Зберігає українські хустки минулого століття. Наталія Скакун. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Зберігає українські хустки минулого століття. Наталія Скакун. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Зберігає українські хустки минулого століття. Наталія Скакун. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ Фото: Херсонський обласний центр народної творчості

Херсонський обласний центр народної творчості оголосив онлайн-челендж до дня української хустки. Також херсонці та українці з-за кордону розповіли свої родинні спогади про цей елемент народного одягу. Так, Наталія Скакун розповіла про те, як зберігає хустки ХХ століття, а деяким з них - вже сто років.

"На Катерини одягни хустину", - так називається акція, що проходить у обласному центрі народної творчості. Через карантинні обмеження масові заходи скасовані, та багато людей долучилися онлайн, розповідає провідна методистка центру Альбіна Хвостенко. Починалося все з працівниць Херсонського центру, а цього року хустини одягли і жителі різних районів Херсонщини.

"Ми виставили допис – запрошуємо усіх, хто хоче приєднатися, показати себе і свою любов до української хустки. Я думаю, у цей нелегкий час дуже важлива саме українська символіка, ми почали вслухатися у слова гімну. Ми почали носити вишивані сорочки з гордістю, я думаю, що хустка як один із атрибутів української символіки - це теж наша гордість, те, що відрізняє українську жінку від усіх", - говорить Альбіна Хвостенко.

Родина Наталії Скакун зберігає хустки минулого століття. Деяким з них під сто років, - розповідає жінка. Наталія говорить, що кожне десятиліття має свої особливі риси і це відображується у бабусиних хустках.

"Ці хустинки взялися з колекції моєї бабусі. Бабуся моя народилася в 1903 році, пройшла війну, голодомор. Ці всі хустки були її і її доньки Варвари. Ці хустки залишилися нам по спадщині. Не вдягаємо дуже часто, але бережемо, бережемо як сімейну реліквію".

Влада – дизайнерка та модель, у повсякденному житті дівчина не часто використовує хустки та вважає, що з точки зору дизайну їх можна застосовувати, збираючи образ для фотосесій.

"Куплені для доньки Варвари, вона їх носила. Вдягала у 60 роки. Ця хустка до 50-х років, вона зимова, бабуся носила її з фуфайкою у холодну пору року. Це зимова хустка, яка з 50 року збереглася", - додає Наталія Скакун.

Сьогодні день української хустки відзначали і у Португалії. Олена Осадчук 20 років тому переїхала до Лісабону. Телефоном вона розповіла нам, як проводять день української хустки українки у цій країні:

"Це свято відзначаємо в Португалії вже другий рік, минулого року наша асоціація янголи милосердя ініціювала провести день хустини в українській школі, учениці, х мами, вчителі, цілий день красувалися у яскравих хустинах. У нас дуже відома майстриня-лялькарка Олена Лузяніна провела майстер-клас з виготовлення ляльок мотанок, І також в різнокольорових хустинах. Після чого усі залюбки фотографувалися. Цього року пандемія внесла свої корективи. І ми відзначаємо це свято онлайн. Ідею підхопили саме херсонці. І саме цього року ми приєдналися до онлайн-етно-флешмобу і хочу сказати, наші україночки дуже легкі на підйом. І вже за кілька годин після початку почали викладати світлини у соціальну мережу фейсбук", - розказала Олена Осадчук.

Олена Протопопова, Владислав Купрєєв.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше