Зеленський підписав указ про безбар’єрний простір для людей з інвалідністю

Зеленський підписав указ про безбар’єрний простір для людей з інвалідністю

Зеленський підписав указ про безбар’єрний простір для людей з інвалідністю
УНІАН

Президент Володимир Зеленський підписав указ "Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні", яким передбачено розробку Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору для людей з інвалідністю.

Як повідомили у пресслужбі Зеленського, указ підписаний з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю, який відзначається 3 грудня.  

"Документ спрямований на забезпечення рівного та безперешкодного доступу всіх соціальних груп населення до освіти, зайнятості, послуг, інфраструктури, участі в житті громади та сприятиме створенню належних умов для реалізації соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод українських громадян", — йдеться в повідомленні.

Згідно з ним, стратегію із залучення громадських активістів, учених, експертів та Національного інституту стратегічних досліджень має затвердити Кабінет міністрів. Стратегія має запропонувати комплексний підхід до розбудови принципів соціальної, економічної, політичної, цифрової та фізичної безбар’єрності для всіх суспільних груп, зокрема людей з інвалідністю, літніх людей, молоді, жінок, батьків малолітніх дітей та дітей з інвалідністю. Згідно з указом, стратегія має бути розроблена та затверджена у квітні 2021 року.

Що відомо

  • Кабінет міністрів дозволив людям, які пересуваються на кріслах-колясках рухатися тротуарами, пішохідними чи велосипедними шляхами зі швидкістю пішохода.
  • Експерт заявив, що під час карантину діти з вадами слуху не мають можливості навчатися, оскільки немає відеоуроків із жестовою мовою.
На початок