй змінити особистість. Футбол допомагав їй відволікатися від інших речей.

Що відомо про Мару Гомес

  • Аргентинська футболістка Мара Гомес виступала на аматорському рівні в Аргентині. Вона грала за "Мальвінес", де стала найкращою бомбардиркою команди та двічі брала чемпіонський титул.
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТеніс