У Запоріжжі суд відмовив громадянинові Мексики у вивезенні дитини за кордон

У Запоріжжі суд відмовив громадянинові Мексики у вивезенні дитини за кордон

У Запоріжжі суд відмовив громадянинові Мексики у вивезенні дитини за кордон undefined

У задоволенні позову громадянина Мексики Карлоса Едуарда Сото Тревіно – відмовити. Таким було рішення Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя, ухвалене 10 січня у цивільній справі щодо повернення дівчинки, віком 1 рік 11 місяців, до Мексиканських Сполучених Штатів.

У Запоріжжі суд відмовив громадянинові Мексики у вивезенні дитини за кордонundefined

В останній день засідання суду у справі повернення дитини до Мексики розглядали письмові матеріали та відбувалися дебати обох сторін. На початку засідання позивач Карлос Тревіно наполягав на закритому засіданні суду, без присутності представників засобів масової інформації. Але суддя Катерина Гашук позивачу заперечила. Під час дебатів чоловік наполягав на поверненні дитини до Мексики, де подружжя проживало з моменту створення родини, пропонував колишній дружині (Яні Чистяковій) переїхати до Мексики разом із дитиною, гарантував гідне місце роботи та проживання. Яна Чистякова висловила недовіру колишньому чоловікові, який, за її словами, не піклувався про дитину.

У Запоріжжі суд відмовив громадянинові Мексики у вивезенні дитини за кордонundefined

Нагадаємо, запоріжанка Яна Чистякова познайомилася з Карлосом Едуардо Сото Тревіно через шлюбну агенцію. Старший за неї на 20 років чоловік сподобався жінці, обіцяв відкрити для неї у Мехіко приватний бізнес. Забравши дитину від першого шлюбу з собою, Яна виїхала до Мексики. Там вони з Карлосом одружилися, народилася спільна дитина. Коли стосунки погіршилися й подружжя розлучилося, чоловік звернувся до Міністерства юстиції Мексики з вимогою видати йому маленьку доньку, яку, нібито, незаконно вивезли до України. Апелював до Гаазької конвенції від 1980 року з питань протидії викрадення дитини. Запорізький підрозділ українського Міністерства юстиції спочатку запропонував Яні Чистяковій добровільно передати доньку до іншої країни, потім наполягав на цьому через суд. 10 січня Орджонікідзевський районний суд поставив крапку у цій справі.

«У задоволенні позову Головного територіального управління юстиції в Запорізькій області в інтересах Сото Тревіно Карлоса Едуарда до Чисяткової Яни Ігорівни, третя особа – відділ опіки та піклування райадміністрації по Хортицькому району Запорізької міської ради - про забезпечення повернення дитини до Мексиканських Сполучених Штатів відмовити», - оголосила вирок суддя Орджонікідзевського районного суду Катерина Гашук.

суддя Орджонікідзевського районного суду Катерина Гашукundefined

суддя Орджонікідзевського районного суду Катерина Гашук

«Країна Україна цим рішенням довела, що кожна дитина, незалежно від її статі, раси, політичних поглядів може бути захищеною в Україні. Це рішення є дуже важливим для нашої країни, не зважаючи на ставлення Головного територіального управління Міністерства юстиції до цієї проблеми. На мій особистий погляд, ГТУЮ припустилося помилки при розгляді заяви іноземного громадянина. Тому що, за законодавством, як міжнародним, так і українським, при отриманні такої заяви про повернення дитини обов’язковою умовою є перевірка фактів та обгрунтування такої заяви. Ця помилка виправлена у цьому судовому процесі під час розгляду цієї справи», - наголошує адвокатка Яни Чистякової Інга Железняк.

адвокатка Яни Чистякової Інга Железнякundefined

адвокатка Яни Чистякової Інга Железняк

«Мені дуже важко коментувати, я дуже вдячна нашому українському правосуддю за чесність та справедливість. Дуже вдячна за те, що моя грудна дитина залишиться зі мною в Україні. Звісно, батько має право бачитися з донькою, ніхто не перешкоджає, не забороняє. Це його право – піклуватися, спілкуватися з донечкою. Я задоволена. Дякую українському правосуддю», - каже відповідачка Яна Чистякова.

відповідачка Яна Чистяковаundefined

відповідачка Яна Чистякова

Представниця Міністерства юстиції у Запорізькій області відмовилася від коментарів журналістам Суспільного. Рішення Орджонікідзевського районного суду може бути оскаржене в обласному Апеляційному суді протягом 30 днів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди