"Холодовий ланцюг": на Херсонщині запровадили проєкт, щоб оновити обладнання лікарень

"Холодовий ланцюг": на Херсонщині запровадили проєкт, щоб оновити обладнання лікарень

"Холодовий ланцюг": на Херсонщині запровадили проєкт, щоб оновити обладнання лікарень Суспільне Херсон

У Херсонській обласній дитячій лікарні встановили 6 сучасних холодильників для зберігання вакцин та сироваток, 15 реєстраторів температури, 3 спеціальних сумки для транспортування імунобіологічних препаратів. Проєкт називається «Холодовий ланцюг», у рамках якого планують оновити холодильне обладнання лікарень області.

Координатором проєкту є Офіс реформ Херсонської області, реалізується він за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

"Майже у всіх лікувальних закладах, ми не виняток, використовувались побутові холодильники і це не відповідає сучасним вимогам. У побутових холодильниках різна температура на різних полицях, в різних частинах холодильного обладнання і тому деякі можуть замерзати, розмерзатися плюс перепади електроенергії. Все що може ставатися, з цього можуть виникати різні побічні реакції. Цей проєкт дасть змогу зберігати імунобіологічні матеріали в правильних відповідно до сучасних вимог", - розповіла директорка Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні Інна Холодняк.

"Холодовий ланцюг": на Херсонщині запровадили проєкт, аби оновити обладнання лікареньСуспільне Херсон

Сьогодні обладнання та лікарню оглянули представники Національної служби здоров’я України. Директор Південного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Дмитро Самофалов розповів, що проєкт покликаний підвищити якість вакцинації.

"Якісна вакцинація, це якість життя пацієнтів, це зниження кількості захворювань, з одного боку. З іншого боку, це обласна лікарня, яка надає допомогу також в екстрених випадках, таких як укуси собаки, тобто ризики підозра на сказ, таких як забрудненні рани, правець і таке інше. Тому екстрена вакцинація, це дуже важливо і дуже серйозна частина роботи для обласної дитячої лікарні і тому зберігання і транспортування екстрених вакцин, це дуже важливо".

"Холодовий ланцюг": на Херсонщині запровадили проєкт, аби оновити обладнання лікареньСуспільне Херсон

Вакцинація має сприяти профілактиці інфекційних захворювань в Україні, сказав Андрій Білецький, тимчасовий виконувач обов’язків голови Національнї служби здоров’я України.

"У наступному році плануємо запровадити індикатори якості стосовно вакцинації, в першу чергу на рівні первинної медичної допомоги. Для того, щоб охоплення профілактичними щепленнями в нашій країні було кращим. Тобто лікар сімейної ланки за те що він охопив щепленнями більше населення отримає більше коштів."

"Холодовий ланцюг": на Херсонщині запровадили проєкт, аби оновити обладнання лікареньСуспільне Херсон

Голова Офісу реформ Херсонської області Максим Савченко розповів, що оновити саме холодильне обладнання у лікарнях вирішили після дослідження проблем медичної галузі в області.

"Зараз в області є 468 холодильників, дуже мала частина з них сертифіковані, тобто ми вирішили залучити наших донорів для вирішення цієї проблеми, для того щоб закупити нове обладнання".

Напередодні у дитячій лікарні провели навчання для 15 працівників. Представник фірми, яка виготовляє холодильне обладнання, розповів, як дотримуватись температурного режиму та як використовувати сумки для транспортування вакцин.

Клінічна провізорка Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні Лідія Ілічко говорить, що два великих холодильники встановили у аптечному пункті лікарні.

"Холодильники, у яких препарати можуть зберігатися від 2 до 8 градусів. Вони триматимуть цю температуру. За необхідності її можна змінити. При відключенні електроенергії він подає сигнал. Дуже зручно".

"Холодовий ланцюг": на Херсонщині запровадили проєкт, аби оновити обладнання лікареньСуспільне Херсон

За словами старшої медичної сестри діагностичного відділення Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні Наталії Курдюкової, чотири маленьких холодильники встановили у діагностичному відділені, у відділеннях патологій новонароджених, реанімації новонароджених та недоношених дітей і виходжуванні недоношених дітей.

"Це маніпуляційний кабінет. Тут працює процедурна медсестра, проводиться забір крові, маніпуляції. Холодильник тут дуже необхідний. В ньому мають зберігатися медикаменти для надання ургентної допомоги, а також допомоги пацієнтам замісної терапії, вони у нас знаходяться на імунологічних ліжках. Вони кожні 30-40 днів приїздять до нас для отримання замісної терапії".

"Холодовий ланцюг": на Херсонщині запровадили проєкт, аби оновити обладнання лікареньСуспільне Херсон

Як розказала директорка обласної дитячої лікарні, такі ж холодильники потрібні ще у 2 відділеннях та лабораторіях закладу. Вартість отриманого обладнання – близько 250 тисяч гривень, розповів представник фірми, яка виготовила та встановила холодильники.

Наталія Тимофєєва, Владислав Ходус, Ігор Педченко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди