Біля історичного музею у Дніпрі встановили ще одну статую скіфського воїна

Біля історичного музею у Дніпрі встановили ще одну статую скіфського воїна

Біля історичного музею у Дніпрі встановили ще одну статую скіфського воїна Суспільне

Нову статую 5 сторіччя до нашої ери встановили на майданчику із колекцією скульптур історичного музею імені Дмитра Яворницького у Дніпрі. Як розповів Суспільному Дніпро завідувач відділення археології історичного музею Олександр Старік, скіфський воїн став 102 статуєю колекції, яка є найбільшою в Україні.

Знайшла статую співробітниця музею Дар’я Романчук три роки тому під час археологічної розвідки у селі Вишневому, що у П’ятихатському районі. Розповідає, пам'ятка лежала у лісосмузі, можливе місце підказав тамтешній мисливець.

“Статуя знаходилась десь у 150 метрах від курганної групи. Можна сміливо заявити, що вона походить з цієї групи. Тобто скіфи встановлювали статуї на курганах, над похованнями, а уже пізніше, коли поля починали розорювати, щоб вона не заважала роботі сільськогосподарської техніки, їх могли з полів прибирати. Ну і прибирати, звичайно, у лісосмугу”, - каже Дар’я.

Увесь цей час скульптуру вивчали історики. Скіфські статуї – безцінна знахідка, говорить співробітниця музею. На відміну від половецьких, які мають більш виразні форми, скіфські - примітивнішого стилю, тому їх часто плутають зі звичайним камінням.

Біля історичного музею встановили ще одну статую скіфського воїнаСуспільне

Біля історичного музею встановили ще одну статую скіфського воїна

Важить скульптура понад 100 кілограмів, тому встановлення вартувало зусиль. Завідувач відділення археології історичного музею Олександр Старік, розповідає, це 8 статуя скіфської доби і не перший воїн.

«Ми додали до колекції 4 скіфського воїна. Їх на майданчику три, сьогодні долучився четвертий. Не дивлячись на те, що у нас тут несприятливі екологічні умови, для скіфів ми зробили виняток, навпаки вкопуємо, бо їх робили з граніту», - розповідає Олександр.

Аби дізнатися ще більше про колекцію статуй, музейники запрошують на екскурсії.

Читайте також

У Дніпрі вулична експозиція "баб" поповниться статуєю скіфського воїна

Пам’ятний комплекс “Лита могила” відкрили на Кіровоградщині

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІнше