У Британії виставили на ауціон першу різдвяну листівку вікторіанської епохи

У Британії виставили на ауціон першу різдвяну листівку вікторіанської епохи

У Британії виставили на ауціон першу різдвяну листівку вікторіанської епохи AP

У Великій Британії виставили на продаж першу комерційну різдвяну листівку, на якій зображена сцена вікторіанської епохи - британська родина, що підіймає за адресанта келихи червоного вина.

Як пише The Guardian, листівка була випущена у 1843 році. По обидва її боки зображені сцени благодійності з роздачею їжі та одягу бідним. Імовірно, зображення родини, яка спільно розпиває вино, була неоднозначною на той час, але три роки потому були надруковані дві партії листівок у кількісті 2050 штук, які були розпродані того ж року по шилінгу за кожну.

"З Різдвом і Новим роком тебе", - написано на листівці.

Перша листівкаAP

Перша листівка

Припускається, що для XIX столітті на цьому зображенні було занадто багато святкового настрою: на передньому плані зображена молода дівчина, яка робить ковток зі склянки дорослого. Водночас сцена не влаштовувала пуританське суспільство, яке здійняло галас через зображення, через що листівки й не випускалися три роки.

"Вони були дуже засмучені тим, що на цій скандальній картині діти разом з дорослими їли смажені тости з келихом вина. У них була кампанія з цензури і придушення цього", - пояснив антиквар Джастін Шиллер.

Листівка була розроблена художником-ілюстратором Джоном Каллкоттом Хорслі за пропозицією сера Генрі Коула, британського державного службовця і винахідника, який створив музей Вікторії і Альберта в Лондоні. Багато хто вважає, що Коул започаткував традицію розсилки святкових листівок, яка нині оцінюється в кілька мільйонів доларів.

Аукціонний будинок Christie's в Лондоні продає одну з рідкісних листівок і очікує, що ціна за неї складе від 5 до 8 тисяч фунтів стерлінгів.

Читайте також

Pornhub випустив музичний альбом до Різдва

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше