В Україні зросли соціальні виплати: що потрібно знати миколаївцям

В Україні зросли соціальні виплати: що потрібно знати миколаївцям

В Україні зросли соціальні виплати: що потрібно знати миколаївцям Pixabay | 1082616

Першого грудня в Україні зріс прожитковий мінімум. Відповідно зросли і соціальні та трудові виплати. Зокрема йдеться про мінімальну пенсію, аліменти та максимальну допомогу по безробіттю.

Прожитковий мінімум змінювався протягом року тричі: з січня 2020 року становив 2027 гривень, з липня – 2118 гривень, з першого грудня він становить – 2189 гривень.

У зв’язку з цим зросли соціальні та трудові виплати. Зокрема підвищиться максимальна виплата по безробіттю.

Максимальний розмір допомоги по безробіттю складає чотири прожиткових мінімуми. Тобто з першого грудня 2020 року він складає 9080 гривень.

"Це говорить про те, що люди, які мають високу заробітну плату, мають достатній стаж роботи – більше 10 років, вони отримають таку максималку. Нарахування взагалі залежить від стажу роботи і від розміру заробітної плати", ‒ пояснила заступниця директора Миколаївського обласного центру зайнятості Людмила Алпєєва.

З січня по листопад на обліку в Миколаївському обласному центрі зайнятості стоять 23 800 безробітних. 6% з них отримуватимуть максимальну допомогу по безробіттю у розмірі 9080 гривень.

Читайте також: "30 метрів залізничних колій, 100 локомотивів. У Миколаєві експонується макет залізниці"

Крім того, зросте мінімальна пенсія. Органи пенсійного фонду провели перерахунок і вже з 4 грудня пенсіонери отримуватимуть оновлену виплату.

Підставою для проведення данного перерахунку є підвищення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Станом на 1 листопада дана виплата складала 1712 гривень, з 1 грудня прожитковий мінімум піднявся на 57 гривень і складає 1769 гривень.

На Миколаївщині 286 580 пенсіонерів. Пенсію перерахували для 249 тисяч людей.

"Середній розмір підвищення склав 19 гривень 70 копійок. Чому я говорю середній розмір підвищення, тому що для кожного пенсіонера підвищення є абсолютно індивідуальним", ‒ розповіла заступниця начальника ГУ Пенсійного фонду в Миколаївській області Ольга Галинтовська.

Змінився розмір допомоги і сім’ям, в яких виховуються діти. Зокрема йдеться про виплати на дитину, чий батько не сплачує аліменти.

Кожна допомога – адресна . Тобто для кожної родини визначається окремий індивідуальний розмір допомоги. Чим менший дохід родини, тим більшою буде сума допомоги.

"Цей розмір допомоги визначається як 50% прожиткового мінімуму для кожної категорії дитинки і середньомісячним сукупним доходом родини в розрахунку на одну особу", ‒ пояснила начальниця відділу державної допомоги департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА Ольга Челенко.

Тобто мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку: для дітей віком до шести років – це 1921 гривня, для дітей віком від шести до вісімнадцяти років – 2395 гривень.

Загалом протягом року прожитковий мінімум зріс на 8%.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди