Дві українських стрічки увійшли до конкурсної програми австралійського кінофестивалю

Дві українських стрічки увійшли до конкурсної програми австралійського кінофестивалю

Дві українських стрічки увійшли до конкурсної програми австралійського кінофестивалю

Воєнна драма "Черкаси" режисера Тимура Ященка та документальний фільм "Родинна справа" режисера Валерія Балаяна змагатимуться за нагороду Veterans Film Festival. Міжнародний австралійський кінофестиваль проходить в онлайн-форматі та триватиме з 30 листопада до 31 грудня 2020 року. Про це повідомляє пресслужба Держкіно України.

Veterans Film Festival присвячений історіям, у яких показують реальні чи уявні перспективи війни та її впливу на суспільство. Фестиваль досліджує різні точки зору на воєнні конфлікти. Цьогоріч за головну нагороду фестивалю – Red Poppy Award – змагатимуться 8 повнометражних та 16 короткометражних стрічок.

"Черкаси"

В основі фільму – історія морського тральщика “Черкаси”. Це останній корабель, який упродовж трьох тижнів тримав оборону під українським прапором та намагався вийти із блокади на озері Донузлав навесні 2014-го. Після двогодинного штурму 25 березня російським військовим вдалося захопили українське судно.

У фільмі використали справжні кораблі і військову бойову авіацію. Стрічку створили за підтримки Державного агенства з питань кіно, але також продюсери фільму збирали гроші на краудфандинговій платформі.

"Родинна справа"

Документальна стрічка розповідає про три родини, чоловіки з яких кілька поколінь захищають Батьківщину. Три кіноновели розповідають про три сім’ї зі східної України – Смірнових із Сум, Козлових із Січеславщини та Фіміних з Луганщини. Режисер фільму – Валерій Балаян, сценарист – сумський письменник Євген Положій. Фільм також створено за підтримки Держкіно.

Нагадаємо, що нещодавно документальний фільм української режисерки Аліни Горлової "Цей дощ ніколи не закінчиться" отримав відзнаку на кінофестивалі Festival dei Popoli в Італії – та переміг у номінації "найкращий дебют" на фестивалі документального кіно IDFA (The International Documentary Film Festival) в Амстердамі.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше