Риторика Трампа щодо закінчення війни в Україні небезпечна — директор зі стратегії обʼєднання "Республіканці за Україну"

Риторика Трампа щодо закінчення війни в Україні небезпечна — директор зі стратегії обʼєднання "Республіканці за Україну"

Ексклюзивно
 Дональд Трамп
Експрезидент Дональд Трамп під час президентських дебатів із кандидаткою у президенти від Демократичної партії, віцепрезиденткою Камалою Гарріс. AP/Alex Brandon

Директор зі стратегії обʼєднання "Республіканці за Україну" Джон Конвей заявив, що наразі у Республіканській партії США є певний розкол у питанні підтримки України. Також, за його словами, передвиборчі заяви кандидата у президенти від республіканців Дональда Трампа щодо російсько-української війни — "небезпечні".

Про це він розповів інтерв'ю Суспільному.

За словами Конвея, наразі республіканці "відступають" щодо підтримки України, на яку напала Росія.

"Партія зараз розколота не лише обраними законодавцями, які розділилися в питанні підтримки України, але й рядовими республіканцями, які також розділилися. Ми знаємо, що Дональд Трамп докорінно змінив Республіканську партію. Партія зараз розколота людьми, які є ізоляціоністами, що походять, як ви знаєте, від самого Дональда Трампа, що принесло нову хвилю ізоляціонізму в Республіканську партію", — сказав він.

Водночас Конвей зазначив, що є й інші представники цієї американської політичної сили, які розуміють важливість захисту України від несправедливого вторгнення РФ.

"Отже, Республіканська партія загалом розкололася, але в Республіканській партії все ще є законодавці, які хочуть боротися за захист України. Тому я вважаю дуже важливим, що президент Зеленський був у США і зустрівся з законодавцями з різних партій (йдеться про демократів і республіканців — ред. ", — додав він.

Крім цього, Конвей вважає, що пересічні американці, які підтримують республіканців також розуміють, що єдиний спосіб для України виграти цю війну — це перемогти Росію й назвав передвиборчу риторику кандидата у президенти Трампа "небезпечною".

"Я думаю, що мирний план, запропонований Джей Ді Венсом, і риторика Дональда Трампа, який говорить про закінчення війни за 24 години, буде можливий лише за умови капітуляції України. Я думаю, що це небезпечно не тільки для народу України, очевидно, але і для США. Головна проблема Дональда Трампа, з погляду його зовнішньої політики, полягає в тому, що він має нереалістичні очікування щодо того, що можливо на міжнародній арені. Це людина, яка не має глибокого розуміння національної безпеки або зовнішньої політики США", — констатував він.

Президентські вибори у США 2024 року

Президентські вибори у США заплановані на 5 листопада цього року. Основні конкуренти — колишній президент США Дональд Трамп (Республіканська партія) та чинна віцепрезидентка Камала Гарріс (Демократична партія).

19 липня Трамп офіційно погодився балотуватися у президенти США від Республіканської партії. Кандидатом у віцепрезиденти США Трамп обрав сенатора від штату Огайо Джей Ді Венса.

25 липня Камала Гарріс офіційно оголосила, що братиме участь у виборах президента США. 2 серпня Камала Гарріс офіційно отримала необхідну кількість голосів делегатів, щоб стати кандидатом у президенти США від Демократичної партії і першою темношкірою жінкою на чолі великого партійного списку. Зрештою Демократична партія офіційно затвердила Камалу Гарріс кандидаткою. Гарріс обрала кандидатуру віцепрезидента. Це — Тім Волз, губернатор Міннесоти.

Багато американських та європейських політиків побоюються, що перемога Трампа на президентських виборах може призвести до закінчення або зменшення американської допомоги Україні. Інші вважають, що Трамп спробує схилити Київ до переговорів із Росією на невигідних для себе умовах.

На початок