Суд не задовільнив позов щодо визнання результатів виборів у Бердянську недійсними

Суд не задовільнив позов щодо визнання результатів виборів у Бердянську недійсними

Суд не задовільнив позов щодо визнання результатів виборів у Бердянську недійсними
Фото: Суспільне Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд не задовільнив позов кандидата на посаду міського голови Бердянська Олександра Свідло щодо визнання результатів виборів 25 жовтня та 22 листопада недійсними.

Відповідне рішення інстанції опублікували на сайті реєстру. Відповідачем у позові виступала Бердянська ТВК, а заінтересованою особою вказана голова комісії Зубицька Л.М., третьою особою - кандидат у мери Бердянська Валерій Баранов.

Олександр Свідло звернувся до суду, щоб:

  • визнати протиправним та скасувати протокол Бердянської ТВК "Про результати голосування з виборів Бердянського міського голови в єдиному одномандатному виборчому окрузі";
  • визнати протиправною та скасувати постанову Бердянської ТВК №139 "Про визнання обраним Бердянським міським головою Бердянського району Запорізької області";
  • визнати вибори Бердянського міського голови такими, що не відбулися;
  • зобов`язати Бердянську ТВК повторно провести місцеві вибори.

Суд розглянув справу та виніс рішення на користь Бердянської ТВК. Представники територіальної виборчої комісії відмовились коментувати розгляд справи журналістам Суспільного. Спочатку у відомстві заявили, що чекають на апеляцію, а потім повідомили, що позивач судиться з Валерієм Барановим, а не з Бердянською міською ТВК.

Нагадаємо, 22 листопада у Бердянську відбувся другий тур виборів міського голови. За результатами голосування Валерій Баранов отримав 17 282 голоси виборців. Його опонент Олександр Свідло 16 327 (47,22 %). Недійсними є 964 (2,8 %) бюлетені.

Що відомо

  • перший тур виборів відбувся у Бердянську 25 жовтня. У ньому з результатом 34,7% і 30, 15% відповідно опонентів випередили кандидат від партії "Опозиційна платформа – За життя" Олександр Свідло та кандидат від партії "За майбутнє" Валерій Баранов.
  • Активність виборців у Бердянську була найвищою з-поміж 11-ти міст України, де відбулися повторні вибори міських голів. Загалом, у списку виборців були 88 164 жителі Бердянська, з них 34 591 отримав бюлетень та проголосував у другому турі виборів.
На початок