У Тернополі презентували програму IX Форуму розвитку громадянського суспільства

У Тернополі презентували програму IX Форуму розвитку громадянського суспільства

У Тернополі презентували програму IX Форуму розвитку громадянського суспільства Суспільне Тернопіль

У Тернополі презентували програму IX Форуму розвитку громадянського суспільства. Про це розповів виконавчий директор Ініціативіного центру "Єднання" Володимир Шейгус.

За його словами, представники 55 об’єднаних територіальних громад області зможуть поспілкуватися з громадськими активістами та представниками бізнесу та обговорити, як змінилося суспільство під час карантину. У Тернополі форум відбудеться вперше, каже Шейгус:

"Імунітет до ілюзій" – цьогорічна назва Форуму громадянського суспільства, бо маємо дуже багато чого змінити та розраховувати на новий уклад життя та на нові способи досягнення тих цілей та місій, які є в наших організацій громадянського суспільства. Громадянське суспільство – це коли люди об’єднуються заради досягнення спільних цілей і в такому випадку вони вирішують, як вони будуть взаємодіяти, що вони будуть робити та з ким будуть співпрацювати. Наприклад, у місцевості немає дитячого садка, і люди можуть об’єднатися, щоб вирішити це питання".

У Тернополі презентували програму IX Форуму розвитку громадянського суспільстваСуспільне Тернопіль

Володимир Шейгус

У Тернополі Форум відбудеться 17 грудня. Для учасників організують тренінги, майстер-класи, розмови з ґрантодавцями, каже голова громадської організації "Центр громадського моніторингу та аналітики" Василь Томчишин:

"Хочу розповісти про таку подію як "HARD TALK". Це важка розмова не лише між активістами, не лише між громадськістю, а й між владою, бізнесом, громадськими активістами, керівниками благодійних фондів та підприємцями. Ми будемо змушені давати відповіді одне одному в прямому ефірі на всю Україну щодо того, яким чином нам спільно рухатися далі, яким чином нам розвивати громадянське суспілсьтво, яким чином нам активізовувати людей, де брати нам ресусрси для того, щоб вирішувати поточні проблеми, як нам навчитися слухати одне одного. Тема цієї розмови "Громадські активісти – міські божевільні чи агенти змін?". Часто громадських активістів вважають людьми, які за щось борються, щось кричать, створюють скандали. Це стереотип. Для багатьох в певній мірі він має відійти. Влада має розуміти, що громадський сектор не варто придушувати, а з ним варто співпрацювати. Його варто чути. Громадський сектор має круті, чіткі та новітні пропозиції, як розвивати свої місто. І до них варто прислухатися. Бізнес має ресурс, щоб підсилити громадський сектор. І на цій розмові ми маємо проговорити, як нам рухатися далі. Тому що іноземні донори не завжди зможуть фінансувати громадський сектор в Україні. Ми маємо думати, як забезпечувати себе не лише в містах, а й громадах. Бо там громадський сектор лише починає формуватися".

У Тернополі презентували програму IX Форуму розвитку громадянського суспільстваСуспільне Тернопіль

Василь Томчишин

Виконавча директорка громадської організації "Центр громадського моніторингу та аналітики" Марія Іщенко розповіла, що ще буде в програмі форуму:

"Цікавим блоком буде "Успішна спільнота: Instagram Stories за 4000 секунд. Це подія, яка йтиме на загальнонаціональну трансляцію, тобто будь-яка людина з іншого міста зможе підключитися і подивитися, яким є громадянське суспільство в Тернополі та області. Це будуть короткі виступи, де будуть найважливіші та ключові поради і труднощі. Тобто, учасники розкажуть, з якими труднощами вони стикаються, як їх кожного дня долають і дадуть поради іншим. Нестандартна ця подія буде тим, що ми зробимо інстаграм історію, яку ви зможете паралельно проглядати, коли будуть виступати учасники, де будуть найцікавіші моменти з їхнього життя та діяльності і потім ми будемо поширювати їх у соцмережі. До нас також приїде тренерка, яка розповість як вакцинувати жителів громад від байдужості. Люди в новостворених громадах матимуть можливість отримати нові знайомства, досвід уже існуючих громад".

У Тернополі презентували програму IX Форуму розвитку громадянського суспільстваСуспільне Тернопіль

Марія Іщенко

Регіональні події Форуму розвитку громадянського суспільства "Імунітет до ілюзій" у Тернопільській області проводяться Громадською організацією "Центр громадського моніторингу та аналітики" у межах "Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства України", що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) за підтримки американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди