ППО на Київщині, зустріч Сі і Путіна та оборонна угода між Німеччиною й Британією — головні новини ранку 23 жовтня

ППО на Київщині, зустріч Сі і Путіна та оборонна угода між Німеччиною й Британією — головні новини ранку 23 жовтня

Володимир Путін
Очільник Кремля Володимир Путін на саміті БРІКС у Казані, 22 жовтня 2024 року. Getty Images/MAXIM SHEMETOV

На Київщині вночі працювали сили ППО; Путін і Сі Цзіньпін під час саміту БРІКС у Казані обговорили Україну; німецька компанія Rheinmetall вироблятиме у Британії стволи для танків і гармат та лідер КНДР відвідав базу міжконтинентальних балістичних ракет Суспільне підготувало головні новини ранку 23 жовтня.

1. На Київщині вночі працювали сили ППО

У ніч на 23 жовтня в повітряному просторі Київської області було зафіксовано російські безпілотники. Сили протиповітряної оборони працювали по цілях.

Про це повідомила Київська обласна військова адміністрація.

Мешканців області закликали залишатися в укриттях до завершення повітряної тривоги та подбати про власну безпеку. Подробиці щодо наслідків атаки та роботи ППО будуть уточнені пізніше.

2. Путін і Сі Цзіньпін під час саміту БРІКС у Казані обговорили Україну

У Казані, на полях саміту БРІКС, відбулася зустріч очільника Кремля Володимира Путіна з головою КНР Сі Цзіньпіном. Переговори тривали близько години за участі делегацій обох країн.

Про це пише російська служба радіо Свобода.

Головною темою обговорення була ситуація в Україні, а також відносини з країнами Заходу. Путін під час переговорів із Сі сказав, що Москва має намір і надалі нарощувати координацію з Пекіном на всіх міжнародних майданчиках.

Чому це важливо: Президент Володимир Зеленський вважає, що очільник Кремля Володимир Путін на саміті лідерів країн-членів БРІКС у Казані запропонує своє бачення закінчення війни.

3. Rheinmetall вироблятиме у Британії стволи для танків і гармат в межах нової оборонної угоди

Німецький виробник озброєння Rheinmetall вироблятиме стволи для танків і гармат у Великій Британії в межах нової масштабної оборонної угоди між Берліном і Лондоном.

Про це пише Financial Times.

Новий завод стане частиною глобальних зусиль для збільшення виробництва артилерії та боєприпасів після того, як повномасштабне вторгнення Володимира Путіна виснажило запаси і продемонструвало слабкі сторони ланцюгів постачання.

Завод почне виробляти стволи для артилерійських гармат і основних бойових танків з 2027 року.

Контекст: У серпні 2024 року Міноборони України уклало контракт із Rheinmetall на постачання восьми додаткових станцій передових хірургічних бригад (FST) для потреб армії.

4. Кім Чен Ин відвідав базу міжконтинентальних балістичних ракет

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин здійснив інспекцію стратегічних ракетних баз та наказав військовим бути готовими завдати контрудару ворогам "у будь-який момент".

Про це пише Bloomberg.

Як пише видання, подія відбулася за кілька тижнів до президентських виборів у США, що можна розцінювати як спробу привернути увагу до військової могутності Пхеньяна.

На фото Кім стоїть поруч з міжконтинентальними балістичними ракетами, здатними нести ядерні боєголовки на територію США. Кім заявив, що ядерні активи США становлять загрозу для Північної Кореї, і Пхеньян повинен зміцнювати свій потенціал стримування.

Чому це важливо: 13 жовтня президент Володимир Зеленський заявляв, що Росія та КНДР "нарощують союзництво" і вже йдеться не тільки про постачання зброї, яка використовується проти України, а й про "передачу людей" до російських військ. Уже 14 жовтня Зеленський заявив, що Північна Корея "фактично включилась" у війну проти України.

На початок