"КіноКульт Фест" оголосив переможців

"КіноКульт Фест" оголосив переможців

"КіноКульт Фест" оголосив переможців Original

У понеділок, 30 листопада, завершився третій ":КіноКульт Фест", що пройшов цьогоріч в онлайн-форматі. За результатами голосування глядачів дві короткометражки отримали найбільшу кількість балів: "Кегельбан" режисера Ахмеді Ернес-Сарихаліла та "2014" режисерок Мирослави Трофимчук та Ганни Гладкої. 

"Особисто для мене дуже важливо, що переможцями за підсумками глядацького голосування стали фільми, які дуже по-різному висвітлюють ту саму наріжну тематику понівечених російською агресією територій України, Криму та Сходу. Знаково також, що перемога "2014" збіглась із прокатними датами найважливішого документального фільму року – "Земля блакитна, ніби апельсин" Ірини Цілик, в якому режисерки Мирослава Трофимчук та Ганна Гладка є героїнями. Ця синергія вкотре ілюструє значення молодого українського кіна, до якого прагне привернути додаткову увагу фестиваль ":КіноКульт"", — розказав виконавчий продюсер телеканалу UA: КУЛЬТУРА Лук’ян Галкін.

Фільм "Кегельбан" розповідає про одруженого чоловіка, який ночами працює в кегельбані, а після роботи розклеює листівки кримськотатарською мовою. Однієї ночі він отримує телефонні дзвінки з невідомого номера. Тиск на нього посилюється. Ворогами виявляються люди із оточення, в якому він живе.

"КіноКульт Фест" оголосив фільми-переможців глядацьких симпатій

Кадр з фільму "Кегельбан"

Фільм "2014" показує Красногорівку – маленьке містечко поблизу Донецька, яке регулярно обстрілюють. Уже сьомий рік, як жителі Східної України забули, що таке спокійне і мирне життя. Воєнні дії не припиняються, і звуки обстрілів диктують свої правила. Кожен, хто перебуває тут, пережив свою трагедію, як і сім'я, яка про неї розповіла.

Зазначимо, що на сайті :КіноКульт глядачі могли проголосувати за найкращий фільм. У програмі фестивалю було 16 українських короткометражних фільмів конкурсної програми та два фільми-переможці за результатами глядацького голосування 2019 року.

Нагадаємо, фестиваль культового кіно :КіноКульт уперше пройшов в онлайн-форматі та вдруге поспіль за результатами глядацького голосування нагороджує відзнаками українських режисерів.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше