Нестача снігу та часу на складну програму. Як Україна готується до старту сезону з лижної акробатики

Нестача снігу та часу на складну програму. Як Україна готується до старту сезону з лижної акробатики

Ексклюзивно
Нестача снігу та часу на складну програму. Як Україна готується до старту сезону з лижної акробатики НОК-України

Триває підготовка України до початку змагань із лижної акробатики.

Новий сезон Кубка світу з лижної акробатики стартує у п'ятницю, 4 грудня. Серед інших збірних до початку сезону готується збірна України, яка останні 3 тижні проводить у Фінляндії (саме там розпочнеться новий сезон).

Суспільне Спорт поспілкувалося з головним тренером збірної України Енвером Аблаєвим - про підготовку команди, запланований стартовий лист та програму українських лижних акробатів.

  • Про умови перебування в Фінляндії

"У приміщеннях магазинів, готелів або до тренажерного залу йти необхідно лише у масках. Якщо брати саме заняття в залі, то маємо чіткий розклад. Кожна команда займається окремо, наприклад, окрім нас у відведений час ніхто більше не може там знаходитись. На вулиці та під час занять на схилі ми знаходимося без масок, дотримуючись дистанції. Жодних попереджень з цього приводу до нас не надходило", - розповів Аблаєв.

Читайте також: "Не хочемо за державний кошт: купа розмов, нічого не почалося". Абраменко про будівництво трампліну
  • Про відсутність снігу при підготовці

"Коли ми приїхали 16 листопада, то на схилі було мало штучного снігу. Почалася відлига і перестали настрілювати штучний сніг. Ми почали стрибати, але з тренуваннями прийшли морози, тому довелося зупинитися на два дні, щоб організатори настріляли штучного снігу для Кубка світу. Нещодавно нападало натурального снігу й останні дні потроху йде, тобто нині його достатньо", - додав тренер збірної України.

  • Про склад збірної України

"У жіночих змаганнях Україну на першому Кубку світу представлять Ольга Полюк, Анастасія Новосад та Надія Мохнацька. Були роздуми ще з приводу юної Анастасії Гасюк, але поки вона недостатньо готова. Ми вирішили не форсувати підготовку, не гнати її. Вона має хороший прогрес, але краще підготуємо її до наступного сезону.

У чоловіків склад буде таким – це Олександр Абраменко, Олександр Окіпнюк та Дмитро Котовський. Через травму отриману на зборі в Мінську, вдома залишився Микола Пуздерко", - заявив Енвер Аблаєв

Читайте також: "Шкодую, що не вдалося спробувати нову програму". Абраменко - про повернення після річної перерви
  • Про готовність програм українців

"Тренувальних днів з потрійними сальто ми провели дуже мало. Думаю, що складну програму ніхто стрибати не буде. За виключенням, можливо, збірної Швейцарії. У наших хлопців планується виступ з потрійним сальто з чотирма гвинтами у двох варіантах, адже більшого на Кубку світу не потрібно. Це має у своєму арсеналі Олександр Абраменко. Молодий Дмитро Котовський вперше на минулих вихідних виконав на сніг другий варіант потрійного сальто з чотирма гвинтами – саме гвинт-гвинт-два гвинти. Адже цей варіант йому легше вдається ніж два гвинти-гвинт-гвинт. Тому на даний момент він планує стрибати гвинт-два гвинти-гвинт та гвинт-гвинт-два гвинти. Це звичайно за умов успішного потрапляння до супер-фіналу. Якщо все складеться добре, то такі ж стрибки чекаємо й від Олександра Окіпнюка.

Дівчата всі спробували свою програму - подвійне сальто з двома гвинтами та з одним гвинтом. Часу на стрибки з трьома гвинтами поки було замало", - розповів наставник збірної України.

Читайте також: Двічі поспіль оновив рекорд. Гераскевич - у топ-10 на другому етапі Кубка світу зі скелетону
  • Про суперників

"Буде складно, адже приїхали майже всі. Не буде лише спортсменів з Китаю та Казахстану. В китайців жорсткий карантин і нікого не випускають. За моєю інформацією, вони поїдуть цього сезону лише на кілька етапів та й все. З приводу казахської команди точно не знаю, але здається в них теж повний локдаун. Тобто відсутні дві збірні, а всі інші приїхали: Канада, Австралія, Білорусь, Росія та інші".

  • Завдання на перший етап Кубка світу

"Кожен спортсмен на такі старти, тим паче Кубок світу, ставить перед собою завдання, я впевнений, перемогти. Це не ті змагання на яких виходиш перевіряти свої можливості. Потрібно виступати на максимум. Звичайно, в нас були втрати у літній підготовці – багато зборів не відбулося. Все ж нині усі швидко увійшли в форму та перейшли на сніг. На жаль, зараз шкутильгає приземлення, бо для покращення цього компонента потрібно більше часу та стрибків", - додав Аблаєв.

  • Про тести на COVID-19

"Ми здали тести COVID-19 безпосередньо для виступу. У нашій команді немає позитивних результатів. І як мені відомо з нашого загального чату тренерів, що загалом в лижній акробатиці тут і перед Кубком світу всі здорові, тобто тести негативні", - резюмував головний тренер збірної України з лижної акробатики.

Читайте також: "Не сподобаєшся, можуть забрати". Тренер України з лижної акробатики - про збори в Мінську

Коли розпочинається сезон з лижної акробатики

  • Перший етап Кубка світу пройде в Фінляндії з 4 по 6 грудня. Це буде єдиний старт Кубка світу в грудні. А 12 грудня на тій ж локації у Фінляндії відбудеться два етапи Кубка Європи.
  • Наступні етапи Кубка світу - в середині січня в Росії, після чого два етапи в Канаді та США.
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТеніс