У Центрі громадського здоров'я МОЗ порадили українцям рухатися щогодини і робити принаймні 2-хвилинні перерви в сидінні, щоб пройтися чи розім'ятися.
"Дуже часто під фізичною активністю ми уявляємо обов’язково похід в спортзал чи професійні заняття спортом вдома. І відмовляємося, навіть не почавши. Натомість просто піднятися і пройтися за чаєм або трішки понахилятися чи поприсідати — вже легка фізична активність", — йдеться в повідомленні ЦГЗ у Facebook.
Згідно з ним, при активності людини 16 годин на добу можна отримати щонайменше 32 хвилини легких фізичних навантажень на день, а 5-хвилинні перерви в русі щогодини допомагають витратити тисячу додаткових калорій на тиждень.
"Регулярні фізичні навантаження можуть знизити високий артеріальний тиск, допомагають контролювати вагу та зменшують ризик серцевих захворювань, інсульту, діабету 2 типу та різних видів раку — все, що робить нас більш вразливими до COVID-19", — пояснили у відомстві.
У ЦГЗ додали, що регулярне виконання прав допоможе знизити рівень стресу, загострити пам'ять і концентрацію, а також покращити самооцінку.
Що відомо
- Міністерство охорони здоров'я спільно із Всесвітньою організацією охорони здоров'я запустило флешмоб про здорові звички, за яким щодня на сторінці Центру громадського здоров'я у Facebook публікуватиметься по одній простій пораді для збереження здоров'я.
- Вже 25 листопада була опублікована перша порада, якою пропонувалося "прямо зараз встати й піти випити склянку простої води".
- У Центрі громадського здоров'я порадили українцям відмовитися від телефону чи будь-яких екранних пристроїв принаймні за годину до сну через шкоду для відпочинку і пояснили, як це зробити.
Читайте також
Як уберегтися від втоми. Пояснює Центр громадського здоров'я