Зеленський розглянув запорізьку екологічну петицію

Зеленський розглянув запорізьку екологічну петицію

Зеленський розглянув запорізьку екологічну петицію

2 грудня Президент України Володимир Зеленський розглянув електронну петицію №22/103960-еп "Зупинити отруєння мешканців Запоріжжя через заводи". Запевняє, що звернувся до прем'єр-міністра.

Президент зазначив, що "Конституція України зобов'язує його діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України." Володимир Зеленський роз'яснив принципи роботи та підпорядкування Державної екологічної інспекції України, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Також у відповіді йдеться про те, що Законом України "Про Кабінет Міністрів України" передбачено - уряд забезпечує проведення політики у сфері охорони природи, екологічної безпеки та природокористування, а також спрямовує і координує роботу міністерств та інших органів виконавчої влади.

Окрім того, Законом України "Про місцеві державні адміністрації" визначено, що місцеві державні адміністрації на відповідній території взаємодіють з органами місцевого самоврядування, сприяють у здійсненні ними власних повноважень, зокрема, в галузі використання та охорони земель, природних ресурсів і охорони довкілля.

Зеленський зазначає, що звернувся до Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля з пропозицією спільно з місцевими органами виконавчої влади вжити заходів для посилення контролю за дотриманням суб’єктами господарювання природоохоронного законодавства.

Що відомо

  • 16 листопада Електронна петиція президенту України №22/103960-еп набрала потрібну кількість голосів за два дні до закінчення строку підписання. Всього під нею підписалося 25513 громадян.
  • 19 вересня у Запоріжжі відбувся екологічний мітинг в якому взяли участь понад 3000 містян. Активісти вимагали дотримання чинного законодавства про охорону довкілля. На заході підписали звернення до органів державної влади.
  • 15 жовтня представники обласної влади, підприємств-забруднювачів довкілля та екологічні активісти обговорили головні засади обласної комплексної програми охорони довкілля на 2021-2027 роки.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди