Як рейвери намагаються врятувати шедевр неоготики у Лисичанську

Як рейвери намагаються врятувати шедевр неоготики у Лисичанську

Як рейвери намагаються врятувати шедевр неоготики у Лисичанську

3 грудня промо-група з організації вечірок на Східній Україні Shum.Rave опублікували на YouTube-каналі запис артперформансу на території лікарні "Сольве" в Лисичанську. Таким чином організатори намагаються привернути увагу місцевого населення та влади, аби зберегти історичну споруду, яка перебуває в аварійному стані. Про це повідомляється у пресрелізі промо-групи.

Засновника Shum.Rave Євгена Скрипника спонукало до рейву на тлі шедевру неоготики бажання перетворити архітектурну спадщину в культурний центр.

"Ми намагаємося показати туристичний потенціал регіону. Один з перших кроків – зробити такий відеоперформанс, щоб глядач сказав "Вау! Де це? Хочу приїхати", – розповідає Скрипник, – "Сенсом було показати не поточний стан будівлі, а те, до чого може призвести переосмислення архітектурної спадщини нашого регіону".

Як рейвери намагаються врятувати історичну споруду в Лисичанську
Візуальне шоу на тлі будівлі. Фото: пресреліз.

Діджеєм, що музично доповнив проєкт, став засновник формації DJBuro Влад Фісун. Розробкою візуального напрямку та співпрацею з віджеями займалась фахівчиня з креативних комунікацій креативної агенції Creative Beast – Наталка "Kto Nado".

Зараз будівлю лікарні обнесли реставраційним парканом. Луганська обласна державна адміністрація провела опитування, що місцеві хочуть бачити в цих стінах. Серед варіантів – культурний центр, галерея, волонтерський центр та індустріальний музей Донбасу.

Що відомо

  • Лікарню "Сольве" побудував у Лисичанську бельгійський промисловець Ернест Сольве в 1908 році. Споруда знаходиться під наглядом міжнародних організацій та включена у список номінантів Belgian Heritage Abroad Award.
На початок