Адміністрація Інгульського району Миколаєва не співпрацюватиме із ТОВ "Ніка-Дорбуд", - Ю. Гранатуров

Адміністрація Інгульського району Миколаєва не співпрацюватиме із ТОВ "Ніка-Дорбуд", - Ю. Гранатуров

Адміністрація Інгульського району Миколаєва не співпрацюватиме із ТОВ "Ніка-Дорбуд", - Ю. Гранатуров Оригінальна

Менше ніж за місяць після закінчення ремонту внутрішньоквартальних проїздів за адресою проспект Центральний, 261, 263 та 265 асфальт у дворі почав руйнуватися. Чи виконуватиме фірма-підрядник ремонт - дізнавались кореспонденти Суспільного.

Тетяна Базик живе у цьому дворі. Жінка говорить: "Для чотирьох місяців неякісної роботи два мільйони гривень – забагато. При вході ось там дорога жахлива. Якщо буде ожеледь, ми не знаємо, як будемо заходити у свій двір. Все літо доводилось ходити по камінчиках, дуже незручно було".

Житель Миколаєва Володимир Полієнко говорить, що через неякісно виконані роботи, місцеві мешканці примусили фірму-підрядника переробити два тротуари. - Тут золотий асфальт має бути за ці гроші, а не такий. Як вони, приїжджає машина з асфальтом, це на моїх очах, асфальт остигає, потім вони його вкладають, тому що іншої техніки немає, асфальтоукладач десь працює, немає його, катка немає.

Директор ТОВ "Ніка-Дорбуд" Тарас Ткаченко каже: "Прийде літо, він трохи розігріється, верхні шорсткості просто зійдуть, так як додавали більше відсівів спеціально. Укладали на попередній шар, тому що вкладали частинами".

Роботи закінчили на початку грудня. Стики між ділянками асфальту залиті смолою, в новому покритті вже є дірки, а асфальт кришиться. Під новим асфальтом опинилась частина люків. У кошторисі не передбачено ремонт асфальту в арці, виконавці на власний розсуд зняли покриття та поклали інше.

Житель Миколаєва Василь Базик каже: "Двір був убитий повністю. За те, що зробили – спасибі. Вирівняли. Але ж треба було продумано робити, рівень не вирівняно, калюжа там утворилася".

Жителька Миколаєва Тетяна Базик говорить: "Вони намагалися прорити тут канаву якусь, але вона нічого не дає. Цей уклін - це небезпечно, як ожеледь, то багато буде травм".

- Адміністрацією Інгульського району замовлявся ремонт 3 280 квадратних метрів, натомість покладено чотири тисячі квадратних метрів асфальту, за ініціативою підрядника, - говорить директор ТОВ "Ніка-Дорбуд" Тарас Ткаченко. - Там уклали три шари асфальту. Вище нижньої точки – нульової позначки, самого проспекту Центрального, самої вулиці. У нас із виконання з кошторисних робіт за дефектним актом, так як ми заходили на тендер 10 сантиметрів щебеню, я двір засипав по пів метри щебеню, деякі місця. Вода відведена, виведено все в нулі. У мене цього взагалі в проєкті немає.

Наприкінці грудня 2019 року технагляд підписав акт виконаних робіт після здійснення замірів фізично виконаних робіт. Виконавець технічного нагляду Віталій Штангей говорить: - Коли ми виїжджали, перед підписанням акту виконаних робіт, вода стояла. Підрядник, скажемо так, що ви зайшли, виконали роботи, будьте добрі, випустіть воду, навіщо ви виконали в такому обсязі і завищили покриття. Підрядник власними силами вирізав, шворіз називається технічний засіб, вирізав між домами ще жолоб, щоб випустити воду.

- Подальша перевірка показала, що недолік усунули, - говорить Віталій Штангей. - Після цього був виїзд на об’єкт і зафіксовано: води там не було. Це саме були такі похмурі дні, коли в Миколаєві була дощова погода.

Заступник голови адміністрації Інгульського району Ігор Волков говорить, що після роботи підрядника "Ніка-Дорбуд" на об’єкті співпрацю із ними припинили: "Ми з ними розірвали договори ще по чотирьох об’єктах, тому що зрозуміли, що вони не впораються з цією роботою. Але, хочу зауважити, що в договорі передбачено гарантійні терміни, даний об’єкт - це поточний ремонт. Гарантійний строк - три роки. Якщо десь була порушена технологія, якесь вкладання протягом цього терміну зруйнується, то вони відремонтують це за власний рахунок. Або добровільно, або примусово через суд, тому що це прописано в договірних стосунках".

Про гарантійний термін говорить і директор підрядної організації Тарас Ткаченко: "Зайшла організація, виконує роботу протягом п’яти років. Якщо щось станеться - трісне, лопне, з’явиться якась корозія, або ще щось, так як у нас водовідведення немає, у нас не капітальний ремонт, тому є свої моменти також, дірки і ще щось, такого взагалі бути не може".

- Гарантійний ремонт, дійсно, обов’язок підрядника, але поширюється він тільки на ті обсяги робіт, які включені до акту виконаних робіт, які оплачені, - говорить представник технагляду Віталій Штангей. - Ті обсяги робіт, які підрядник виконав за власний кошт, вони під гарантійний термін не підпадають.

За виконані роботи фірма-підрядник ТОВ "Ніко-Дорбуд" отримала один мільйон дев’ятсот двадцять тисяч гривень. Роботи тривали чотири місяці. Підрядник виконав ремонт ще одного внутрішньоквартального проїзду на замовлення адміністрації Інгульського району - на вулиці Троїцькій, 220. Голова ОСББ "Троїцький комплекс" В’ячеслав Гончаренко каже: "Був момент, коли була погода мокра, був дощ, вони намагалися укласти, але як довго простоїть це асфальтне покриття - я не знаю. Строки дуже великі, вони почали виконувати ремонтні роботи із зривання верхнього слою асфальту, закінчили укладанням. Два - три місяці. По рівності я задоволений".

Адміністрація Інгульського району більше не співпрацюватиме із ТОВ "Ніка-Дорбуд", - говорить голова адміністрації Юрій Гранатуров. - Крім того, що вони виправлять свій брак, якщо він підтвердиться документально, ми їх більше ніколи не побачимо. Я не знаю як юридично від них позбутись, але це організація, таких організацій взагалі не має бути.

Авторка - Валентина Гурова, операторка - Юлія Філімон.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди