У світі налічується 40 мільйонів жертв сучасного рабства — ООН

У світі налічується 40 мільйонів жертв сучасного рабства — ООН

У світі налічується 40 мільйонів жертв сучасного рабства — ООН
Ілюстративне фото: pixabay

Організація Об'єднаних Націй заявляє, що нині у світі налічується близько 40 мільйонів жертв різних форм сучасного рабства.

Такими є дані Міжнародної організації праці, яка є спеціалізованою установою ООН.

"Хоча в законодавствах країн не закріплено чітке поняття рабства, цей термін використовується для опису таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, продаж наречених, передача у спадщину вдів і насильницьке вербування дітей для їх використання в збройних конфліктах", — пояснили в Організації.

При цьому жертвами сучасних работоргівців стають у результаті погроз, насильства, примусу, омани та/або зловживання владою. Крім того, один з десяти дітей у світі змушений працювати, що в цілому становить 150 мільйонів дітей, зайнятих дитячою працею.

ООН оприлюднила статистику до Міжнародного дня боротьби з рабством, який відзначається 2 грудня і пов'язаний з датою прийняття Генеральною Асамблеєю Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами у 1949 році. Метою цього Дня є викорінення сучасних форм рабства.

Форми сучасного рабства

В ООН пояснили, що рабство протягом століть видозмінювалася і виявлялося по-різному. Якщо деякі старі традиційні форми рабства досі присутні у своєму первісному вигляді, то деякі інші набули нових форм. Органи ООН з прав людини документально підтверджують наявність старих форм рабства, які закладені в традиційних віруваннях і звичаях. Такі форми рабства є результатом багаторічної дискримінації щодо найбільш уразливих груп суспільства, зокрема представників нижчих каст, племінних меншин і корінних народів.

Поряд з традиційними формами примусової праці, такими як кріпосна праця і боргова кабала, нині існують такі сфери, які використовують сучасні форми примусової праці, що зачіпають, зокрема, трудових мігрантів:

  • підневільна праця домашньої прислуги;
  • робота в будівельному секторі;
  • харчова промисловість;
  • сфера шиття одягу;
  • сільськогосподарський сектор.

Крім того, залишається актуальною проблема торгівлі людьми, яка може виявлятися у вербуванні, перевезенні, передачі, приховуванні, примусі, омані, шахрайстві або одержанні осіб шляхом погроз або сили. Експлуатація може включати проституцію, примусову працю, поневолення або вилучення органів.

Що відомо

  • ООН заявила, що понад третина всіх жінок планети щонайменше раз за життя зазнавали насильства, зокрема сексуального.

Читайте також

У США на День незалежності повалили пам'ятник темношкірому борцю проти рабства

На початок