Катерина Бех - про дебют у сезоні, стрільбу та особливості траси у Контіолахті

Катерина Бех - про дебют у сезоні, стрільбу та особливості траси у Контіолахті

Ексклюзивно
Катерина Бех - про дебют у сезоні, стрільбу та особливості траси у Контіолахті biathlon.com.ua

Інтерв'ю української біатлоністки Суспільне Спорт.

22-річна біатлоністка Катерина Бех провела літню підготовку у складі української команди "А" та відкрила сезон одразу в першій гонці на Кубку світу. Бех фінішувала на 64 місці в індивідуальній гонці - це її найкращий результат у кар'єрі на етапах Кубка світу (раніше провела одну гонку в сезоні 2018/19, спринт в Голменколлені - 93 місце).

На другому етапі Кубка світу Катерина Бех потрапила в склад України на спринтерську гонку.

Суспільне Спорт поспілкувалося з Бех - про старт сезону, її стрільбу, враження від траси в Контіолахті та тренування під керівництвом Юрая Санітри.

Читайте також: Інтерв'ю Юрая Санітри - про стан збірної України перед початком другого етапу Кубка світу
 • Про дебют у сезоні 2020/2021

"Мій дебют на Кубку світу відбувся два роки тому. Утім, навіть цього разу мандраж був присутній, особливо зранку перед стартом. Але поступово, коли пристрілялась – хвилювання зникло. Трохи були переживання, що це моя перша індивідуальна гонка серед жінок, саме 15 кілометрів, адже до цього бігала 12,5. Але зрозуміла – особливої різниці немає, просто береш і біжиш, не задумуєшся над відстанню.

Я вважаю, що результат назвати хорошим не можна, але і поганим його не назвеш. У принципі, якби вдалося впоратися зі стрільбою, то можна було боротися за потрапляння в залікову зону – топ-40. Прикро, що не закрилося декілька габаритів (усього чотири промахи допустила Бех, - прим. ред.) – це стосується стрільби на лежці. Відзначила для себе, що все можливо і все реально – треба бігти, влучно стріляти та все буде добре. Сподіваюсь, що надалі буде краще. Хочеться якомога швидше потрапити до залікової зони, щоб мали змогу ставити мене не лише до четвертої групи на старті, але й вище", - розповіла Катерина Бех.

 • Про впевненість після першого старту

"Старт в індивідуальній гонці додав мені впевненості. Ми також мали розмову з тренером – проаналізували гонку. Видно, що я вмію стріляти, коли можу зібратися. Цього разу були прикрі невеличкі хиби, але загальна група влучань була в центрі. Тому буду впевненішою на майбутні старти", - зазначила біатлоністка.

Читайте також: "Вірю у високі результати". Олена Підгрушна - про старт біатлонного сезону
 • Про зручність траси в Контіолахті

"До цього я ніколи у Контіолахті не була. Мені розповідали про "Контіолахтську стіну", і в певній мірі, для мене це навіть плюс, бо я люблю бігати по підйомах. Адже якщо десь є рівнина, то вона дається мені складніше, ніж робота на підйомах. Коли бігла в Контіолахті, то підйомів майже не відчувала. Найважче було на перекатах і рівнинній частини траси", - сказала Бех.

 • Про стрільбище

"Не можу назвати стрільбище в Контіолахті дуже вітряним. Звичайно, там гуляє вітерець, його можна навіть назвати підступним, бо в один момент він наче і є, а в інший його й немає. Постійно змінює свій напрямок. Тому тут необхідно бути дуже уважною та не боятися вносити корективи у стрільбу", - додала українська біатлоністка.

 • Про підготовку під керівництвом Юрая Санітри

"Звичайно, підготовка не була легкою. Деякі тренування для мене були в новинку і давалися складніше. Загалом же відзначу, що було дуже багато швидкісної роботи. Я переживала, що можу її не переварити, але як показує кардіограма з якою працює лікар – всі навантаження давалися легко. Я дуже задоволена", - резюмувала Катерина Бех.

Підсумки першого етапу Кубка світу

Календар етапу №2 Кубка світу. Контіолахті, Фінляндія

 • Четвер, 3 грудня, 14:30. Чоловіки, спринт (10 км)
 • Четвер, 3 грудня, 17:30. Жінки, спринт (7,5 км)
 • Субота, 5 грудня, 14:20. Чоловіки, гонка переслідування (12,5 км)
 • Субота, 5 грудня, 16:15. Жінки, естафета (4х6 км)
 • Неділя, 6 грудня, 13:45. Чоловіки, естафета (4х7,5 км)
 • Неділя, 6 грудня, 16:15. Жінки, гонка переслідування (10 км)

Пряма трансляція буде на Суспільному, а також на сайті Суспільне Спорт.

Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress Start