МОЗ рекомендує ввести жорсткий локдаун у перших числах січня - Степанов

МОЗ рекомендує ввести жорсткий локдаун у перших числах січня - Степанов

Офiцiйно
МОЗ рекомендує ввести жорсткий локдаун у перших числах січня - Степанов
24 канал

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що до кінця грудня потреби вводити локдаун немає. Водночас міністерство рекомендуватиме запровадити жорсткий тритижневий карантин від початку 2021 року.

Про це Степанов розповів під час брифінгу 4 грудня.

За його словами, післяноворічний локдаун дозволить розвантажити медичну систему перед сплеском захворювання на грип, який зазвичай відбувається наприкінці січня.

"Спираючись на медичні й епідеміологічні показники, ми будемо пропонувати уряду плановий жорсткий карантин із максимальними обмеженнями починаючи з перших чисел січня. Вважаємо, що тривалість такого карантину для того, щоб досягти максимального ефекту, повинна бути три тижні", – повідомив міністр.

За словами Степанова, за поточного рівня навантаження на медичну систему ситуація лишатиметься контрольованою до кінця грудня.

"Наразі ми як міністерство не будемо рекомендувати вводити жорсткий карантин до кінця грудня, адже бачимо стабільний приріст нових випадків коронавірусної хвороби без різких стрибків. Але у зв'язку з тим, що рівень захворюваності та рівень госпіталізації лишається на достатньо високому рівні, ми бачимо необхідність збити цю хвилю розповсюдження ковіду і довести її до мінімально можливих цифр", – заявив він.

Також міністр додав, що медичні та епідеміологічні показники підтвердили ефективність введення попередніх карантинних обмежень, зокрема, "карантину вихідного дня". За словами Степанова, це дозволило знизити кількість нових випадків на 20%.

Що відомо

  • За минулу добу в Україні виявили понад 15 тисяч нових випадків COVID-19.
  • Раніше в уряді заявляли, що розглядають введення локдауну у двадцятих числах грудня.
  • Кабінет міністрів припиняє дію "карантину вихідного дня", який був запроваджений в Україні до 30 листопада.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що в Україні вдалося незначним чином зупинити зростання кількості інфікованих на COVID-19, а результати карантину "вихідного дня" буде видно вже наступного тижня.
  • На одного пацієнта з коронавірусом в інфекційному відділенні Національна служба здоров'я виділяє 45 тисяч гривень.

На початок