У пісенному конкурсі "Дитяче Євробачення-2020", який відбувся у Польщі, перемогу здобула одинадцятирічна виконавиця з Франції Валентина Тронель з піснею "J'imagine". Представник від України Олександр Балабанов посів 7 місце.
Як зазначено на сайті Євробачення, за результатами голосування журі і глядачів пісня Тронель "J'imagine" отримала рекордні 200 балів.
Виконавиця з Казахстану Каракат Башанова посіла друге місце зі 152 голосами.
На третьому місці опинилася представниця Іспанії Солеа зі 133 балами.
Представник України Олександр Балабанов посів сьоме місце з піснею "Відкривай". Він отримав 106 балів (54 від глядачів і 52 від суддів).
Вперше "Дитяче Євробачення" проходило дистанційно через пандемію коронавірусу, цьогорічний конкурс відбувся у форматі телемосту. Зокрема на сцені троє ведучих вели фінальний концерт, утім всі виступи учасників транслювалися у записі.
Після показу виступів усіх 12 виконавців, глядачі ще раз мали змогу упродовж п'ятнадцяти хвилин проголосувати в онлайн-режимі за своїх фаворитів. Після цього бали від професійного журі й нараховані в результаті онлайн-голосування було об'єднано і названо переможця конкурсу.
Як все відбувалося
Учасник від України Олександр Балабанов під час прямого ефіру перебував у студії Суспільного в Києві. За півтори години до початку конкурсу 14-річний Олександр Балабанов приїхав до телецентру Олівець.

Олександр Балабанов заявив, що буде хвилюватися під час підрахунку голосів
У гримерці сказав — поки що не хвилюється, але під час підрахунку голосів, певно, буде нервувати: "Мені якось не те, що все одно, але це не найголовніше. Першим хотілося б бути, але я не засмучуся, якщо буду не першим і не другим і не третім".

Олександр Балабанов дивився виступи усіх конкурсантів
Після підготовки Олександр разом із групою підтримки пішов у студію, де впродовж всього конкурсу був на прямому зв'язку із Варшавою.
Записувати конкурсну пісню "Відкривай" Олександр Балабанов разом із командою з Суспільного їздив до Варшави. Також у студії суспільного мовника Польщі це робили конкурсанти з Мальти та Сербії. Решта учасників записували свої виступи вдома.
"Те, що організаторам вдалося зберегти формат - це дуже важливо, тому що такий конкурс він дійсно об'єднує, він об'єднує країни, він дає оптимізм, він дає відчуття надії дітям, він дає можливість творчості дитячої, все-таки - жити і показувати дітям, що вони підготували. Нехай зі своїх студій", — заявила голова делегації України на "Дитячому Євробаченні" Оксана Скибінська.
Яка країна прийматиме конкурс у 2021 році, залишається сюрпризом. Якщо в дорослому "Євробаченні" переможець везе конкурс у свою країну, то на дитячому це правило не працює. Зазвичай Європейська спілка мовників оголошує країну, де відбудеться "Дитяче Євробачення", у травні наступного року під час дорослого пісенного конкурсу.
Що відомо
- Пісенний конкурс "Дитяче Євробачення" вперше провели у 2003 році. Відтоді в ньому взяли участь загалом 39 країн.
- За 14 років участі в конкурсі Україна здобувала: перше місце 2012 року — Анастасія Петрик, 2008 та 2013 року другі місця — Вікторія Петрик і Софія Тарасова відповідно, четверте місце 2018 року — Дарина Красновецька, 2009 року п’яте місце — Андранік Алексанян.
- Цього року організатори пісенного конкурсу "Дитяче Євробачення" відмовили в участі 12-річному школяру Максиму Ткачуку з Волині через його участь у конкурсі "Stars of the Albion", що був організований органом виконавчої влади Росії.