Історія кіборга до Дня оборони Донецького аеропорту

Історія кіборга до Дня оборони Донецького аеропорту

Історія кіборга до Дня оборони Донецького аеропорту undefined

Пишається своїми дітьми і заради них пішов на війну. Черкащанин, кіборг Василь Шкут у 2014 році служив у 95 окремій десантно-штурмовій бригаді. Захищав територію Донеччини і міста Слов’янськ, Артемівськ, Краматорськ, Авдіївку. Був серед захисників Донецького аеропорту, диспетчерська вежа якого обвалилася 5 років тому 13 січня.

Вітальні листівки зробили молодші діти Василя Шкута – 13-річна Єлизавета і 9-річний Ілля. Чоловік говорить, що творчість дітей зберігає для себе на пам’ять: “Коли їм ще було років по чотири, у мене кожен малюнок є. Зізнаюся у злочині: я вкрав цей аркуш паперу, де написано, що 26 серпня 2010 року народився Ілля, мій син, з вагою 4660, богатир”.

Історія кіборга до Дня захисту Донецького аеропортуundefined

Історія кіборга до Дня захисту Донецького аеропорту

Зараз чоловік працює на державному підприємстві заступником директора авторемонтного заводу. На його території три роки тому відкрили пам’ятник кіборгам.

“Кожного ранку, коли приїжджаю на роботу, на підприємство, перше, куди дивлюся, це на пам’ятник і згадую тих товаришів, яких з нами вже нема”, - каже Василь Шкут.

Історія кіборга до Дня захисту Донецького аеропортуundefined

Історія кіборга до Дня захисту Донецького аеропорту

У Донецькому аеропорту Василь Шкут був із кінця жовтня до початку листопада 2014 року: “У Донецькому аеропорту в основному захищали його воїни-десантники. І девіз “Ніхто крім нас” ми його прийняли, коли перший раз вдягли тільняшку, берет, перший прижок і ми з гордістю його несемо через все життя”.

Кіборг розповідає, що на війну пішов у період третьої хвилі мобілізації у серпні 2014 року: "Однією із причин, чому я пішов, були мої діти, я хотів, щоб вони жили у щасливій і вільній країні, і це правда. Всі, хто відчував себе чоловіком, хто відчував турботу за країну, взяли до рук зброю і пішли на кордони, захищати її”.

Директор авторемонтного заводу Леонід Станчук захищав територію Донецького аеропорту і говорить, що у роботі повністю довіряє заступникові: “Ми працюємо рік з ним. Працюємо. А знаємо і дружимо давно. І на війну практично ми разом пішли, і з війни практично разом прийшли. Не підводить ніколи”.

Доктор історичних наук Віталій Масненко говорить: бої за Донецький аеропорт є однією із найважливіших подій у російсько-українській війні і кіборгів порівнює із героями Крут: “В українській історії Донецький аеропорт, його оборона і кіборги наші герої, вже стали певним символом. Це символ мужності, героїзму, відданості Україні. Тривала оборона аеропорту – 242 доби – і це дозволило все-таки стримати дії російських агресорів на інших ділянках фронту, зокрема, і у Дебальцево”.

Кіборг Василь Шкут зараз намагається якомога більше часу проводити із дітьми.

“Він нас любить, він нас поважає, він дуже радий, що ми у нього є. Він дуже багато нам чого розказав зі свого життя, як правильно себе поводити і що буде з нами, якщо ми якось не так себе поведемо, тобто це назавжди відіб’ється на нас”, – говорить донька Єлизавета.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди