Старі-нові депутати та порожнє крісло Кернеса: як минула остання сесія міськради VII скликання

Старі-нові депутати та порожнє крісло Кернеса: як минула остання сесія міськради VII скликання

Старі-нові депутати та порожнє крісло Кернеса: як минула остання сесія міськради VII скликання Суспільне Харків

Депутати Харківської міської ради 2 грудня востаннє зібралися на сесії у VII скликанні. Вперше за два роки на засідання прийшов експідозрюваний у держзраді Максим Мусєєв. Заявив про себе і позбавлений депутатського мандату Андрій Лесик, обраний до міськради нового, VIII скликання. Суперечки, нарікання та ностальгія на сесії без голови — огляд Суспільного.

Лесик: "У мене забрали усе"

Андрію Лесику, якого у попередні роки двічі зі скандалом виганяли з міськради, на останній сесії дозволили говорити першим. Хоча його місце з 2016 року займає інший депутат, Лесик все ще вважає себе повноважним. Незаконність позбавлення депутата мандату підтвердив Верховний Суд. Із "запізненням" у понад чотири роки.

"У мене карточки для голосування немає. У мене немає планшета, у мене забирали усе це, брати участь у голосуванні сьогодні не зможу. Але моя позиція: щоб у нашому місті поважали закон", — сказав Лесик.

Він упевнений: депутати старого скликання мали б звільнити місце новому, де Лесик буде працювати як обранець від "Опозиційної платформи — За життя!"

"Насправді уже обрані нові депутати VIII скликання. Було б логічно, щоб на сьогоднішній сесії були присутні депутати саме VIII скликання. Навіть у наших посвідченнях, депутатів VII скликання написано, що вони дійсні до листопада 2020 року", — сказав він.

Тож і бюджет, і порядок роботи міськради, на переконання Лесика, повинні розглядати новообрані депутати.

Черняк: "Є питання юридичне і моральне"

За розгляд усіх питань вже у новому складі виступав і переобраний депутатом Ігор Черняк. Під час обговорення проєкту бюджету він вказував на юридичний та моральний аспекти.

"Це є проєкт бюджету Харківської міської територіальної громади. Ми з вами є депутатами Харківської міської ради, яка обиралася ще за тим старим законом... І тут виникає питання: наскільки законно взагалі нам з вами ухвалювати бюджет для тієї громади, інтереси якої ми за законом не представляємо?" — сказав Черняк.

Депутат заперечував проти внесення змін до регламенту.

"Ми не вносили ці зміни завчасно, коли збиралися до цього. Ми не вносили ці зміни до виборів. Ми чомусь уже після того, як були проведені вибори, після того, як були підведені результати, починаємо вигадувати, змінюємо правила роботи для міськради нового скликання. Це, по-перше, трошки схоже на маніпуляцію", — висловився Черняк, закликаючи не підтримувати ані бюджет, ані зміни до регламенту у запропонованій редакції.

Читайте також: Головуючий — що це за звір такий? Як розглядали зміни до регламенту Харківської міськради

Терехов: "Архіважливість" і "недосконалість" бюджету

Підтримати "стабільність" закликав депутатів перший заступник міського голови Ігор Терехов. Він виступав з трибуни сесійної зали — рідкісний момент VII скликання.

"Ми сьогодні з вами приймаємо архіважливий документ — бюджет наступного року. Ми з вами люди, які наділені певними повноваженнями, певною владою і за нами стоїть ціле місто Харків. І нам сьогодні необхідно працювати, жити, розвивати наше місто. Тому прийняття бюджету сьогодні — перш за все, забезпечить розвиток і надасть стабільність життєдіяльності міста Харкова. І кожен з вас це добре розуміє", — зазначив Терехов.

Бюджет, за словами першого заступника мера, "звісно, недосконалий".

"Але у світі немає нічого досконалого", — сказав Терехов.

Мусєєв: "Нас блокували, травили, підпалювали"

Максим Мусєєв дякував колегам "за плідну роботу". Сам він у сесійній залі не працював близько двох років — поїхав з країни після оголошення підозри у державній зраді, яку восени остаточно скасував суд.

"Скликання, що завершується, для кожного з нас було непростим. Нас у цій залі блокували, травили газом, підпалювали, били на вулицях, але ми вистояли заради того, щоб працювати на благо міста, на благо нашої країни", — висловився депутат.

"І звичайно, окрема вдячність нашому меру, міцного йому здоров’я Геннадію Адольфовичу Кернесу", — сказав Мусєєв.

Ракич: "Прошу не стати кнопками"

Депутат від "Самопомочі" Іван Ракич дав настанови новим обранцям.

"Майбутнім депутатам бажаю зробити так, щоб на вулиці Селянській люди відчули, що пішло звернення до Кабінету міністрів; на вулиці Кутаїській з’явилося асфальтобетонне покриття. На багатьох вулицях міста перестали бути написи, в яких біль наших дітей", — сказав Ракич, не пояснивши, про які написи йдеться.

"Я дуже прошу майбутніх депутатів не стати кнопками у цій залі, виконувати доручення і вимоги своїх виборців. Я прошу кожного депутата майбутнього VIII скликання розуміти і не використовувати термінів, які я чув у цій залі дуже багато разів, і яким я жодного разу не скористався", — додав він.

Читайте також: "Будете заважати, видалимо вас, як зуб", — Кернес про будівництво дороги у Харкові

За п'ять років роботи Харківська міська рада провела 38 пленарних засідань. Депутати розглянули понад 2000 питань, підрахував секретар міськради Олександр Новак.

У новому складі міськрада збереться після реєстрації усіх депутатів. Члени міської ТВК затвердили результати виборів з третьої спроби і оприлюднили список депутатів 27 листопада.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди