Суд просять визнати недійсними результати конкурсу ескізів Великого герба

Суд просять визнати недійсними результати конкурсу ескізів Великого герба

Суд просять визнати недійсними результати конкурсу ескізів Великого герба Суспільне

До Окружного адміністративного суду Києва надійшов позов з вимогою визнати нечинним результат конкурсу "На кращий ескіз великого Державного герба України" та документ, який затвердив переможця.

"Також ОАСК просять визнати конкурс проведений Міністерством культури та інформаційної політики таким, що був проведений з порушенням постанови ВРУ "Про оголошення конкурсу на кращий ескіз Державного герба України", а також постанови КМУ, згідно з якою уряд, зокрема, зобов’язав Міністерство культури та інформаційної політики забезпечити суспільне обговорення ескізу", - повідомили у пресслужбі ОАСК.

Читайте також: Чи потрібен Україні Великий герб. Думка геральдиста

Окрім того, автор позову просить витребувати у Мінкульту докази, що обговорення ескізу було здійснене. Зокрема, йдеться про план заходів та дату інформаційного оголошення про обговорення, кількість зареєстрованих учасників обговорення, а також висновки та рекомендації оргкомітету.

Суд наразі вирішує питання про відкриття провадження за позовом.

Що відомо

  • 25 серпня Верховна рада підтримала в цілому проєкт постанови про оголошення конкурсу на найкращий ескіз великого Державного герба України.
  • 19 лютого 1992 року Верховна рада затвердила Державний герб України. Ним став золотий тризуб на синьому щиті. При цьому від початку затвердження тризуб вважався малим гербом України, та, відповідно до 20 статті Конституції, головним елементом великого Державного герба України.
  • Міністерство культури обрало два ескізи Великого Герба. На основі одного з них буде створено великий Державний герб України.
  • Третє місце посів ескіз створений геральдистом Іваном Турецьким, Дмитром Дубілетом і групою авторів з креативної агенції Banda.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше