Від COVID-19 помер керівник симфонічного оркестру Херсонського державного університету

Від COVID-19 помер керівник симфонічного оркестру Херсонського державного університету

Від COVID-19 помер керівник симфонічного оркестру Херсонського державного університету

1 грудня у віці 74 років від ускладнень, спричинених COVID-19 помер Святослав Марцинковський, професор кафедри музичного мистецтва, художній керівник та головний диригент симфонічного оркестру ХДУ, відмінник освіти України, заслужений працівник культури України, почесний професор ХДУ, почесний професор Гамбурзької музичної академії.

Як повідомляється на сторінці Херсонського державного університету у Facebook, Святослав Леонтійович народився у с. Хрінники Млинівського району Рівненської області. 1970 року закінчив із відзнакою музично-педагогічний факультет Рівненського державного педагогічного інституту. З 1973 по 1999 рр. працював викладачем, старшим викладачем, доцентом кафедри народних інструментів Рівненського державного інституту культури, був деканом факультету музичної творчості, завідувачем кафедри народних інструментів. З вересня 2000 року Марцинковський С.Л. працював у Херсонському державному університеті професором, завідувачем кафедри інструментального виконавства.

Творча діяльність Святослава Марцинковського пов'язана з організацією та концертною діяльністю симфонічного оркестру Херсонського державного університету, де він був художнім керівником та головним диригентом.

"Людина-легенда, потужна і надзвичайно творча особистість. Святослав Леонтійович стояв у витоків кафедри музичного мистецтва і до останнього був головним генератором нових творчих ідей і проєктів. Більше двадцяти років тому маестро переїхав до Херсона на запрошення керівництва вишу і з того часу його серце і душа оселилися тут, у стінах ХДУ. Причому, у буквальному сенсі. Він не шкодував ані сил, ані знань та натхнення для роботи із творчою молоддю, для популяризації і збереження престижу високого професійного мистецтва. Чесно кажучи, мені навіть важко пригадати зараз якусь іншу творчу постать, яка б доклала до розвитку культури і духовності нашого південного краю більше зусиль, ніж це робив протягом цих десятиліть Святослав Леонтійович Марцинковський. Підступний Ковід обірвав життя маестро, наче струну, на злеті. У листопаді Святославу Леонтійовичу виповнилося 74 роки, але він, як завжди, був буквально переповнений новими ідеями та задумами. І неодмінно втілив би їх у життя, бо у ньому якось дивним чином поєднувалися такі не надто притаманні творчим людям цілеспрямованість і дисципліна", - так прокоментував трагічну подію ректор ХДУ Олександр Співаковський.

Керівниця Українського культурного центру ХДУ, заслужена діячка мистецтв Украни Світлана Думинська розповіла у коментарі Суспільному, що багато років знала Святослава Леонтійовича:

"Це така велика втрата, він просто жив душею зі своїм оркестром, так плекав і любив. Я знаю, як він ось готувався до відзначення 20-річчя оркестру і програма вже зібрана. Тиждень тому буквально бачились у коридорі з ним, говорили, думали, як будемо вітати зі святами. Для Херсонщини – це дуже важка трата, це людина-митець з великої літери, він був таким лідером і з ним було так затишно всім".

Редакція Суспільного висловлює глибоке співчуття рідним та близьким Святослава Леонтійовича.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше