Росія намагалась легітимізувати "ЛНР" та "ДНР" на засіданні Ради Безпеки ООН за допомогою формату Арріа. Офіційні ресурси ООН не транслюватимуть це засідання.
Про це повідомляє Українська делегація для участі у Тристоронній контактній групі.
"Засідання бойкотуватиме не лише Україна, а і США, Сполучене Королівство, Франція, ФРН, Естонія та Бельгія. Тобто всі, окрім РФ, країни-учасниці ОБСЄ, що входять сьогодні до Радбезу. Це важливий сигнал, адже ОБСЄ бере участь у переговорному процесі в рамках ТКГ", - прокоментував Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Спроба провести захід з легітимізації терористичних організацій, на думку делегації України в ТКГ, може означати:
- Особи, які відповідають в РФ за зовнішню політику, розуміють ступінь своєї відповідальності за лише часткове виконання, а, може, і зрив минулорічних домовленостей у Парижі на вищому рівні у Нормандському форматі. 09 грудня їм виповнюється рік.
- Ці особи намагаються перекласти власну провину на Україну, Францію та ФРН.
- Такі спроби провалюються раз за разом і здатні привести лише до зміцнення зв’язків між державами та міжнародними організаціями, яких намагається звинуватити РФ.
- Росія вже звинуватила Францію та Німеччину у "підіграванні" Україні.
Що відомо
- Засідання по формулі Арріа - це неформальні зустрічі, які проводять члени Ради Безпеки ООН. На ці засідання запрошуються зазвичай ті, хто не має права чи можливості брати участь в офіційних засіданнях РБ, - громадський сектор, вчені, правозахисники, представники меншин, інші недержавні суб‘єкти.
- Такий формат назван на честь венесуельського диплома Дієго Арріі, який започаткував таку практику у 1992 році.
- Якщо раніше для таких засідань потрібна була фізична присутність і таким чином доступ недержавних суб‘єктів чи просто провокаторів був обмежений, то під час пандемії COVID це робиться в форматі відеоконференції, і з’являється можливість показати по відео будь-кого.