Власники двох зруйнованих будинків під час обстрілів у Авдіївці отримають грошову компенсацію у розмірі 300 тисяч гривень. Гроші повинні перерахувати до кінця 2020 року.
Зруйнований дах родина Мандур ремонтувала власними силами. Документи до військово-цивільної адміністрації на отримання компенсації не подавали.
«Перший рік вікно вибили, так я глиною заложила – цегла та глина. Другий рік вибили над дверима й стеля», - розповідає власниця зруйнованого будинку Ольга Мандур.
Снаряди падали на подвір’я будинку родини Мандур в 15-му та 16-му роках. Власниця з родиною більше як рік жила із пошкодженим дахом.
Від будинку частково залишилися стіни, поблизу купа цегли. Напередодні його обстежила комісія.
У серпні 2014-го будинок розбило прямим попаданням снаряда. Тоді ж загинув і чоловік Алли.
Власниця має отримати 300 тисяч гривень компенсації за зруйнований будинок. Її кандидатуру схвалила комісія, розповідає заступник голови Авдіївської військово-цивільної адміністрації Євген Удовенко.
«Це вже розглядає обласна комісія, щодо компенсації, але ми вказуємо стан будинків. Обласною комісією вже вирішено надати компенсацію двом заявникам, зараз ми виготовляємо повний пакет документів – на сьогодні ще два і завтра на підході третій. Тобто вже буде п’ять на розгляд комісії», - каже Удовенко.
Заявки на отримання компенсацій подали 42 жителі Авдіївки, загалом у місті зруйновано більш ніж півтори тисячі будинків.
«Компенсація дається за зруйноване житло, якщо житло не підлягає відновленню, або воно не відновлювалося частково, або повністю. Це зруйновані стіни, або дах», - додає заступник голови Авдіївської військово-цивільної адміністрації.
За власні гроші відбудував зруйнований будинок житель Семенівки Ілля Лазаренко. Поблизу його оселі у 2014-му облаштували свій блок-пост бойовики. Тоді чоловік разом з вагітною дружиною звідси поїхали, місяць жили в Слов’янську.
«Озброєні люди прийшли, відкрили двері. Я вийшов, вони кажуть: "Залишаємо приміщення". Вони зайняли, почали готувати вогневі точки. Я коли йшов все було видно», - розповів Лазаренко.
Зруйновані стіни, дах та завали. Таким свій будинок побачив Ілля, повернувшись за місяць, після звільнення Слов’янська та Семенівки від окупантів влітку 2014-го.
«Судилися за компенсацію, програли суд. Відповідь від Міністерства оборони України, вони сказали, що тут військові дії не вели — офіційна їхня відповідь. По-друге, немає механізму компенсації», - каже власник будинку.
Механізм грошової компенсації, за зруйновані обстрілами будинки, затвердили цьогоріч у вересні. На компенсацію в державному бюджеті передбачено 20 мільйонів гривень. Як розповів Євген Удовенко, в адміністрації продовжують приймати документи жителів Авдіївки.