ЦВК достроково припинила повноваження всього складу Овруцької міської ТВК Житомирщини

ЦВК достроково припинила повноваження всього складу Овруцької міської ТВК Житомирщини

ЦВК достроково припинила повноваження всього складу Овруцької міської ТВК Житомирщини Суспільне

30 листопада Центральна виборча комісія достроково припинила повноваження всього складу Овруцької міської територіальної виборчої комісії. Після сформування її нового складу ЦВК зобов'язала ТВК здійснити дії щодо встановлення результатів виборів Овруцького міського голови, врахувавши рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 5 та 20 листопада.

Про це йдеться на сайті Центральної виборчої комісії.

Повноваження всього складу Овруцької міської ТВК достроково припинені через систематичні порушення Конституції України, Виборчого кодексу України та законів України.

Зокрема, ТВК було зобов’язано провести повторний підрахунок голосів з виборів депутатів Овруцької міської ради та Овруцького міського голови (рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 5 листопада 2020 року). ТВК провела повторний підрахунок голосів виборців на 25 виборчих дільницях. Проте, як зазначено в постанові Сьомого апеляційного адміністративного суду від 28 листопада 2020 року, вказана ТВК повинна була здійснити повторний підрахунок голосів виборців на всіх дільницях виборчого округу, а не на окремих. А також – не брати до уваги результати підрахунку голосів виборців, які були встановлені неповноважним складом зазначеної виборчої комісії, йдеться в повідомленні.

Окрім того, в окремій ухвалі Житомирського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2020 року вказано на порушення виборчою комісією під час повторного підрахунку голосів виборців вимог Виборчого кодексу та відповідного Порядку, затвердженого постановою ЦВК від 15 жовтня 2020 року № 386.

Відтак Комісія, встановивши порушення, достроково припинила повноваження всього складу ТВК.

Останню зобов'язали після сформування нового складу невідкладно здійснити дії щодо встановлення результатів виборів Овруцького міського голови з врахуванням рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 5 листопада 2020 року та з недопущенням порушень законодавства про вибори, встановлених в окремій ухвалі Житомирського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2020 року.

Нагадаємо, що ЦВК оприлюднила результати виборів голови Овруцької міської громади Житомирщини 19 листопада.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди