Харківська міська ТВК відмовилась розглядати питання про перенесення першої сесії міськради

Харківська міська ТВК відмовилась розглядати питання про перенесення першої сесії міськради

Харківська міська ТВК відмовилась розглядати питання про перенесення першої сесії міськради
Суспільне Харків

Харківська міська територіальна виборча комісія відмовилась розглядати заяву окремих членів комісії, які пропонували перенести першу сесію Харківської міської ради VIII скликання з 9 на 16 грудня.

Для того, щоб внести це питання у порядок денний на засіданні ТВК 4 грудня, не вистачило голосів, повідомляє кореспондент Суспільного.

Перенести першу сесію у своїй заяві просили шестеро членів комісії: Валерій Журавльов (ОПЗЖ), Роман Головко ("Всеукраїнська об'єднання "Громадський контроль"), Микита Циганков ("Національно-демократичне об’єднання "Україна"), Тетяна Паньок ("Нові обличчя"), Наталія Юкляєвська (ОПЗЖ), Олександр Самородін ("Солідарність жінок України").

"Вважаємо, що комісією передчасно було скликано сесію Харківської міської ради Харківського району Харківської області... До порядку денного пропонуємо включити питання щодо внесення змін до постанови №125 "Про скликання першої сесії Харківської міської ради VIII скликання" та викласти п. 1 зазначеної постанови в наступній редакції: "Скликати першу сесію Харківської міської ради VIII скликання у приміщенні великої зали Харківської міської ради міста Харків, площа Конституції, 7, 3-й поверх, 16 грудня 2020 року о 10-й годині", — йдеться у їх заяві.

Вони також вказували на технічні помилки у постановах комісії. На думку заявників, комісія мала б час "для перевірки та приведення документації про реєстрацію обраних депутатів відповідно до Виборчого законодавства".

"Якщо ми приймемо таке рішення, перенести на 16 грудня, нічиїх прав ми не порушуємо відповідно до Виборчого кодексу. Скликаємо сесію у визначений Виборчим кодексом строк, законом "Про місцеве самоврядування". І у той же час ми зможемо виправити помилки, які були допущені при складанні наших документів, тому що неодноразово вже оскаржувалися наші документи", — висловився член ТВК від партії "Солідарність жінок України" Олександр Самородін.

Один з учасників засідання процитував голові комісії Ользі Мозговій повідомлення з сайту "Українська правда" з коментарем речника міськради Юрія Сидоренка, який сказав, що дату сесії 9 грудня з міськрадою "ніхто не обговорював", і Геннадій Кернес до цього дня повернутися "точно не встигає".

"По-перше, ми не повинні ні з ким нічого узгоджувати, і якщо були б якісь проблеми, до нас би звернулися письмово і попросили відкласти з технічних причин, що вони не можуть організувати", — відповіла Мозгова.

Юрист виборчої комісії Владислав Батіг сказав, що підстав для перенесення сесії немає. Він посилався на ч. 2 ст. 46 закону "Про місцеве самоврядування".

"На підставі цієї норми у територіальної виборчої комісії чітко виникає обов'язок у строк, передбачений цією статтею, скликати першу сесію. Строк цей починається з 2 грудня 2020 року. Цією датою було прийнято рішення, а саме постанова №124 про реєстрацію депутатів Харківської міської ради. Ця постанова була останньою, якою було зареєстровано ту кількість депутатів, якої достатньо для скликання першої сесії", —сказав юрист ТВК.

Наступним питанням члени комісії внесли зміни до постанови №119, в якій замість Олександра Абрамова, який мав набути депутатських повноважень після відмови Юлії Світличної, комісія помилково вказала Віталія Кириленка.

Що відомо

  • 2 грудня Харківська міська виборча комісія скликала першу сесію міськради VIII скликання на 9 грудня.
  • Хто переміг на виборах до міськради: список.

На початок