Микола Леонтович вперше почув "Щедрик" у селі на Хмельниччині

Микола Леонтович вперше почув "Щедрик" у селі на Хмельниччині

Микола Леонтович вперше почув "Щедрик" у селі на Хмельниччині undefined

"Щедрика" в обробці Миколи Леонтовича в Підлісцях Ізяславського району заспівав Рівненський камерний хор "Воскресіння" - лауреат Всеукраїнських та міжнародних пісенних конкурсів. Щедрика та колядки співаки виконали в місцевому православному храмі. Куди зійшлися жителі з усіх 60-ти дворів села.

Із уст співаків Рівненського камерного хору "Воскресіння" йде пара: на вулиці плюс 4, в Петропавлівському храмі - плюс 2. Солістка хору Алла Дейнека каже: до екстремальних умов артистам не звикати.

"І не тільки в таких, і на морозі співали".

Хор виконує українські колядки, далі співає Щедрика Миколи Леонтовича.

"Щедрика всі хори хочуть заспівати, і кожен мріє найкраще заспівати", - зізнається художній керівник Рівненського камерного хору "Воскресіння" Олександр Одинець.

Хор у Підлісці запросив настоятель храму отець Павло. Співаки прийняли пропозицію, бо, за легендою, саме в Підлісцях Микола Леонтович вперше почув цю народну щедрівку в гостях у свого тестя, священика Ферапонта, і почав працювати над обробкою народного твору.

"Перший раз в цьому селі, і для нас це велика честь. Це трохи сенсація, і любий хор хотів би бути на нашому місці", - каже художній керівник Рівненського камерного хору "Воскресіння" Олександр Одинець.

"Саме в цьому селі Леонтович вперше почув Щедрика 1901-2 роки. В 1901 році Леонтович познайомився з своєю дружиною, а вже через рік 22 березня 1902 року він з нею одружився тут і, можливо, почув тут народний варіант Щедрика, який не зберігся. Пройшли 2 війни, багато часу минуло, для декого історія Щедрика буда непотрібною", - розповідає краєзнавець Віктор Кучерук.

Над Щедриком Микола Леонтович працював близько 20-ти років та створив кілька варіантів народної щедрівки. Солістка хору Алла Дейнека вважає Щедрика бездоганним та досконалим музичним твором.

"Досконала і може зачепити будь-яку душу".

Дружина Миколи Леонтовича-Клавдія Жолткевич-була дочкою священика. На сільському цвинтарі досі є залишки надгробків її родичів, говорить Щуровецький сільський голова Олександр Васильчук.

"Це камінь лежить матері Клавдії Жолткевич і тітки – сестри матері-Таїсії Островської, дочки священика, яка померла рано, в 14 років".

Де саме мешкала родина Жолткевичів, краєзнавці сперечаються. Одна кажуть-у половині цієї церковно-приходської школи, місцеві жителі вказують на іншу місцину.

Батько Клавдії Ферапонт у теперішньому храмі, збудованому сто років тому, не служив. Тоді в Підлісцях була інша церква, збудована в 1791-му році.

СВІТЛАНА ПОРОБОК, кореспондентка. Старовинна дерев'яна церква була тут, за селом. Вона згоріла. Саме в ній вінчалися Леонтович та Клавдія Жолткевич

"Храм будується не один рік. Можливо, батько і почав його будувати. Добрі справи пам'ятаються в віках. Він був добрим, хорошим, розумним", - каже протоїєрей Павло Фурманець.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди