Перейти до основного змісту
Кібервоїни зламали сервери 13 компаній РФ, під Селидовим росіяни вбили чотирьох полонених бійців. 974 день війни. Онлайн

Кібервоїни зламали сервери 13 компаній РФ, під Селидовим росіяни вбили чотирьох полонених бійців. 974 день війни. Онлайн

Онлайн
Український військовий
Військовослужбовець запускає бойовий безпілотник на своїй передовій позиції поблизу міста Покровськ, 21 жовтня 2024 року. REUTERS/Viacheslav Ratynskyi

24 жовтня — 974 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни РФ проти України. Попередні головні новини читайте тут, відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час:

  • Вночі РФ атакувала Київщину безпілотниками, пошкоджено будівлі двох підприємств і трансформатор.
  • Російські окупаційні війська вбили чотирьох полонених бійців Національної гвардії України поблизу міста Селидове на Донеччині.
  • США нададуть Україні до 20 мільярдів доларів додаткової допомоги. Це частина спільного пакета підтримки від країн G7 та ЄС на загальну суму 50 мільярдів доларів.
  • Романа Гладкого на посаді начальника штабу командування Сил безпілотних систем замінив екскомандир 28 ОМБр полковник Олексій Халабуда.

Через російські обстріли пошкоджено залізничні колії між Миколаєвом та Херсоном

У результаті російського обстрілу були пошкоджені залізничні колії на дільниці між Миколаєвом та Херсоном. У зв’язку з цим поїзди, що слідують до Херсона, тимчасово зупинятимуться у Миколаєві.

Про це повідомили в Укрзалізниці.

Для забезпечення подальшого пересування пасажирів, на маршруті Миколаїв — Херсон буде організовано автобусне перевезення. Усі 78 пасажирів, які мали слідувати до Херсона, будуть доставлені до місця призначення з максимально можливим комфортом.

Залізничні ремонтні бригади вже працюють над відновленням колій, щоб забезпечити відновлення сполучення до зворотного рейсу.

Путін на саміті БРІКС зустрівся з генсеком ООН — українські ГО закликали МКС відреагувати на візит

24 жовтня очільник Кремля Володимир Путін проводить зустріч з генеральним секретарем ООН Антоніу Гуттерішем. Українські громадські організації засудили візит генсека ООН до Росії та звернулися до Міжнародного кримінального суду.

Про це йдеться в спільній заяві організацій.

У ній коаліція громадських організацій "Україна. П’ята ранку" та ГО "Центр громадянських свобод" засуджують візит Антоніу Гуттеріша до Росії на саміт БРІКС та нагадують, що Путін перебуває під ордером на арешт від МКС.

"Ми засуджуємо такі дії зі сторони пана Антоніу Гутерреша, адже у 2013 році були затверджені керівні принципи, що регулюють можливі зустрічі співробітників Секретаріату ООН з особами, на яких Міжнародним кримінальним судом видано ордери на арешт", — йдеться в заяві.

Громадські організації наголосили, що "такий крок виглядає як ігнорування міжнародного правосуддя та ставить під сумнів нейтралітет ООН у конфлікті".

"Закликаємо Міжнародний кримінальний суд та Офіс прокурора МКС відреагувати на такий візит і зустріч як такі, що підривають авторитет рішень МКС та розслідування найсерйозніших злочинів, що викликають занепокоєння всієї міжнародної спільноти, і які загрожують миру, безпеці та добробуту в усьому світі".

Крім цього громадські активісти звернулися до Офісу прокурора МКС з проханням дізнатися від генсека ООН будь-яку інформацію, яка була отримана під час його зустрічі з очільником Кремля і яка може бути корисною для слідства.

ВСП: Після законодавчих змін побільшало військових, які хочуть повернутись на службу після СЗЧ

У серпні Верховна рада дозволила військовослужбовцям, які вперше самовільно залишили частину (СЗЧ) або дезертирували, клопотати про повернення на службу. Після ухвалення цих змін кількість звернень військовослужбовців, які пішли в СЗЧ і хочуть повернутися у військо, збільшилася.

Про це Суспільному повідомили у Військовій службі правопорядку, йдеться у матеріалі "Піти в СЗЧ. Як та чому військовослужбовці самовільно покидають підрозділи і що їх чекає після цього".

Цифр та відсоткових значень у ВСП не навели.

Службу після першого випадку СЗЧ можна продовжити як у частині, з якої військовий втік (за згоди командування), так і в будь-якій іншій, що погодиться його прийняти. Тоді кримінальне провадження можуть закрити.

Водночас механізм із поверненням на службу після першого випадку СЗЧ не запрацював для військовослужбовців, що вже опинилися під вартою за перше самовільне залишення частини. Адже аби підшукати нову військову частину, бійцю, як мінімум, треба вийти з-під варти, домовитися за переведення тощо.

"Питання вступу України в НАТО не стоїть на порядку денному" — Пеллегріні після зустрічі з Шольцем

Президент Словаччини Петер Пеллегріні та канцлер Німеччини Олаф Шольц під час зустрічі в Берліні дійшли згоди, що вступ України до НАТО в нинішній час "нереалістичний".

Про це Пеллегріні сказав під час свого візиту до Німеччини, повідомляє видання iRozhlas.

Словацький президент наголосив, що зустрівся з канцлером Німеччини після того, як той провів консультації з президентом Сполучених Штатів Джо Байденом, Франції — Емманюелем Макроном та прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером.

"Ми погодилися з паном канцлером, що сьогодні питання вступу України не стоїть, і не може бути, і це не реалістично", — заявив Пеллегріні .

Президент Словаччини також додав, що у Німеччині не сприймають "план перемоги" Зеленського "як довершений факт".

За його словами в розмові з Шольцем стало відомо, що "інші світові лідери також закликають до реалістичного погляду на майбутній розвиток" війни в Україні.

Водночас Пеллегріні підкреслив, що Німеччина та Словаччина вважають, що у разі мирних переговорів ухвалення рішень має відбуватися насамперед в Україні.

РФ вдарила по відділенню "Нової пошти" на Донеччині: є загиблі та поранені

Армія РФ завдала удару по відділенню "Нової пошти" в селищі Олексієво-Дружківка Краматорського районі Донецької області. Двоє чоловіків загинули.

Про це повідомила у Telegram Донецька обласна прокуратура.

Російські війська обстріляли селище близько 16:30.

"Мішенню для ворога став об’єкт цивільної інфраструктури — одне з місцевих поштових відділень. Внаслідок ворожої атаки 19-річний працівник та ще один чоловік 21 року отримали тілесні ушкодження, несумісні з життям", — йдеться у повідомленні.

Також 37-річний чоловік був трамований, уточнили у відомстві. Його доставили до лікарні із мінно-вибуховою травмою.

На борту збитого в Судані Іл-76 був російський бізнесмен, пов'язаний з Віктором Бутом

На борту Іл-76, збитого в Судані 21 жовтня, був російський бізнесмен Віктор Гранов, пов'язаний із торговцем зброєю Віктором Бутом, якого звільнили в результаті обміну ув’язненими між Росією та США у 2022 році.

Про це пише Reuters.

Дані відстеження польотів та інформація з акаунтів у соціальних мережах вказують, що збитий Іл-76 кілька місяців тому припинив підтримку Сил оперативного реагування (RSF) та почав постачання армії Судану — між цими двома блоками триває збройний конфлікт уже 1,5 року.

RSF передали журналістам Reuters кадрами, де їхні військовослужбовці стоять навколо уламків літака, що палають. Військові RSF імовірно й збили вантажний літак.

Reuters проаналізувало матеріали навколо літака та визначило, що один з імовірних членів екіпажу збитого Іл — 67-річний Віктор Гранов. Згідно з російськими судовими документами та його сторінкою на LinkedIn, він жив у Південній Африці та керував двома авіакомпаніями, звинуваченими в порушенні збройового ембарго в Демократичній Республіці Конго.

За даними звіту правозахисної організації Amnesty International від 2005 року, Гранов пов'язаний із торговцем зброєю Віктором Бутом.

Сапери вилучили бойову частину БпЛА "Герань-2" на Київщині

Сапери ДСНС вилучили на Київщині бойову частину російського безпілотника "Герань-2".

Про це інформує Мобільний рятувальний центр швидкого реагування ДСНС України.

Піротехнічний розрахунок працював над ліквідацією наслідків обстрілу в Бориспільському районі Київщини.

"Сапери вилучили бойову частину ворожого БПЛА "Герань-2". На щастя, жодна людина не постраждала", — йдеться в повідомленні.

У ДСНС закликають не підходити та не чіпати підозрілі предмети, а одразу телефонувати "101".

За внутрішній План посилення України відповідатиме голова РНБО Литвиненко

Президент України Володимир Зеленський 24 жовтня доручив керівнику РНБО Олександрові Литвиненку підготувати визначені частини внутрішнього Плану посилення України. Про це Зеленський повідомив за підсумками Ставки головнокомандувача, яка відбулася 24 жовтня.

Російські війська вдарили з артилерії по селу Розлив на Херсонщині

Російська армія близько 15:00 завдала артилерійського удару по селу Розлив Білозерської громади Херсонської області. Про це у Telegram інформує обласна військова адміністрація.

Бригада екстреної медичної допомоги доправила до лікарні 71-річну місцеву жительку. Внаслідок обстрілу жінка отримала вибухову травму, поранення обличчя та забій плеча, повідомили в ОВА.

Росія та "Шор" восени "влили" в Молдову $39 млн для фальсифікацій — поліція

Керівник Генеральної інспекції поліції в Молдові Віорел Чернеуцяну заявив, що прихильники ліквідованої проросійської партії "Шор" та Росія тільки за вересень і жовтень переказали в країну 39 млн доларів, щоб підкупити виборців.

Очільник поліції розповів про це на брифінгу 24 жовтня, цитує видання Deschide.MD.

За його словами, гроші були переведені через "Промсвязьбанк". У вересні з корупційними цілями перерахували 15 мільйонів доларів, а в жовтні — ще $24 млн.

Черняуцяну також розповів, що процес підкупу виборців розпочався набагато раніше, ще навесні, але в останні місяці перед першим туром виборів "потік грошей збільшився в геометричній прогресії".

За його словами, від чат-ботів у Telegram люди отримували інформацію про те, як зареєструватися та отримувати гроші через «Промсвязьбанк». Лише у жовтні поліція задокументувала та припинила діяльність 97 чат-ботів.

"Очільник поліції уточнив: Через цю платформу ("Промсвязьбанк" — ред.) можна було обмінюватися даними для більш ніж 1 400 000 транзакцій, а тільки в системі телефонних операторів було 138 448 унікальних номерів — унікальних номерів в Молдові, які контактували з системою банку. Кожна людина отримувала гроші відповідно до своєї ролі. Це не означає, що у нас так багато людей, на один і той самий рахунок перекази здійснювалися для 2-3 членів. Метою було масово корумпувати електорат. Цифра могла перевищувати ту, яку назвала президентка (300 тисяч людей, залучених до фальсифікацій, про яких казала Мая Санду — ред.)"

3 тисячі доларів за ІІІ групу інвалідності: поліція розкрила деталі затримання лікарки у Львові

У кабінеті 71-річної лікарки-алергологині Першої міської лікарні імені Князя Лева, яку 23 жовтня затримали на хабарі у 3 тисячі доларів, під час обшуку виявили готівки на понад 2 мільйони в гривневому еквіваленті.

Про це повідомили у відділі комунікації поліції Львівщини.

За даними слідства, лікарка-алергологиня, завідуюча відділенням Першої міської лікарні імені Князя Лева вимагала у чоловіка призовного віку 3000 доларів за "вирішення питання" про присвоєння йому ІІІ групи інвалідності. За цю суму лікарка мала вплинути на посадовців обласної МСЕК, аби ті ухвалили потрібне "клієнту" рішення. Жінку викрили слідчі поліції Львівщини та оперативники СБУ.

Під час обшуку у робочому кабінеті алергологині правоохоронці виявили та вилучили 3 тисячі доларів, одержані нею від пацієнта, а також значну суму коштів у різних валютах. Зокрема, 1600 євро, 51,5 тис. доларів та 47 тис. гривень, а також документи, чорнові записи та інші речові докази. Усе вилучене скерували на експертне дослідження у Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС у Львівській області.

Наразі правоохоронці вирішують питання щодо повідомлення лікарці про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Їй загрожує до 8 років ув'язнення з конфіскацією майна.

Досудове розслідування триває. Слідчі встановлюють інших можливих учасників схеми.

Міноборони України напрацювало модель цифрової реформи ВЛК

Заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко поінформувала, що модель цифрової реформи військово-лікарської комісії (ВЛК) вже напрацьована.

Про це посадовиця розповіла на брифінгу, передає кореспондент Суспільного.

За словами Черногоренко, військовозобов'язаним та військовослужбовцям хочуть надати можливість отримати медичний висновок в будь-якій лікарні. В електронному вигляді він потрапить в систему Міноборони, а далі у ВЛК буде можливість ухвалити адміністративне рішення.

Відповідаючи на запитання журналістів посадовиця сказала, що модель цифрової ВЛК вже надана на розгляд уряду. Вона пояснила, що наразі розробляється проєкт змін до нормативно-правових актів, а діджитал-команда оборонного відомства "готова швидко реалізувати функціонал".

"З відкритих джерел неможливо підтвердити окупацію 85% міста". VoxCheck для Суспільного проаналізував дані про Селидове

Аналітики VoxCheck у співпраці з Суспільним проаналізували дані, щодо того, яку частину міста Селидове Донецької області захопили російські війська. Розповідаємо, що наразі відомо про контроль над Селидовим і чи можна встановити, який відсоток території за окупантами.

Як встановили аналітики VoxCheck, спочатку 23 жовтня проросійський паблік виставив відео, де на одному з дахів багатоповерхівки показали російський прапор. 24 жовтня, з’ясували аналітики, з’явився ролик, як на цьому ж даху перебували російські військові з прапором РФ та 433 мотострілкового полку ЗС РФ.

"Це одна з будівель у місті Селидове. За даними DeepState, на момент 23 жовтня 2024 року ця будівля знаходиться майже у центрі міста та на краю території, яку окупував ворог", — йдеться в аналізі.

За даними DeepState, на момент 23 жовтня 2024 року (наразі це остання доступна інформація) Селидове окуповане менш ніж на половину.

"Хоч аналітики на мапі намагаються демонструвати актуальне просування ворога, все ж карта може оновлюватися із запізнення. Тому насправді червона зона може бути більшою. Водночас з відкритих джерел неможливо підтвердити окупацію 85% міста. Невідомо, звідки саме взяли подібну інформацію", — роблять висновок у VoxCheck.

За даними джерел Суспільного у підрозділах, які наразі боронять місто, більша його частина підконтрольна російській армії.

"Росіяни контролюють вже більшу частину Селидового. Ситуація доволі складна. Якщо на початку тижня вони були лише на південних і східних околицях, то в середу до обіду вони просунулися глибше", — сказав нам на умовах анонімності військовослужбовець, який зараз перебуває у місті.

Військовослужбовець на псевдо "Мучной" у своєму Телеграм-каналі називає більший відсоток захопленої території.

Як українські дрони змінюють хід війни

Роман Яковлев, начальник групи безпілотних систем 120-ї бригади Тероборони ЗСУ, розповів про еволюцію використання дронів у російсько-українській війні, важливість аеророзвідки, проблеми з постачанням дронів, а також про виклики, з якими стикаються українські військові. Він поділився досвідом з бойових дій у Бахмуті, обговорив роль волонтерів у забезпеченні армії та висловив занепокоєння щодо швидкого розвитку технологій у Росії.

Генсек ООН на саміті БРІКС в Росії закликав до миру в Газі, Лівані, Україні та Судані

Як повідомляє Reuters, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив лідерам БРІКС, включаючи Володимира Путіна, що світ потребує миру в Газі, Лівані, Україні та Судані.

"В усьому світі нам потрібен мир, – сказав Гутерріш на саміті БРІКС в російському місті Казань. – Нам потрібен мир в Україні. Справедливий мир відповідно до Статуту ООН, міжнародного права і резолюцій Генеральної Асамблеї ООН".

У Бериславському районі на Херсонщині чоловік підірвався на протипіхотній міні

У Бериславському районі Херсонської області чоловік 1975 року народження підірвався на протипіхотній міні, повідомила обласна військова адміністрація.

Через детонацію вибухонебезпечного предмета він отримав мінно-вибухову травму, уламкові поранення та травматичну ампутацію ноги, йдеться в дописі. Травмованого доставили до лікарні, де надають йому необхідну допомогу, повідомили в ОВА.

Що робити, якщо ви виявили вибухонебезпечний предмет або снаряд, що не розірвався

У навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області розробили відповідну інструкцію. В ній — якими мають бути ваші дії, якщо ви виявили вибухонебезпечний предмет.

  1. Не наближайтесь!
  2. Зупиніться, голосно повідомте про небезпеку, якщо є хтось поряд.
  3. Уважно роздивіться, чи немає поряд інших небезпечних предметів.
  4. Обережно, своїми слідами, відійдіть на безпечну відстань. Краще сховайтесь за будівлю, якщо вона є поряд
  5. Позначте небезпечну територію помітним знаком — стрічкою, хустиною або чимось іншим.
  6. Терміново повідомте про небезпечну знахідку ДСНС телефоном 101, або поліцію — 102.

У Києві викрили працівників ТЦК, які допомогли ухилитись від мобілізації понад тисячі чоловіків

Прокуратура повідомила про підозру трьом службовцям Голосіївського РТЦК та СП м. Києва, колишньому голові ВЛК та двом цивільним особам.

Підозрювані організували схему одержання неправомірної вигоди від чоловіків, які підлягають мобілізації. За 8,5 тис доларів США вони обіцяли допомогти з постановкою їх на облік у визначеному ТЦК та СП, видати тимчасові посвідчення та внести відповідні відомості до Єдиного реєстру військовозобов’язаних та резервістів.

Правоохоронці затримали підозрюваних під час одержання другої частини коштів у сумі 4 тис доларів США. Під час обшуків вилучено понад 1,2 млн доларів США та 45 тис євро готівкою, мобільні телефони, чорнові записи, печатки та кліше РТКЦ та СП, військові квитки, 11 автомобілів бізнес-класу вартістю понад 100 тис доларів США кожна.

Українські хакери зламали сервери 13 компаній РФ, що підтримували агресію проти України

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

"Стало відомо про вплив на сервери 13 компаній РФ, які підтримують агресію проти України. Серед них — виробник засобів індивідуального захисту "РосХимЗащита" та Фонд "Русь великая", який просуває ідеологію "руського міра". Також було зламано сайти підприємств, які залучені до кредитування учасників агресії рф – "Залог", "МФК "Джой Мани". Особисті дані військових РФ, здобуті в ході операції, та інші потенційно цікаві дані передані у відповідні структури".

Мовний омбудсмен: зараз настав етап "наступальної українізації"

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що в Україні настав етап "наступальної українізації" замість "лагідної", адже всі статті мовного закону вже поступово набули чинності.

Про це Кремінь сказав в інтерв'ю "Українській правді".

Посадовець зазначив, що за 5 років дії мовного закону ситуація покращилася. На сьогодні закон переважно виконується, офіс Кременя не фіксує системних порушень, а українська мова стала по-справжньому мовою освітнього процесу. Крім того, депутати і топчиновники так само майже не порушують законодавство. А рівень політичної підтримки в контексті української мови — "неймовірно високий".

Уповноважений підкреслив: закон складали так, щоб окремі статті набували чинності з якимось відтермінуванням. До прикладу, обслуговування українською стало обов’язковим через 1,5 року з моменту набуття чинності закону. У сфері культури ще пізніше.

"Тому цей п’ятирічний шлях у нас був розпланований і самим законом і, відповідно, нашою діяльністю. Тепер нічого іншого, крім наступальної українізації, яка прийшла на зміну лагідній, я не бачу", — каже Тарас Кремінь.

Наступальна українізація передбачає суворий контроль за дотриманням мовного закону в усіх сферах суспільного життя. І нині, коли всі статті Закону про мову запрацювали в повному обсязі, Офіс мовного омбудсмена має інструменти та важелі моніторингу, контролю і покарання кожного із суб’єктів господарювання.

Начальнику Тернопільського районного ТЦК повідомили про підозру

Про це повідомили у пресслужбі Державного бюро розслідувань.

Працівники ДБР затримали посадовця 21 жовтня після отримання талонів на пальне. В його авто було виявлено та вилучено крім талонів, 13 тисяч доларів США та 73 тисячі гривень.

У застосунку Армія+ запустили онлайн-навчання для військових

Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров.

"У застосунку Армія+ тепер є сервіс онлайн-навчання, де зібрані верифіковані навчальні матеріали з військової справи. Це дозволить нашим бійцям здобувати важливі знання навіть у польових умовах. Зараз авторизованим у застосунку військовим доступні курси з загальної підготовки, "Побуту у польових умовах" та "Безпілотних систем". Кожен курс поділено на модулі з уроками. Після кожного модуля — тест для перевірки знань, а в кінці курсу — іспит. Це допоможе не просто отримати інформацію, а засвоїти її на практиці".

Польща може передати винищувачі МіГ-29 ЗСУ, але коли заповнить власні прогалини

Тимчасовий повірений Польщі в Україні Пйотр Лукасевич припустив, що країна може передати власні винищувачі МіГ-29 Україні тоді, коли заповнить "певні прогалини". Він закликав польських партнерів, зокрема по НАТО, допомогти в оновленні авіаційного парку ВПС Польщі, що, за його словами сприятиме передачі МіГів на озброєння ЗСУ.

Про це польський дипломат розповів в інтерв'ю "Укрінформу".

За словами Лукасевича, у на озброєнні польських ВПС зараз є 10–15 таких літаків, які все ще використовують як частину протиповітряної оборони.

Він зауважив, що наразі Польща проводить масштабне переозброєння та купує новіші винищувачі, зокрема F-16 та F-35. Однак це процес іще незавершений, а тому Польща не може передати МіГи, бо буде "почуватися незахищеною".

Міноборони та Департамент оборони США дослідили використання Україною військової допомоги

Аудитори українського Міноборони у взаємодії з Офісом генерального інспектора Департаменту оборони США дослідили процес обліку та використання американських запасних частин, що замовляються та постачаються до ЗСУ як міжнародна військова допомога. За результатами перевірки значних відхилень не виявили.

Про це повідомляє пресслужба українського оборонного відомства.

Водночас директор Департаменту внутрішнього аудиту Міноборони Олександр Титковський зауважив, що було встановлено "прогалину" у нормативній базі, яка ускладнює обіг запасних частин від пошкодженої військової техніки, що надавалася Україні американською стороною як міжнародна військова допомога.

"Зараз за рішенням Міноборони спільно напрацьовується двосторонній офіційний регламент, який підвищить ефективність використання відповідних частин та агрегатів", — сказав посадовець.

До експлуатації в ЗСУ допустили роботизований комплекс “Тарган”

Міноборони України кодифікувало та дозволило до використання у Силах оборони безпілотний наземний роботизований комплекс "Тарган", розроблений українськими інженерами.

"Тарган" здатен транспортувати боєприпаси, продукти харчування, спорядження. Безшумний електричний двигун, великі гумові колеса і особливості конструкції дозволяють рухатись полем бою непомітно на значну відстань.

Заявляється, що максимальна швидкість руху безпілотної платформи "Тарган" — 22 км за годину при запасі ходу 20 км.

На Банковій заявили, що інформація про заперечення семи країн вступу України до НАТО не відповідає дійсності

Про це повідомив речник президента України Сергій Никифоров.

"Інформація у ЗМІ про те, що сім країн виступають проти запрошення України до НАТО не відповідає дійсності. Ці чутки вигідні тим, хто хоче створити хибне враження, наче вступ України не має широкої підтримки серед членів Альянсу. Насправді, ідею запрошення України підтримує абсолютна більшість країн-членів, а щодо решти ведеться активна робота з адвокації", – цитує Никифорова інформаційна агенція "Укрінформ".

Раніше видання Politico з посиланням на джерела повідомило, що щонайменше сім держав-членів НАТО не підтримують запрошення України до блоку.

Зеленський: Коли буде реалізований план перемоги, то побачимо Росію на саміті миру

Про це президент України заявив під час виступу на саміті Кримської платформи у Ризі.

"Коли та якщо план перемоги буде повністю реалізовано, ми побачимо Росію на саміті миру. Ми побачимо реалізовану формулу миру, ми побачимо повністю відновлену дієвість цілей та принципів Статут ООН", — сказав глава держави.

За його словами, для всіх держав однаково важливо зберігати суверенітет, територіальну цілісність, і право визначати своє майбутнє. На цьому базується Статут ООН, який є про справжній мир, а не про те, як нормалізувати війну.

"Росія ухиляється від справжньої дипломатії і не хоче віддавати вкрадене. Але треба примушувати їх робити це. Тобто треба посилювати Україну та наші з вами спільні позиції. Україна представила партнерам План перемоги, який містить все необхідне, щоб позбавити Росію будь-яких альтернатив, на які вона зараз розраховує, окрім справедливого миру", — зазначив президент.

Росіяни намагаються просочуватися в Селидове зі східних околиць – НГУ

Як повідомляє Національна гвардія України, групи піхоти противника намагаються просочуватися в Селидове зі східних околиць, але захисники тримають оборону, не даючи армійцям РФ закріплюватись, встановлювати спостережені чи вогневі позиції.

"Минулої доби росіяни атакували Селидове 19 разів, застосовуючи значну кількість піхоти. Гвардійці знищили 118 окупантів, відбиваючи ці атаки (52 з них – безповоротні втрати ворога, решта – санітарні). Ворог також активно застосовує по Селидовому й авіацію. Околиці міста регулярно зазнають артилерійських обстрілів".

Загалом на Покровському відтинку фронту 23 жовтня Сили оборони відбили 38 штурмів росіян.

"Укренерго": Споживання електрики стабілізувалось і відповідає сезонним показникам

Як повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", споживання електрики в країні стабілізувалось та відповідає сезонним показникам.

"Сьогодні, 24 жовтня, станом на 9:30, воно було на тому ж рівні, що й попереднього дня – у середу".

Також в енергетичного оператора повідомили, що імпорт електроенергії відбуватиметься протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 6 916 МВт•год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 287 МВт.

Через бойові дії та з інших причин сьогодні вранці повністю або частково знеструмлені 532 населені пункти.

СБУ затримала чоловіка, який допомагав росіянам прориватися до Мирнограда

Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного агента РФ на Донеччині. Він допомагав окупантам у підготовці бойових операцій із прориву оборони Мирнограда на Покровському напрямку.

"Для цього фігурант обходив місто та його околиці, де приховано фіксував локації укріпрайонів та вогневих позицій українських військ. За даними слідства, завдання ворога виконував 25-річний місцевий безробітний, якого дистанційно завербувала воєнна розвідка РФ. Отримані розвіддані агент месенджером надсилав «зв’язковому» – ще одному зраднику, що воює у лавах Росгвардії на східному фронті. Окрім військових координат агент передавав геолокації енергооб’єктів, які забезпечують світлом Покровський район".

Співробітники СБУ встановили місцеперебування коригувальника і затримали його під час контрдиверсійних заходів. У нього вилучено мобільний телефон із доказами розвідувально-підривної діяльності на користь РФ.

Держдума ратифікувала Договір про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією і КНДР

Про це повідомляють "РИА Новости".

Як заявив заступник глави МЗС РФ Андрій Руденко, "жодних секретних додатків до договору РФ і КНДР немає".

Росія та КНДР підписали цей договір 19 червня 2024 року. Згідно з документом, яке опублікувало Центральне телеграфне агентство Північної Кореї, сторони домовилися надавати одна одній "військову та іншу" допомогу, якщо одна з них зазнає "збройного нападу".

У Німеччині висунули обвинувачення у вбивстві росіянину, який зарізав двох українських військових

57-річному росіянину, який у квітні цього року смертельно поранив ножем у Німеччині двох українських військових, які відновлювалися після операцій, виснули звинувачення у вбивстві.

Про це повідомляє Assosiated Press.

Зазначається, що 57-річний підозрюваний громадянин РФ, ім'я якого не розголошується згідно з німецькими правилами конфіденційності, був заарештований невдовзі після того, як 27 квітня завдав ножових поранень українським військовим у невеликому баварському містечку Мурнау.

Прокуратура Мюнхена заявила, що підозрюваний та дві його жертви були знайомі. У день завдання ножових поранень троє чоловіків випивали разом та посперечалися про "ситуацію в Україні", унаслідок чого, як зазначили у прокуратурі, "обвинувачений відчув, що його національна гордість була зачеплена".

Тоді росіянин "вирішив убити двох українців, які перебували у стані сильного алкогольного сп'яніння, несподіваним нападом" та приніс ніж зі своєї квартири, що розташована неподалік місця злочину, розповіли правоохоронці.

Місцева прокуратура заявила, що "як прихильник перебільшеного російського націоналізму, (підозрюваний) беззастережно підтримує російську агресивну війну проти України".

У прокуратурі також розповіли, що двоє українців були доставлені до Німеччини на лікування після поранень, отриманих на війні. Вони були прооперовані в лікарні Мурнау та відновлювалися в цьому місті, були значно "фізично обмежені" після зроблених операцій.

Звільнений з полону правозахисник Буткевич передав Зеленському список із 30 ув’язнених журналістів

Це відбулося напередодні, під зустрічі Володимира Зеленського з представниками громадських організацій, що працюють у сфері міжнародної політики, адвокації, захисту прав людини, безпеки та оборони, передає Центр прав людини ZMINA.

Під час зустрічі йшлося про зовнішній та внутрішній План перемоги.

Це перша широка зустріч президента з діячами громадянського суспільства з початку повномасштабної війни. На ній були присутні представники двох десятків організацій громадянського суспільства.

На зустрічі був присутній звільнений з російського полону п’ять днів тому правозахисник, журналіст, військовослужбовець та співзасновник і член правління Центру прав людини ZMINA Максим Буткевич, який подякував державним структурам, громадянському суспільству та всім, хто долучився до звільнення його та його побратимів. Максим Буткевич зазначив, що це було перше звільнення з колонії на Луганщині, де він відбував покарання разом із чотирма десятками інших військовополонених, засуджених за сфабрикованими справами, і це звільнення дає надію, що "процес розморожений".

«Українці в російському полоні – як застиглі комахи в бурштині. Для них час зупинився, однак для всіх них важливо знати, що робиться усе можливе задля їхнього звільнення», – сказав Буткевич.

Він закликав до продовження роботи з визволення українських військовополонених і цивільних та окремо згадав про правозахисників і журналістів, які досі перебувають у російському полоні. Буткевич передав Володимиру Зеленському список із 30 ув’язнених журналістів та двох правозахисників, який було підготовлено Центром ZMINA.

У ЗСУ можуть офіційно створити кібервійська

Як повідомляє Генеральний штаб, відбулося обговорення проєкту Концепції створення Кіберсил у складі ЗСУ.

В заході брали участь представники Сил оборони України, народні депутати – представники Комітету Верховної Ради України з питань безпеки, оборони та розвідки, й експерти. Робоча зустріч відбулася під головуванням начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенанта Анатолія Баргилевича.

Учасники засідання розглянули основні положення проєкту Концепції з урахуванням досвіду створення та функціонування Кібервійськ провідних країн світу. Також учасники визначили основні завдання та функції Кіберсил відповідно до розподілу повноважень між складовими сектору безпеки і оборони щодо дій у кіберпросторі.

Поблизу Селидового росіяни вбили чотирьох полонених нацгвардійців — прокуратура

Російські окупаційні війська вбили чотирьох полонених бійців Національної гвардії України поблизу міста Селидове на Донеччині. Слідчі СБУ почали розслідування за порушення законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством.

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

За даними слідства, росіяни вбили чотирьох нацгвардійців 6 жовтня 2024 року неподалік Селидового.

Бійці НГУ виконували бойові завдання на позиціях. Близько 13:00 окупанти почали штурмувати їх та захопили чотирьох військовослужбовців у полон.

"Подальшому представники ЗС РФ записали допит поранених беззбройних нацгвардійців на відео. Наступного дня Сили оборони повернули втрачені позиції та у ході проведення пошукових заходів виявили тіла вбитих українських військовослужбовців", — повідомили в Офісі генпрокурора.

Щонайменше сім держав-членів НАТО не підтримують запрошення України до блоку — Politico

Щонайменше сім держав-членів НАТО, серед яких Сполучені Штати та Німеччина, не підтримують запрошення України до вступу у військово-політичний блок.

Про це пише Politico, посилаючись на неназваних американських посадовців й джерела у НАТО.

Як пише видання, Німеччина та США є одними з основних країн, які поки що не поспішають підтримувати заклик президента Володимира Зеленського про термінове запрошення України до НАТО, оскільки вони побоюються можливого втягнення у війну з Росією.

Крім цього протидію також виявляють Угорщина та Словаччина, чиї лідери мають проросійську позицію. Зокрема прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан блокує фінансування ЄС для військової допомоги Україні та вийшов з програми НАТО щодо постачання зброї Києву. Натомість словацький прем'єр Роберт Фіцо нещодавно висловив думку, що членство України в НАТО може призвести до третьої світової війни й запевнив, що ніколи не підтримає таке рішення, поки він залишається при владі.

Один з представників НАТО зауважив у розмові із журналістами видання, що Бельгія, Словенія та Іспанія також виступають проти запрошення України до Альянсу, але роблять це "обережно, ховаючись за спинами США та Німеччини".

За словами іншого співрозмовника, ці країни підтримують ідею членства України в НАТО "в теорії", але коли справа дійде до конкретних дій, вони можуть почати відкрито виступати проти цього. Це створює конфлікт між ними та країнами, такими як Польща і Балтійські держави, які активно підтримують приєднання України.

Видання також нагадало, що Вашингтон і Берлін не виключають можливість вступу України до НАТО в майбутньому, але адміністрація президента США Джо Байдена наполягає, що це питання має бути розглянуте після закінчення війни, без встановлення конкретних термінів.

У Ризі проходить третій Парламентський саміт Кримської платформи

У столиці Латвії — Ризі 24 жовтня проходить третій Парламентський саміт Кримської платформи. Він зібрав делегації з понад 40 країн світу та представників міжнародних організацій.

Спікерка Саейми Латвії Дайга Міеріня на відкритті саміту заявила, що мета цієї зустрічі — підтримати Україну та підтримати принципи міжнародного права.

"Україна бореться не лише за свою територіальну цілісність, але і за збереження системи міжнародних відносин, які базуються на верховенстві права та на мирній співпраці... Є світовий порядок, де хтось може досягти своїх сіл і брутальною силою та агресією, якщо ми живемо в Європі, в Африці, в Азії чи на американському континенті. І ось чому я особливо надихаюся такою репрезентативною присутністю країн на цьому саміті, що показує, що Україна не одна у своїй боротьбі за міжнародне право та справедливість", — заявила вона.

Як заявила прем’єр-міністерка Латвії Евіка Силіня, Україна може перемогти, якщо міжнародні партнери нададуть вирішальну політичну та військову підтримку.

Двоє людей поранені через обстріли села на Луганщині

Через російські обстріли FPV-дронами та скидами по селі Балка Журавка в Луганській області поранені двоє людей.

Про це у Telegram повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор.

Поранені чоловік 1970 року народження та жінка 1967 року народження. Вони дістали поранення декілька днів тому, про їх травми начальник ОВА повідомив 24 жовтня.

"Спершу росіяни здійснили скид по цивільному населенню, потім вибухнув безпосередньо fpv-дрон. Так, у чоловіка 1970 року народження – мінно-вибухова травма ступні та гомілки. Жінка 1967 року народження зазнала осколкових поранень грудної клітини. В неї також зафіксовано перелом нижньої щелепи", — розповів Лисогор.

Поранених евакуювали та доставили до лікарні на Донеччині, уточнив керівник ОВА.

На Київщині влучань в об’єкти критичної чи житлової інфраструктури не було — КОВА

Російські окупанти вночі вкотре атакували Київщину БпЛА. Тривога оголошувалася двічі та тривала більше 9 годин.

"В області працювали сили ППО. Ворожі цілі знищено. Влучань в об’єкти критичної чи житлової інфраструктури не допущено. Постраждалих серед населення немає", — повідомив керівник КОВА Руслан Кравченко.

В одному з районів Київщини внаслідок падіння уламків збитих цілей є незначні пошкодження вікон в будівлях двох підприємств.

Крім того, сталося пошкодження корпусу трансформатора та загорання трав'яного настилу. Пожежа ліквідована.

Оперативні групи продовжують роботу з фіксації наслідків нічної атаки.

Армія РФ атакувала прикордоння Чернігівщини дронами, ствольною артилерією та мінометами

Армія РФ протягом доби 23 жовтня атакувала три прикордонні громади Чернігівщини. Вогонь вели з мінометів та ствольної артилерії. Також атакували FPV-дронами та БпЛА.

Про це Суспільному повідомила речниця Чернігівського прикордонного загону Галина Шеховцова.

Семенівська громада:

  • один вибух (прихід, ймовірно FPV-дрона) в районі села Янжулівка;
  • один вибух (прихід, ймовірно з міномета калібру 120 мм), в районі села Мхи;
  • три вибухи (приходи, ймовірно з міномета калібру 120 мм) в районі села Леонівка;
  • вісім вибухів (приходів, ймовірно з міномета калібру 120 мм) в районі села Грем’ячка;
  • один вибух (прихід, ймовірно скид вибухового пристрою з БпЛА) в районі села Карповичі;
  • п'ять вибухів (приходів, ймовірно з міномета калібру 120 мм) та два вибухи (приходи, ймовірно зі ствольної артилерії) в районі села Блешня;
  • чотири вибухи (приходи, ймовірно зі ствольної артилерії) в районі села Заріччя;
  • один вибух (прихід, ймовірно зі ствольної артилерії) в районі села Карповичі;
  • 10 вибухів (приходи, ймовірно зі ствольної артилерії) в районі села Лісківщина.

Сновська громада:

  • чотири вибухи (приходи, ймовірно з міномета калібру 120 мм) в районі села Хрінівка;
  • 10 вибухів (приходів, ймовірно з міномета калібру 120 мм) в районі села Клюси;
  • сім вибухів (приходи, ймовірно зі ствольної артилерії) в районі села Гірськ.

У Чорному морі 24 жовтня відсутні російські ракетоносії — ВМС ЗСУ

Станом на ранок 24 жовтня, Росія вивела на бойове чергування у Чорне море один корабель — не носій крилатих ракет "Калібр". В Азовському морі російські судна відсутні.

Про це повідомила пресслужба Військово-морських сил ЗСУ в Telegram.

У Середземному морі перебуває два російські судна — носії "Калібрів" загальним залпом до 24 ракет.

Крім того, минулої доби, в інтересах Росії, пройшли Керченською протокою до Азовського моря шість кораблів, три з яких рухалися з протоки Босфор. До Чорного моря пройшли Керченською протокою п'ять суден — три рухалися у напрямку Босфору.

"РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS)", — уточнили у відомстві.

Повітряні Сили: вночі збили 40 дронів у 11 областях

У ніч проти 24 жовтня сили протиповітряної оборони у 11 областях збили 40 дронів, якими військо РФ атакувало Україну.

Про це зранку повідомили Повітряні Сили ЗСУ.

За даними Повітряних сил, у ніч на 24 жовтня (із 21.00 23 жовтня) військо РФ атакувало Україну двома крилатими ракетами Х-22 із літаків Ту-22М3 над акваторією Чорного моря, двома керованими авіаційними ракетами Х-59 із повітряного простору Брянської області та 50-ма ударними БпЛА типу "Shahed" та безпілотниками невстановленого типу із напрямків Орел, Курськ та Крим.

Повітряний напад відбиває авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.

  • Станом на 8.30 підтверджено збиття 40 БпЛА в Одеській, Миколаївській, Дніпропетровській, Вінницькій, Житомирській, Хмельницькій, Черкаській, Кіровоградській, Київській, Полтавській та Чернігівській областях.
  • Крім того, 7 російських безпілотників локаційно втрачено,
  • 1 – в повітряному просторі України,
  • ще 2 – повернули у напрямку Росії та Білорусі.

Також повідомляється, що російські ракети не досягли своїх цілей.

Наразі бойова робота триває. Інформація оновлюється.

Генштаб: ситуація на фронті залишається складною

На Харківському напрямку військо РФ дев’ять разів штурмувало поблизу населених пунктів Вовчанськ та Тихе.

Про це інформує Генштаб ЗСУ у зведенні станом на 8.00 24 жовтня.

На Куп’янському напрямку за добу відбулося дев’ять атак росіян. Сили оборони відбивали штурмові дії окупантів РФ неподалік Піщаного, Кругляківки, Степової Новоселівки, Лозової, Вишневого та Першотравневого.

На Лиманському напрямку військо РФ атакувало 12 разів. Намагалося вклинитися в оборону поблизу Греківки, Терни, Новомихайлівки, Торського та Серебрянки.

На Краматорському напрямку окупанти РФ атакували п’ять разів у районах Ступочок, Білої Гори та Григорівки.

На Торецькому напрямку військо РФ здійснило шість атак у бік Торецька та Неліпівки.

На Покровському напрямку українські захисники зупинили 38 штурмових і наступальних дій росіян у районах населених пунктів Селидового, Новоторецька, Лисівки, Сухої Балки, Променя, Сухого Яру, Крутого Яру, Миролюбівки, Красного Яру та Михайлівки. Найбільша концентрація російських атак була поблизу Селидового. Військо РФ активно задіювало для ударів на напрямку бомбардувальну та штурмову авіацію.

На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 34 атаки. Найактивніше окупанти РФ намагалися просунутися вперед поблизу Катеринівки та Кремінної Балки. Окрім цього, військо РФ атакувало у бік Антонівки, Новодмитрівки, Новоселидівки, Костянтинівки, Зоряного, Гострого та Дальнього, активно застосовувало авіацію.

На Времівському напрямку військо РФ здійснило п’ять штурмів українських позицій в районах Богоявленки, Новоукраїнки та Золотої Ниви.

На Оріхівському напрямку одну безуспішну атаку війська РФ відбито українськими оборонцями протягом дня поблизу Новоданилівки.

Чотири рази безуспішно війська РФ намагалися витіснити підрозділи Сил оборони зі займаних позицій на Придніпровському напрямку.

Триває операція в Курській області. Авіація росіян продовжує рівняти з землею свої села та міста. За минулу добу російські літаки завдали 38 авіударів 55 КАБами по власній території.

На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань війська РФ не виявлено.

На кордоні з Чернігівською, Сумською та Харківською областями російські військові з території РФ активно застосовують артилерію та авіацію по районах українських населених пунктів.

Армійці РФ обстріляли три громади Сумщини

Вночі та зранку 24 жовтня російські війська здійснили 11 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 21 вибух. Обстрілів зазнали Юнаківська, Краснопільська, Шалигинська громади.

Про це інформують в ОВА.

КАБами армійці РФ влучали по Юнаківській та Шалигинській громадах. З артилерії обстріляли Краснопільську та Юнаківську громади.

23 жовтня військові РФ здійснили 39 обстрілів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. Обстрілів зазнали Хотінська, Юнаківська, Миропільська, Білопільська, Краснопільська, Великописарівська, Шалигинська, Есманьська, Свеська, Зноб-Новгородська громади. По Білопільській громаді влучили безпілотником. Пошкоджено об’єкт критичної інфраструктури та відбулося загоряння сухої рослинності.

Двоє загиблих, семеро поранених. Як минула доба на Херсонщині

Російські війська упродовж доби обстріляли 25 населених пунктів Херсонської області, розташованих на правому березі Дніпра.

Про це в Telegram вранці 24 жовтня повідомив керівник обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

Військові РФ влучили в стільникову вежу, два освітні заклади та адмінбудівлю. Пошкодили дев'ять багатоповерхівок та 29 приватних будинків, йдеться в повідомленні.

Також росіяни били по критичній та енергетичній інфраструктурі, зруйнували лінію електропередач, газогін, АЗС, гаражі та автівки, повідомив Прокудін.

Внаслідок російської збройної агресії на Херсонщині минулої доби загинули двоє людей, ще семеро отримали поранення різного ступеня тяжкості, йдеться в дописі.

За даними ОВА, під обстрілами перебували Херсон, Антонівка, Садове, Чорнобаївка, Микільське, Інженерне, Придніпровське, Велетенське, Кізомис, Білозерка, Широка Балка, Томина Балка, Розлив, Новодмитрівка, Олександрівка, Станіслав, Софіївка, Зимівник, Берислав, Шляхове, Новоолександрівка, Милове, Нововоронцовка, Львове та Одрадокам'янка.

Генштаб: на фронті за добу відбулося 148 бойових зіткнень, РФ втратила 1240 військових

Ситуація на фронті залишається складною. Військо РФ, використовуючи свою перевагу в живій силі та техніці, безупинно атакує українські позиції. Протягом минулої доби на фронті зафіксовано 148 бойових зіткнень. Українські захисники стримують натиск окупантів РФ. За добу РФ втратила 1240 військових.

Про це інформує Генштаб ЗСУ у зведенні станом на 8.00 24 жовтня.

За уточненою інформацією, 23 жовтня росіяни завдали по позиціях українських підрозділів та населених пунктах одного ракетного удару із застосуванням однієї ракети, а також 89 авіаударів, зокрема, скинули 154 КАБи. Крім цього, здійснили понад 4000 обстрілів, із них 86 — із реактивних систем залпового вогню, а також залучили для ураження понад 1500 дронів-камікадзе.

Військо РФ завдало авіаударів, зокрема в районах населених пунктів Малушине, Могриця, Шалигіне, Лугівка, Велика Писарівка, Безруки, Козача Лопань, Липці, Шев’яківка, Сотницький Козачок, Куп’янськ, Антонівка, Дальнє, Твердохлібове, Терни, Лиман, Часів Яр, Покровськ, Мирноград, Родинське, Олександропіль, Курахове, Катеринівка, Антонівка, Богоявленка, Шахтарське, Роздольне, Новопіль, Мала Токмачка, Малі Щербаки, Львове.

За минулу добу авіація, ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили два пункти управління росіян, три райони зосередження особового складу, озброєння і військової техніки та п’ять артилерійських систем російського окупаційного війська.

“Загалом, минулої доби втрати російських загарбників склали 1240 осіб. Також українські воїни знищили 2 танки, 25 бойових броньованих машин, 45 артилерійських систем, дві РСЗВ, 108 БпЛА оперативно-тактичного рівня, 69 автомобілів та 4 одиниці спеціальної техніки”, — йдеться у зведенні Генштабу ЗСУ.

Окупаційна влада Севастополя повідомила про роботу ППО вночі 24 жовтня

Окупаційний губернатор Севастополя Михайло Развожаєв заявив, що у місті вночі 24 жовтня відпрацювали російські сили протиповітряної оборони.

Про це він повідомив на своєму каналі у Telegram.

"За попередньою інформацією, військові на значній віддалі від берега над акваторією знищили 1 ракету", — написав Развожаєв.

Він також стверджує, що не зафіксовано пошкоджень цивільної інфраструктури.

Син Януковича Олександр отримав громадянство РФ — росЗМІ

За даними російських ЗМІ, син президента-втікача Віктора Януковича Олександр отримав російське громадянство.

Про це пишуть “РИА Новости” з посиланням на документи, які є у їхньому розпорядженні.

Згідно з документами, Олександр Янукович займається в Росії бізнесом. 10 років тому він зареєстрував компанію у Санкт-Петербурзі. Основним видом діяльності компанії вказується управління фінансово-промисловими групами.

Київська область — відбій повітряної тривоги!

На Запоріжжі армія РФ завдала 316 ударів по території дев'яти населених пунктів: є загиблі

Упродовж доби, 23 жовтня, російські військовослужбовці завдали 316 ударів по території дев'яти населених пунктів Запорізької області. Внаслідок обстрілів дві людини загинули.

Про це сьогодні, 24 жовтня, повідомив очільник Запорізької ОВА Іван Федоров у своєму Telegram-каналі.

Внаслідок російської атаки на цивільну автівку у Василівському районі загинули двоє чоловіків 40 та 73 років.

Армія РФ завдала 316 ударів по території дев'яти міст та сіл Запорізької області:

  • шість авіаційних ударів завдала по території Малих Щербаків, Малої Токмачки, Левадного;
  • вісім разів з реактивних систем залпового вогню обстріляла Новоандріївку, Роботине та Малу Токмачку;
  • 128 разів з артилерії обстріляла територію Лобкового, Гуляйполя, Малої Токмачки, Новоандріївки, Роботиного, Малинівки, Левадного;
  • 174 БпЛА атаки здійснила по території Степногірська, Лобкового, Гуляйполя, Роботиного, Малинівки, Малої Токмачки, Новоандріївки, Левадного.
"Надійшло вісім повідомлень про руйнування житлових будинків та об'єктів інфраструктури", — йдеться у повідомленні.

Пошкоджено автомобіль: армія РФ атакувала Миколаївщину з артилерії та дроном

Протягом 23 жовтня російські війська атакували з артилерії Очаківську громаду Миколаївщини, а по Куцурубській — запустили FPV дрон, внаслідок чого пошкоджено автомобіль.

Про це повідомляє Миколаївська ОВА.

23 жовтня об 11:59 та вночі 24 жовтня, о 00:31, російські війська завдали артилерійських ударів по акваторії Очаківської громади. Постраждалих немає, повідомив очільник ОВА Кім.

Також 23 жовтня о 14:57 РФ атакувала Куцурубську громаду дроном типу FPV. Внаслідок чого у селі Дмитрівка пошкоджено автомобіль. Загиблих чи поранених немає.

У ніч на 24 жовтня силами ППО на Миколаївщині знищено три БпЛА типу "Shahed 131/136".

Війська РФ атакували Нікопольщину з "Градів". Безпекова ситуація на Дніпропетровщині

Увечері 23 жовтня російські війська обстріляли Марганецьку громаду, що на Нікопольщині, з реактивної системи залпового вогню "Град". Поранених немає.

Про це у Telegram повідомив начальник обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

Крім цього, він уточнив, що внаслідок артилерійського обстрілу Марганця, що стався надвечір, у місті, крім промислового підприємства, пошкоджені адмінбудівля та аптека, сім приватних будинків, шість господарських споруд, два гаражі й три авто, парники. Зачепило кілька ліній електропередач.

На саміті БРІКС Росія наразі не заручилася міжнародною підтримкою — ISW

Ухвалення Казанської декларації 23 жовтня — на другий день саміту БРІКС у Казані — продемонструвало, що Росія ще не заручилася міжнародною підтримкою та не створила альтернативну структуру безпеки, яку бажає Кремль.

Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Зокрема, відзначили аналітики, у Казанській декларації війна Росії в Україні згадувалася лише один раз.

“У декларації йдеться, що всі підписанти повинні діяти відповідно до принципів Статуту ООН — включно з положеннями про повагу до територіальної цілісності — і що країни БРІКС вітають “відповідні” пропозиції посередництва, спрямовані на забезпечення мирного врегулювання війни шляхом діалогу та дипломатії”, — наголошується в аналітичному звіті.

Аналітики додали, що Україна підкреслила, що “принципи Статуту ООН” є основним шляхом, за допомогою якого Україна може досягти миру, і наголосила на незаконності російської війни з точки зору міжнародного права. Як відзначили в ISW, Міністерство закордонних справ (МЗС) України відреагувало на Казанську декларацію, заявивши, що вона свідчить про те, що Росія не змогла “експортувати” свої погляди на зміну світового порядку та архітектури глобальної безпеки країнам-учасницям саміту БРІКС.

“МЗС України заявило, що декларація також демонструє, що держави БРІКС не є єдиними у питанні війни Росії проти України, ймовірно, через те, що багато з цих країн підтримують принципи Статуту ООН. Служба зовнішньої розвідки України аналогічно оцінила, що саміт БРІКС не призведе до схвалення міжнародним співтовариством альтернативної системи міжнародного врегулювання, якої прагне Росія, і заявила, що Індія, Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ), Бразилія та Південна Африка виступили проти перетворення БРІКС на антиамериканську коаліцію”, — йдеться в аналітичному звіті.

ППО знешкодила дрони, які загрожували столиці — КМВА

У ніч проти 24 жовтня відбулася чотирнадцята повітряна атака російських збройних сил на Київ з початку жовтня. Безпілотники заходили переважно з північного і північно-східного напрямку. Повітряна тривога у столиці протягом ночі оголошувалася тричі і сумарно тривала майже 6 годин.

"Силами та засобами ППО в повітряному просторі навколо Києва було виявлено біля десятка російських дронів. Усі ворожі БпЛА, які загрожували столиці були знешкоджені. (Точну кількість та тип дронів оприлюднять Повітряні Сили). Інформація щодо руйнувань чи постраждалих не надходила. Дані оперативного зведення оновлюються та уточнюються", — повідомив начальник КМВА Сергій Попко. Він додав, що на цю хвилину в Київській області ведеться бойова робота проти решти БпЛА. Тож не виключено оголошення повітряної тривоги у Києві. Тому у КМВА наполегливо просять дослухатися до сигналів оповіщення і у разі небезпеки користуватися укриттями.

Через російські обстріли пошкоджено залізничні колії між Миколаєвом та Херсоном

У результаті російського обстрілу були пошкоджені залізничні колії на дільниці між Миколаєвом та Херсоном. У зв’язку з цим поїзди, що слідують до Херсона, тимчасово зупинятимуться у Миколаєві.

Про це повідомили в Укрзалізниці.

Для забезпечення подальшого пересування пасажирів, на маршруті Миколаїв — Херсон буде організовано автобусне перевезення. Усі 78 пасажирів, які мали слідувати до Херсона, будуть доставлені до місця призначення з максимально можливим комфортом.

Залізничні ремонтні бригади вже працюють над відновленням колій, щоб забезпечити відновлення сполучення до зворотного рейсу.

Київ — відбій повітряної тривоги

Київ — відбій повітряної тривоги, повідомили в КМДА.

Румунія вночі підіймала F-16 через дрони

Радарні системи Румунії зафіксували два окремі сигнали, які ймовірно належали дронам, що порушили національний повітряний простір.

Про це повідомляє Reuters.

Сигнали були виявлені впродовж однієї години над південно-східними повітами Констанца та Тулча, останній з яких межує з Україною через річку Дунай.

Винищувачі F-16 були підняті для перевірки, але жоден із них не зміг візуально виявити цілі перед тим, як радари втратили їхні сигнали, зазначили в румунському міністерстві оборони.

Генштаб ЗСУ: у Чорному морі — 1 російський корабель

Згідно з останніми даними, в Чорному морі перебуває один корабель РФ, тоді як в Азовському морі наразі не зафіксовано присутності російських кораблів.

Про це повідомили у Генштабу ЗСУ.

У Середземному морі діють два російські кораблі, з яких обидва є носіями крилатих ракет "Калібр", що можуть здійснювати загальний залп до 24 ракет.

Протягом останньої доби через Керченську протоку пройшли п'ять суден до Чорного моря, два з яких продовжили свій рух у напрямку Босфору. До Азовського моря пройшли шість суден, з яких три прибули з Босфору.

Росія продовжує систематично порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 року (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації суден, що ускладнює контроль за їхнім рухом та підвищує ризик інцидентів у міжнародних водах.

У Києві оголосили повітряну тривогу

У Києві оголосили повітряну тривогу, повідомили в КМДА.

ООН вимагає підтвердження смерті зниклої української журналістки Вікторії Рощиної

Експерти з прав людини ООН терміново шукають підтвердження повідомлень про смерть української журналістки Вікторії Рощиної, яка зникла з початку серпня 2023 року під час роботи в окупованій Росією східній Україні.

Про це йдеться на сайті ООН.

"Тривожні новини додають до величезних страждань, завданих сім'ї Вікторії Рощиної її насильницьким зникненням і тривалою невизначеністю щодо її долі та місцезнаходження протягом понад року, що є порушенням міжнародного права про права людини, прирівнюється до тортур і жорстокого поводження", – заявили експерти.

Білий дім: Північна Корея відправила 3000 солдатів до Росії

На початку або в середині жовтня Північна Корея перемістила приблизно 3000 своїх солдатів до східної частини Росії для участі у військових навчаннях.

Про це повідомив під час брифінгу речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі.

Солдати прибули кораблями з району Вонсан у Північній Кореї до Владивостока, а потім вирушили на кілька військових баз у східній Росії, де наразі проходять підготовку.

"Ми ще не знаємо, чи ці солдати будуть залучені у бойових діях разом із російськими військовими, але це є вкрай тривожним сценарієм", — зазначив Кірбі.

У Києві відбій повітряної тривоги

У Києві відбій повітряної тривоги, повідомили в КМДА.

У Києві працює ППО

У Києві працює ППО, повідомили в КМВА.

У Києві оголошена повітряна тривога

У Києві оголошена повітряна тривога, повідомили в КМДА.

Топ дня

Вибір редакції

На початок