У Житомирі влаштували інклюзивні змагання для дітей з інвалідністю

У Житомирі влаштували інклюзивні змагання для дітей з інвалідністю

У Житомирі влаштували інклюзивні змагання для дітей з інвалідністю Суспільне Житомир

3-го грудня, у Міжнародний день людей з інвалідністю, 16 дітей з інвалідністю разом з волонтерами брали участь в інклюзивних змаганнях. Такі змагання є щорічними, цього разу їх провели у спортивному форматі.

Організатор змагань Богдан Купчинський розповів Суспільному, що участь в них брали діти з інвалідністю віком від 2 до 15 років:

"Ми обрали такий напрям, як прояв у спорті, тому що завжди говорять, що діти з інвалідністю можуть співати, танцювати або декламувати вірші. А ми хочемо показати, що вони так само можуть бігати, можуть брати скакалку і стрибати. Ми показуємо, що вони є найоригінальнішими, найрізноманітнішими і що ми їх любимо такими, якими вони є. Вони будуть працювати з м’ячами і скакалками, будуть перебігати на газетах, щоб не наступити на підлогу. Це дасть їм можливість орієнтуватись в просторі. Вони будуть працювати в парах з волонтерами. Тому що ми їх хочемо навчити, що вони є командна сила. Що вони допомагають нам, а ми – їм".

У Житомирі влаштували інклюзивні змагання для дітей з інвалідністюСуспільне Житомир

13-річна Вероніка Кісішвілі прийшла на змагання разом з мамою Сніжаною. Дівчинка каже, що вже два роки займається танцями і вокалом, а сьогодні їй найбільше сподобалися вправи з м’ячем.

За словами мами Вероніки Сніжани, Міжнародний день людей з інвалідністю – це можливість привернути увагу до людей, які мають інвалідність:

"Дехто думає, що це все-таки свято. Але це день, щоб привернути увагу до людей, які мають інвалідність. Показати, що вони не є поза межами суспільства, що вони такі, як і всі, і можуть робити те саме, що роблять й інші діти. Так само бігають стрибають, танцюють, співають. Можливо, в них виходить трохи інакше, але все-таки в них виходить. Вони люблять це. Тут, як правило, навчаються майбутні соціальні працівники, які і будуть в майбутньому працювати з нашими дітьми. І хочеться, щоб вони більше про них знали".

У Житомирі влаштували інклюзивні змагання для дітей з інвалідністюСуспільне Житомир

У Житомирі влаштували інклюзивні змагання для дітей з інвалідністюСуспільне Житомир

Анастасія Поліщук одна з третьокурсниць Житомирського технологічного коледжу. Дівчина каже, що здобутий на змаганнях досвід волонтерства допоможе їй в майбутній роботі:

"Це завжди досвід, який можна потім використати в своїй майбутній професії. Можливо, це якось допоможе мені в роботі – у якихось проєктах для дітей. Можливо, в мене будуть проєкти по меблям для дітей. Ми повинні розуміти, що між нами немає нічого різного".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди