В Запоріжжі відбулась щорічна звітна конференція "Всеукраїнської федерації "Спас"

В Запоріжжі відбулась щорічна звітна конференція "Всеукраїнської федерації "Спас"

В Запоріжжі відбулась щорічна звітна конференція "Всеукраїнської федерації "Спас" undefined

У суботу, 11 січня, в Запоріжжі відбулась щорічна звітна конференція Всеукраїнської федерації «Спас». Про реалізовані у 2019 році заходи та плани роботи на цей рік говорили керівники федерації та її представники з дванадцяти регіонів України.

Національні види спорту, українська бойова культура, козацька педагогіка та медицина. Це - основні напрямки роботи Всеукраїнської федерації "Спас", про результати діяльності якої за минулий рік відзвітували на підсумковій конференції.

Олександр Притула, президент "Всеукраїнської федерації козацького бойового мистецтва "Спас"undefined

Олександр Притула, президент "Всеукраїнської федерації козацького бойового мистецтва "Спас"

"У нас сім напрямків роботи у федерації. Це, перше – національні види спорту, ми не просто "Спас", але ми відроджуємо, допомагаємо і інші національні види спорту, і навіть національні види спорту інших народів. Наприклад, ми заснували Всеукраїнську федерацію грузинської національної боротьби – чідаоба. Другий напрямок – це ми розвиваємо таке явище, як «бойова культура українського народу". Це серія фестивалів, це серія. Але саме головне, що культура мусить формувати світогляд. Світогляд воїна, захисника, непереможного воїна. І тут на допомогу нам приходять наші козацькі духовні заповіді – карби. Наприклад, козак рожденний не на те, щоб відбиватися", - каже президент "Всеукраїнської федерації козацького бойового мистецтва "Спас" Олександр Притула.

Розповів Олександр Притула і про новий напрямок діяльності федерації - Інформаційну політику, в рамках якої, в партнерстві з Суспільним телебаченням, створюється проєкт "Козацька звитяга".

В Запоріжжі відбулась щорічна звітна конференція "Всеукраїнської федерації "Спас"undefined

В Запоріжжі відбулась щорічна звітна конференція "Всеукраїнської федерації "Спас"

Ірина Герліванова, берегиня звичаю "Спас" на Дніпропетровщині, директорка дитячо-юнацького центру "Штурм"undefined

Ірина Герліванова, берегиня звичаю "Спас" на Дніпропетровщині, директорка дитячо-юнацького центру "Штурм"

"На Дніпропетровщині цей рік був дуже для нас знаковим. Ми відмічали двадцятиріччя нашої регіональної зразкової школи "Спас - Штурм". Мистецтво "Спас" - це наше родове і бойове мистецтво. І це національні традиції. І це оздоровча система. Вже 20 років ми відроджуємо наше національне бойове мистецтво "Спас" на Дніпропетровщині. Ми проводимо наше змагання з національного рукопашу "Спас", боротьби навхрест, Котигорошко", – розповіла берегиня звичаю "Спас" на Дніпропетровщині, директорка дитячо-юнацького центру "Штурм" Ірина Герліванова.

Максим Голобородько, представник федерації "Спас" у місті Полтава.undefined

Максим Голобородько, представник федерації "Спас" у місті Полтава"

"Ми відкрилися. Ми приїжджали, брали участь уже в українських чемпіонатах "Лава на лаву". Були навіть призові місця. Скажімо так, це наш дебют –цей рік. Відкрилась федерація цього року влітку. Дуже великі плани, будемо розвиватися. У розвитку національно-бойових мистецтв на нашій рідній Полтавщині", - каже представник федерації "Спас" у місті Полтава Максим Голобородько.

У планах роботи федерації на цей рік, за словами Олександра Притули, подання Бойової культури "Звичай Спасу", як нематеріальної культурної спадщини України, під захист ЮНЕСКО.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди