"Великих потрясінь не буде": які зміни внесе закон про реорганізацію громад і районів на Харківщині

"Великих потрясінь не буде": які зміни внесе закон про реорганізацію громад і районів на Харківщині

"Великих потрясінь не буде": які зміни внесе закон про реорганізацію громад і районів на Харківщині Суспільне Харків

Новий закон про реорганізацію громад та районів регулює створення укрупнених районів та усунення старих районних рад. Відповідальність за фінансування освіти, медицини та соціальних послуг тепер покладається на громади.

Про це в ефірі "Українського радіо Харків" розповів експерт з децентралізації та місцевого розвитку Національного інституту стратегічних досліджень Віктор Нестеренко.

Новий закон про реорганізацію громад і районів набув чинності 6 грудня. Він дає можливість працювати новообраним органам місцевого самоврядування громад і районів, зазначають у Міністерстві розвитку громад та територій України.

"Є кілька паралельних процесів, які відбуваються у громадах. Це реорганізація та проведення перших сесій, набуття повноважень новими укрупненими районними радами та утворення і реорганізація нових райдержадміністрацій", — розповів Нестеренко.

За його словами, з початком нового календарного року колишні адміністративні одиниці — райони та громади — фінансуватимуться частково.

"Прогноз, що з 1 січня колишні районні державні адміністрації матимуть фінансування на те, щоб передати повноваження, завершити процедуру реорганізації. Тому фактично вони не повинні мати фінансування в обсягах цього року", — сказав Нестеренко.

Глобальних проблем у процесі реорганізації експерт не вбачає.

"Великих потрясінь не буде. Буде планова робота — це щодо реорганізації райрад та адміністрацій. Більше питань щодо передачі повноважень із субрегіонального рівня на рівень територіальних громад", — коментує Нестеренко.

"Великих потрясінь не буде": які зміни внесе закон про реорганізацію громад і районів на ХарківщиніСуспільне Харків

Мапа 7 новоутворених районів Харківської області.

До галузей, якими після реорганізації старих районів опікуватимуться територіальні громади, входять освіта, медицина, соціальні послуги та територіальні центри, пояснив Нестеренко. Бюджети для них повинні прийняти у визначені строки.

"Питань, що воно десь зупиниться і не буде функціонувати, я думаю, в державі не допустять, але певні ризики, на які треба звернути увагу, і почати цю ситуацію вивчати і виправляти — ці ризики є", — говорить Нестеренко.

Читайте також: Список нових районів Харківщини затвердив уряд

"Для людей має змінитися те, що немає державних грошей у громаді. Ні копійки. Є кошти платників податків. Для формування бюджету я, як мешканець, повинен включитися у цей процес, зрозуміти, куди витрачаються ці кошти, ефективно чи неефективно вони використовуються. Зрозуміти, що мені бажано приходити на громадські збори", — говорить Нестеренко.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди